Willys Sahipleri Burada Buluşalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sinannasirli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 163,698

Etiketler
Ynt: Willys Sahipleri Burada Buluşalım

bafralı55_jc5' Alıntı:
MT tam çamur lastiğidir asfaltta ses yapar
AT yarım çamur lastiğidir hem asfaltta hem de çamur da kullanabilirsin sürekli çamurda kullancaksan mt alıcaksın o na göre secim yapıcaksın 1 seneye her seyi ögrenirsin ;) ;)kolaylıklar diliyorum

uzun zamandır forumda aktif olamıyordum işlerden dolayı bilgi için çok teşekkürler

afacan886' Alıntı:
arkadaşım aramıza hoş geldin :smiley: lastik olarak hem asfalt hem çamur isityorsam yokohoma geolader mt lastik tercihimdir ilk basta...daha sonra bf goodrih mudreadlin daha sonra ise fiyat bakımından falken landira la serisini önerinirim...daha detaylı bilgi için hangi ebatta jant kullanacaksın ona göre aracına uygun lastik ölçüsü verebilirim..bol çamurlu günler dileğiyle :smiley:

hoşbuldum teşekkür ediyorum , aracımda dizel bmc motor var güçlü bi motor değil 14 veya 15 düşünüyorum sanırım

selamlar
bu aracı almayı dusunuyorum 1969 model
fikirlerinizi alabilirmiyim
saygılar

IMG 20140209 WA0001

IMG 20140209 WA0004

IMG 20140209 WA0003

http://www.youtube.com/watch?v=fXBrPMGb1lA&feature=youtu.be

Merhaba,

Her şey alınır, her şey satılır, amacınızın ve de fiyatını bilmeden pek bir yorum yapmak mümkün değil.

çok iyi durumda olan bir araç tabii ki değil. Alıp toplayacak mısınız? Off road icin mi? Yoksa koy yolunda kullanayım gittigi kadar sonra cürüyünce hurdaya veririm gider derseniz o da ayrı bir cevap. Tamamıyla bütçeye bağlı, kaç para vereceksiniz ve kaç para ayırdınız

Direksiyonu orjinal degil orasi belli
motoru,karburetor, sanziman ve arazi vitesi orjinal gibi duruyor. Ama durumlari nedir ne degildir buradan anlaşılmıyor tabi.

Genelde klasik toplamak isteyenler ya Willys daha eski seneler, cj2/3 modelleri ya da daha yeni seneler Jeep donemi 6 silindir motor, elektronik atesleme vs.vs. gördüğüm kadarıyla daha talep görüyor.
Genel hatlari itibariyle 1955-1970 Wilys cj-5 araclar ayni karakterdedirler. Fotograftan pek bir sey soylemek cok kolay degil, mekanige motora bakin sorunsuz mu. Bir de tabi ki fiyat

selamlar
aracın videosunda motor sesinde bir anormallik yok gibi tabi görmedim gideceğim araç yatağan da ben ist deyim
alıp direkt binceğim ufak ufak bir şeyler eklemeye çalışacağım
aracı 6.5 aalacağım 500 civarıda nakliye yani 7 gibi alcağım rakam
cj ler ile ilgili bilgim var ama willys ile ilgili siteden okuduklarım kadar bilgim var

Şimdi 1952 oncesi cj-2a/3a lari go-devil motora sahip olduklarından (ve 10 beygir kadar daha az, arazide bir şey farketmez ama karayoluna çıkınca o 10 beygir çok şey farkeder) bir kenara koyarsak. Ufak tefek farklar dışında 1953-1971 yılları arasi 4 silindir Hurricane motordur, ve ister CJ3-B ister CJ5 modeli olsun neredeyse birebir aynıdır. Aracın durumu iyi olduktan sonra şu model iyidir şu model kötüdur diyemeyiz senesine göre.

Sadece yıllar içinde ayna/mahruti oranlari gibi oranlar değişmiştir, bunlar performansa etki eder, fakat bu parçalar da genelde zaten her türlu araca uyduğu icin kimi araçlarda yapılan tamirlerde de zaten oranlar değişmiş olabilir. o yüzden buldugunuz her Willys kendi icinde degerlendirmek lazim.

Kozmetik olarak iyi gorunuyor, tentesi de iyi durumda. Genel olarak yorgun duruyor tabi ama

Otobanda 90 kmden fazla sürat yapmazlar V6 motorlara kiyasla farklari olarak, biraz zorlayabilir sizi istanbulda. Genelde offroad yapacak ve modifiye edecekler daha yeni modelleri tercih ediyor. Benim gibi klasik araç sevenler ve buna göre restore edecekler de 46-55 modelleri arasini klasik değerlerei daha fazla olduğu icin.

Bu araç benim tamamıyla şahsi fikrim, fazla para harcamadan aynen olduğu gibi alınıp kullanılacak ise alınır durumu iyiyse bir sorunu yoksa. Evladiyelik bir araç için ben olsam almam. Ama bu aracın da bir sorunu yoksa sizi arazide tatmin eder sanırım bütçeniz bu kadarsa (benim offroad tecrübem sıfır beni dinlemeyin)

Ama büyük tekerlek takacaksanız offroad canavari yapmak isterseniz yanlış arac. Tek araç olarak Istanbul için de yanliş araç.

Catalcada/Silede ormanda vs.vs. binmek ve çok bütçe harcamamak icin ise olabilir, çok fazla zarar etmeden satarsınız .

Benim fikirlerim bu kadar.

Hayırlısı olsun.

Teşekkürler çok yardımcı olacak fikirler
nakliyeyi uygun ayarlayabilirsem gidip alacağım galiba

Merhaba herkese. Siteye yeni üye oldum. Bende babadan gelen bi Willys hastalığı var. Bizde de 51 alçak kaput Willys vardı. Babam kendisi motor rektefiyecidir.Kendisi zamanında toplamıştı. Chevy chevelle defransiyel, 4 ileri şanzuman, V8 488lik ford motoru vardı üzerinde fakat bazı nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldık. Şimdi yeniden toplamak istiyoruz fakat alçak kaput bir türlü bulamadık.Bulduğumuzda hurda halde olanına uçuk rakamlar çekiyor. Sözde orjinal diye satmaya çalışıyor. Fakat hepimiz anlıyor ve biliyoruz ki bu araçların bir çoğunun orjinalliği kalmamış. Eğer bilen duyan varsa alçak kaput kısa bir Willys arıyorum. Üzerinde ne motoru olduğu ya da bakımsız olması önemli değildir. Zaten mümkünse bakımsız olsun. Çünkü zaten ben üzerinde oynama yapıcam. Tek istediğim satışı hazır olsun. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

değerli dostlar, bir sorum olacak. "klasik ve orijinal" willys arıyorum. 1948 model bir cj3a ile 1954 model bir cj3b arasında kaldım.
cj3a, 25 santim uzatılmış. onun dışında herşeyi orijinal. ancak kendi zevkime göre boya masrafı var. cj3b ise tamamen orjinal kısa şasi.bununda kaportada çürükler olduğundan kaporta boya masrafı var.ikisinin de motor durumları iyi. cj3b'nin ki belki biraz daha iyi.
aşağıya fotolarını atıyorum.
hangisini tavsiye edersiniz.

Xxl dd6e8cae35ae6a78356f3a6104f4738f

DSCN6416

not:cj3a'yı alırsam orijinal tampon, lastik ve jantlarıyla alacağım. bu halde değil.

Fotoda ki CJ3A( beyaz olan) sanki biraz boyu sonradan uzatılmış gibi görünüyor.Yanılmış olabilirim,ve ayrıca siz bunu önemsemeyebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri