Willys'in Ön Frenlerini Nasıl Diske Çevirebilirim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ofrood Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,819
Ynt: Willys'in Ön Frenlerini Nasıl Diske Çevirebilirim?

Hüseyin arkadaşım ben neler denedim doç fren tablosu baltalar merkezler aklına ne gelirse uyguladım ama çözüm olmadı daha cok zararı oldu sadece benim depomdan hatırladığım kadarıyla 60 kg. kanpana balata fren merkezleri hepsi de usa idi hepsini kilo ile hurdacıya saatım gözüm artık görmesin diye verirken içim acıdı ne paralar ödemiştimnee çileler çekmiştim şimdiye kadar sadece formdan yayınladığım süreden bu yana sadece ön fren tofaş balatalarını bir sever değiştirdim oda galiba 15 tl idi

En son kanpana fren kullanırken yayladan inerken pis ve virajlı bir yolda önüme çıkan bir ineğe çarptım ineğin çatısı ayrıldı mecburen hayvanı satın almak ve kestirmek zorunda kaldım fiyatını hiç sormayınnnn

Etiketler

ofrood' Alıntı:
Hüseyin arkadaşım ben neler denedim doç fren tablosu baltalar merkezler aklına ne gelirse uyguladım ama çözüm olmadı daha cok zararı oldu sadece benim depomdan hatırladığım kadarıyla 60 kg. kanpana balata fren merkezleri hepsi de usa idi hepsini kilo ile hurdacıya saatım gözüm artık görmesin diye verirken içim acıdı ne paralar ödemiştimnee çileler çekmiştim şimdiye kadar sadece formdan yayınladığım süreden bu yana sadece ön fren tofaş balatalarını bir sever değiştirdim oda galiba 15 tl idi

En son kanpana fren kullanırken yayladan inerken pis ve virajlı bir yolda önüme çıkan bir ineğe çarptım ineğin çatısı ayrıldı mecburen hayvanı satın almak ve kestirmek zorunda kaldım fiyatını hiç sormayınnnn

Yayla inişi yaşadığınız olay için geçmiş olsun diyorum.Sanırım öncesinde su geçişi yaptınız.Su geçişlerinde ıslanan kampana ve balatalardan dolayı frenin tutmaması yada tektaraflı tutarak aracın bir anda bir tarafa çekmesi Willys jeep için bilinen bir durumdur.
Ben her su geçişi ardından yola çıkıp koşula uygun vitesle bir yandan ilerlerken diğer yandan da ufak ufak frene basarak kampana ve balataları kurutmaya çalışırım.200-300 metre içerisinde kuruyorlar ve sorun kalmıyor.

işte kurtuldum kanpanalardan 4 teker disk ve disk el freni oldu feni muayeneden tek seferde geçtii dünya varmış hiç durmayın hemen diske çevirin

ofrood' Alıntı:
işte kurtuldum kanpanalardan 4 teker disk ve disk el freni oldu feni muayeneden tek seferde geçtii dünya varmış hiç durmayın hemen diske çevirin
Elinizde hala iyi durumda kampana,pabuç ve merkez varsa bende kilo hesabı onlara talibim.Biryerlere beni not edin. :smiley:

sizin adınıza çok sevindim nasıl bi işlem uyguladınız hazır kitlerden mi kullandınız? yoksa başka bi araçtan uydurma bişey mi yapıldı? Ne kadara maal oldu ? şimdiden teşkkürler saygılar...

daha evvel yayınlamıştım 4deker diske çevrilmesi diye; önleri tofaş çıkma fren merkezi, arkalar el frenli golf 4 fren merkezi, tofaş ana merkez diskler lada niva, Flanş ise kendimiz yaparak kalıp çıkardık elimizde nume kalıp var ihtyiyaç falinde uyguluyoruz en son Sakaryadan CJ7 4 tekerinide diske çevirdik çok uğraşmışlar onula üzerinden çıkan sıfır merkezler fren pabuçlarını kanpanlaarını hurdacıya verdik çeşki vermeseydim üceretsiz olarak ihtiyacı olan arkadaşlara gönderebilridim

merhaba ben ümit izmirden bende 1954 willys var bunu komple diske cevirmeyi planlıyorum egerki sizinle iletişime geçersem bir kaç sorum olacaktı.? 05066090700

Aradım sizi ama cep kapalı

bende de willws var telefon numrası verirseniz ya da bana bu 0555 700 76 54 numaradan ulaşırsanız sevinirm

Merhabalar bendede 68 wilıs var ön ve arkayı diks fren cevirmek istiyorum.merkezlerin baglandıgı flanş ta şaplon yardımcı olursanız sevinirim tel 0542 8048484

Merhabalar bendede 68 wilıs var ön ve arkayı diks fren cevirmek istiyorum.merkezlerin baglandıgı flanş ta şaplon yardımcı olursanız sevinirim tel 0542 8048484

Merhaba arkadaşlar
wiilisin fren sıkıntısından epey bıktım donge ana merkezi koydum arkaları cj5 kampana yaptım önleri diskte çevirmek istiyorum dingili cj 5 yapmadan disk fren yapabilirmiyim yada ne yapmam lazım
bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
1951 model wıllys wagon model aracımı yeni önler disk arkalar kampana yaptırdım istanbul kartal sanayisinde fazıl usta maliyeti biraz masraflı ama sonuç harika oldu

bu deneğimin sonunda tavsiyeniz nedir ne ile sonuç iyi oldu?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR