Willys Sahipleri Burada Buluşalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sinannasirli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 163,753
Ynt: Willys Sahipleri Burada Buluşalım

evet seyit hocam 25 santim uzatılmış. diğer görüntü kirliliği yaratan hususlar (jant, tampon, boya, yandaki willys yazısı) düzeltilirse cj3a daha makul diyorsunuz sanırım.

Etiketler

Doğru dürüst olduktan sonra benim için ister Willys,ister Willys-Kaiser dönemi bir araç olsun makbuldür.Elbette asıl Willys dönemi araçlar daha klasik sınıfı oluşturan araçlar. MB , CJ 2A,CJ 3A, M 38 , CJ 3B (1953 model erken seri olanlar).Fazla oynanmamış veya geri dönüştürülmesi pek sorun olmayacak gibi olanlar düşünülebilir.Ancak Kaiser dönemi temiz bir Tuzla,CJ6 veya yine bu döneme ait bir CJ 3 B yada M 606 pek te yabana atılmamalıdır.
Bundan ötesi kişisel kullanım amacı,kişisel beğeni ve tercih meselesidir

Bir tane vardi kirmizi sanirim karadenizde olmasi lazim burada forumd, ama 2 sene kadar olmustur

Arkadaşlar hepinize tekrar selamlar... bi projeye başladım daha bitmeden sıkıldım ama az kaldı bi kaç resim göstericem size.. araç baştan aşagı profosyonelce yenilendi. boyası ve elektrıkk tesısatı kaldı sadece. sormak ıstedıgım bişeyler var. mesela resımlerde gösterdıgım kapı. U kapı yapmak ıstıyorum sizce nasıl olur?. araca yapılanlar öncelikle söküldü taban yok denılcek gıbıydı göründügü gibi..
motor rekteviye edildi.
defransıyeller 43-8 yapıldı
dingiller 10 cm orjınal bır sekılde kaynaksız olarak genişletildi.
şase komple temizlenerek boyandı
kasanın altı temızlenerek tekrar saç kaynatıldı.
frenler komple bakımdan geçti.
asma pedal vestenhause koyuldu.
31-15 mt lastık alındı resımde görünüyorlar.
makaslara kavis verildi.
anlat anlat bitirilmez. işallah bu yaz biincem size bi kaç resim atacagım.

B

evet bu resimlerde lastıklerın dısarıya taşdıgını görüyosunuzdur... dükkanım küçük olduug için hersey üst üste duruyor. ama yok yoktur yani. babam yılların birikimi oldug için hiç bişeyi atmıyor önceden hiç bişey bulamıyorlarmış öyle dıyor:smiley: lastikler aracın üstünde arkdaslar..

H

Hj

V

CANER ARKADAS. ELİNE SAĞLIK. ÇOK GÜZEL OLUYOR. DİNGİLLERİ KAYNAKSIZ 10CM NASIL UZATTIN? AÇIKLAYABİLİRMİSİN.. KOLAY GELSİN..

merhaba aranıza yeni katıldım,buda benim arac,68 model sanırım amerikadan ithal,tam serisi hakkında bilgisi olan varmı?
harikan motor 4 silindir

11227594 10205515700426716 6260296341092759731 n

bu arada aracı 30 haziranda muayeneye soktum 2 sefer de şase numarasının göhüste ki plaka olduğunu isbatlayarak geçtim :smiley:
bugün 980 tl ye sigorta yaptılar kasko gibi :smiley:
ve plakayı ankaraya cevirdim yarın trafik tescilden yeni plakamı alacağım :smiley:

11427307 10205364226279957 7094674866512700918 o

25 haziranda istanbuldan aldım üzerine binerek ankaraya geldim,ve bu vakte kadar yaptıklarım;
1-araçın altı full ziftlendi
2-piston sekman-ana yatak kolu-tk subap-piston kolu-krank ağırlıklı-yağ pompası-benzin pompası-devirdaim-tk conta-tk buji-benzin otomatiği-yağ filtresi-buji kablosuplatin meksene-v kayış değişti,marş motoru komple değişti
*motor ve şanzıman iyi arazide ötme yapmıyor
3-istanbuldan gelirken conta yaktım uzun yol malum 500 km,araç ilkkez böyle bir uzun yola cıktı(bende ki deli cesareti)
conta motor saplamaları termostat orjinalleriyle değişti,iç dikiz aynası takdım.radyatörü şişletip kendi imkanlarımla genleşme bidonu yaptım ve hararet sorunum kalmadı.ankara çubukda olduğum için iyi ustam yok.9 temmuzda yaman jeep den full takım motor sibop,ve üst conta aldım orjinalinden sanırım ustamın gözü kesmedi ve gerek yok dedi sonradan :smiley: çalışan bir hız göstergesi ile takas olur
4-direksiyonum da ki boşluk için rot aldım resim cekip yollamıştım tedarikçime ama rot yanlış geldi,direksiyonun işi duruyor şuan.
5-bu sabah aracı döşemeciye bıraktım alt taban izalosyonu ve arka koltuk için anlaştım,taban zifli kağıt halı karışımı bir seyle izole edilip kaplandı ve üzeri de halıyla kaplancak yarın öğleden sonra alacağım.
6-yarın akşam lpg için ustasına bırakacağım
7-ankarada güzel ve hesaplı boya yaptıracağım yer arıyorum
8-aracın göhsünde ki göstergeler için nikelajı nereden temin edebilirim

saygılar selamlar

Merhaba bu fotodaki jeep babamın 52 yüksek kaputa çevrilmiş aracıdır. siyah beyaz olan fotosu beypazarında yapılmadan önceki halidir. beypazarında yapıldıktan sonra 96 senesine kadar kullanılmıştır. 96 senesinden sonra pek kullanmadıgımızdan garajda yatıyor. tüm parçaları mevcut. yalnız restore etmek lazım işte sınrasını bekliyo:smiley: arkadaşlar çürük yok sadece boya yapılmak üzere macunlanmıs ve astarlanmıstı ama boya yapmamıstık. biraz küf oldu çürük yoktur araçta.

20150718 202854

20150718 202917

20150718 203236

20150718 202838

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri