Willys Treffen - Karavancılar Buluşması 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,692

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya

Almanya’da her yıl eylül ayının ilk hafta sonunda bir karavan buluşması olur. Buluşmaya, organize eden şahsın ismi verilmiş „Willys Treffen“ (Treffen=Buluşma). 40. Buluşma önümüzdeki yıl, 30 ağustos Cuma + Cumartesi ve 1 eylül Pazar günleri olacak.

Aşağıdaki iki videoda görülen karavanların büyük bir kısmı karavancıların kendi yaptıkları araçlar. Bu karavanlarla bazen karavanparklarda komşu oluruz. Bu tarihlerde Almanya’ya gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim. Buluşmanın olduğu yer Mosel nehrinin kıyısı ve Almanya’nın en güzel üzüm bağlarının bulunduğu ve çok sevilen şarapların yapıldığı bir bölge. Buluşmanın yapıldığı tarihte tam üzüm mevsimi.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TUEqIqOUVQ0&feature=youtu.be

Video: https://www.youtube.com/watch?v=mh0rjknP-RQ&feature=youtu.be

Buluşmanın olduğu karavanpark:
Google Maps

Son düzenleme:

Etiketler

Almanya’da her yıl eylül ayının ilk hafta sonunda bir karavan buluşması olur. Buluşmaya, organize eden şahsın ismi verilmiş „Willys Treffen“ (Treffen=Buluşma). 40. Buluşma önümüzdeki yıl, 30 ağustos Cuma + Cumartesi ve 1 eylül Pazar günleri olacak.

Aşağıdaki iki videoda görülen karavanların büyük bir kısmı karavancıların kendi yaptıkları araçlar. Bu karavanlarla bazen karavanparklarda komşu oluruz. Bu tarihlerde Almanya’ya gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim. Buluşmanın olduğu yer Mosel nehrinin kıyısı ve Almanya’nın en güzel üzüm bağlarının bulunduğu ve çok sevilen şarapların yapıldığı bir bölge. Buluşmanın yapıldığı tarihte tam üzüm mevsimi.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TUEqIqOUVQ0&feature=youtu.be

Video: https://www.youtube.com/watch?v=mh0rjknP-RQ&feature=youtu.be

Buluşmanın olduğu karavanpark:
Google Maps
2014 ve 2015 yazında yaptığımız araba ile Avrupa gezisinde yurt dışındaki karavanların çokluğu ile şaşkına dönmüş ve hayran kalmıştık. Hiç karavan deneyimini yaşamadığımızdan yapabilir miyiz acaba diyor şimdilik cesaret edemiyoruz. Ancak forumda sizin ve diğer arkadaşların yazılarını takip ederek zevkle okuyorum. Deneyimleriniz bizlere yol gösterici oluyor. Sağ olun. Her ne kadar karavanım olmasa da bahsettiğiniz etkinlik beni bile özendirdi. Teşekkürler. Kim bilir yarınlar neyi gösterir. Tüm gezginlerin yolu açık olsun.

2014 ve 2015 yazında yaptığımız araba ile Avrupa gezisinde yurt dışındaki karavanların çokluğu ile şaşkına dönmüş ve hayran kalmıştık. Hiç karavan deneyimini yaşamadığımızdan yapabilir miyiz acaba diyor şimdilik cesaret edemiyoruz. Ancak forumda sizin ve diğer arkadaşların yazılarını takip ederek zevkle okuyorum. Deneyimleriniz bizlere yol gösterici oluyor. Sağ olun. Her ne kadar karavanım olmasa da bahsettiğiniz etkinlik beni bile özendirdi. Teşekkürler. Kim bilir yarınlar neyi gösterir. Tüm gezginlerin yolu açık olsun.

Gezilerimizde arabayla gezenlere kampinglerde çok rastlarız. Önemli olan gezmek, başka ülkeler, başka kültürler ve insanlar tanımak. Karavan, gezileri kolaylaştırıyor. Biz sabah yola çıkarken çok zaman akşam nerede geceleyeceğimizi bilmeyiz. Tesadüfen konakladığımız yer hoşumuza gider günlerce orada kalırız.

Almanya’da yaşadığım yerin yakınlarında gezmişsiniz (Berlin, Dresden hariç). Landsberg am Lech şehrine 20 kilometre mesafedeyiz. Hemen her gün Romantik Yol’un üzerinden geçerim. Oturduğumuz Türkheim şehrini merkez alıp 20 km yarı çaplı bir daire çizsek, içinde 10 kadar kamping ve karavanpark var. Romantik Yol zaten karavanparkla dolu. Daha önce de bir kaç defa yazdım, Avrupayı karavanla gezmek hiç bugünkü kadar kolay değildi.

Sıhhatli, neşeli ve güzel geziler dilerim.

Merhabalar, Almanların karavan yaşantısına ne kadar önem verdiklerini Düsseldorf da düzenlenen fuara 2007 ve 2008 yıllarında ziyaret ettiğimde görmüştüm. Ben de yıllar önce fotoğraf makinasına aşık oldum. Bu aşk beni 40 ın üzerinde ülke gezdirdi. Paylaşmış olduğunuz videoyu izlerken bir anım aklıma geldi. Afrika da Mali de motosiklet arkasında, yolu olmayan bir köyde seyahat ederken, büyük bir ağacın altına park etmiş UNICAT i görünce duvara çarpmış gibi oldum. 2 çift, sandalyelerini açmış sohbet ediyorlardı. Yanlarında durdum, tanıştık. Alman çiftler emekli olduktan sonra bu 6x6 aracı yaptırmışlar. Sonra da Afrika turuna başlamışlar. 6 ayda Mali ye gelmişler. Seyahatin ucu açıkmış. Tüm Afrika'yı dolaşacaklarmış. Dedim işte hayat !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri