Willys Sahipleri Burada Buluşalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sinannasirli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 163,744
Ynt: Willys Sahipleri Burada Buluşalım

HAKKI BABALIK' Alıntı:
Hocam,

Koltuk aparatları tencere kapak gibi iki parçadan oluşuyor. İkisi birbirine monteli durumda. Resmini çektim ama şu an yanımda bilgisayar bağlantı kablosu yok. kabloyu getirdiğim zaman size mail olarak göndereceğim.
Haklısın.Tekrar göz attım ve birbirine komple edilmiş vaziyette alttan monte ediliyor.
Bunları görmeyeli çok olmuştu.

Etiketler

Hocam cevaplari aldim tesekkur ederim.
O yazi Hakki beye idi. On siperlik fitili ile ilgili cevap yazmistim istanbul tedariki ile ilgili

seyit' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum.
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Benim Willys hiçbir zaman beyaz olmadı.Uzun yıllar kırmızı kaldı fakat sonrasında yeşil'e büründü,yine uzun zamandan beri yeşil olarak yaşamını sürdürüyor.Ancak bir ara üzerindeki tente mumlu çadır bezi ve beyazdı belki hafızanızda burası kalmış olabilir.
Hocam teşekkür ederim. Sanırım söylediğiniz nedenden dolayı aklımda öyle kaldı... Memleketinizde çok gün geçirdim.. Eminim oturup biraz hasbihal etsek birçok ortak tanış buluruz. Ben forumda yeni oldugum için size özel mesaj yazamıyorum. Bana sizinle irtibata geçebileceğim bir yol sunarsanız çok sevinirim. Birebir tanışmak ümidiyle,,,..

ilkerilker' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim. Sanırım söylediğiniz nedenden dolayı aklımda öyle kaldı... Memleketinizde çok gün geçirdim.. Eminim oturup biraz hasbihal etsek birçok ortak tanış buluruz. Ben forumda yeni oldugum için size özel mesaj yazamıyorum. Bana sizinle irtibata geçebileceğim bir yol sunarsanız çok sevinirim. Birebir tanışmak ümidiyle,,,..
Sevgili İlker;
Her nekadar senin öğrenciliğin benim emekli olduğum dönemlere denk gelmiş ise de okuduğun okulda yıllarca görev yapıp emekli olmuş bir hocan olarak sana elini çabuk tut,bol bol ileti yolla ve bir an önce ikinci sınıfa geç ki o özel iletileri de yollayabilesin demek istiyorum.Burada amaç biraz da bir taşla iki kuş vurup açık forum üzerinden ele alınan konuların diğer üye ve ilgili arkadaşların bilgilenebilmesini de sağlamak olacağı için ben açıkçası açık forumu tercih ediyorum.Yine de bazı arkadaşların araçları ile ilgili olarak biraz da kişiye özel konuları zaman zaman arka plan da tartıştığımız oluyor.Hele sen de şu jeep'i bir ortaya getir bakalım birtakım gelişmeler kendiliğinden olacaktır.
Kolay gelsin

seyit' Alıntı:
Sevgili İlker;
Her nekadar senin öğrenciliğin benim emekli olduğum dönemlere denk gelmiş ise de okuduğun okulda yıllarca görev yapıp emekli olmuş bir hocan olarak sana elini çabuk tut,bol bol ileti yolla ve bir an önce ikinci sınıfa geç ki o özel iletileri de yollayabilesin demek istiyorum.Burada amaç biraz da bir taşla iki kuş vurup açık forum üzerinden ele alınan konuların diğer üye ve ilgili arkadaşların bilgilenebilmesini de sağlamak olacağı için ben açıkçası açık forumu tercih ediyorum.Yine de bazı arkadaşların araçları ile ilgili olarak biraz da kişiye özel konuları zaman zaman arka plan da tartıştığımız oluyor.Hele sen de şu jeep'i bir ortaya getir bakalım birtakım gelişmeler kendiliğinden olacaktır.
Kolay gelsin
Haklısınız hocam. Bu arada bütçeme uygun oldugunu dşündüğüm 1965 model, dizel motorlu, çekme belgeli bir willys aldım fakat araç Sinopta henüz buraya getiremedim. Çekme belgeli olduğu için ruhsat plaka yok.. Orada muayene yaptırıp evrakları çıkarmam da zor görünüyor. Sinoptan buraya Willys imi getiracek kamyon bakıyorum bu aralar... Getirebilirsem muayeneden geçmesi zor bir araç değil diye düşünüyorum. Getirebilirsem asıl iş ondan sonra başlayacak kısmetse,,,
Saygılar,,,...

ilkerilker' Alıntı:
Haklısınız hocam. Bu arada bütçeme uygun oldugunu dşündüğüm 1965 model, dizel motorlu, çekme belgeli bir willys aldım fakat araç Sinopta henüz buraya getiremedim. Çekme belgeli olduğu için ruhsat plaka yok.. Orada muayene yaptırıp evrakları çıkarmam da zor görünüyor. Sinoptan buraya Willys imi getiracek kamyon bakıyorum bu aralar... Getirebilirsem muayeneden geçmesi zor bir araç değil diye düşünüyorum. Getirebilirsem asıl iş ondan sonra başlayacak kısmetse,,,
Saygılar,,,...

Çekme belgeli olmasının sıkıntısı. Isuzu sınıfı bir midi kamyon veya buna yakın 250 lik Dodge sahipleri ile bir konuş bakalım nekadar ücret istiyorlar.Bir de sizin memleketli olupta Sinop tarafına yük götürecek kamyonlar dönüşte getirebilir.

seyit' Alıntı:
Çekme belgeli olmasının sıkıntısı. Isuzu sınıfı bir midi kamyon veya buna yakın 250 lik Dodge sahipleri ile bir konuş bakalım nekadar ücret istiyorlar.Bir de sizin memleketli olupta Sinop tarafına yük götürecek kamyonlar dönüşte getirebilir.
Hocam Sinop ta halde meyve sebze alım satımı yapan biriyle görüştüm bizim bu taraftan karpuz götüren araçlara bakıyor. uygun fiyata götürecek araç bulur bulmaz nakledeceğiz inşallah

1960 jeep wıllys ama cj ler bile gecemiyor . işte size bir parça video

http://www.youtube.com/watch?v=yFmdECouEXI

sonunda elime geçti,,,...

Aga1034

Aga1036

Aga1037

arkadaşlar 41-54 arası hurdası çıkmış toplamaya müsait borcu harcı olmayan cj3A-cj2a-MB-M38 kasa willys arıyorum.. kupası ve ruhsatı olsun yeter ;D maksimum 2500 TL..

Nacizane sunu demek istiyorum, 1950-52 yapimi ise m38 olma ihtimali var ama bizim ulkede her alcak kaputa m38 deniyor. Torpido gozu, su gecirmez buji motor 24 volt daha darkli pano el freeni yeri vsvs olmasi lazim. Piyasadaki m38 denilenlerin buyuk cogunlugu sadece cj3a. Cj2a ise sanirim ondan bile nadir daha turkiyede hic 2a gormedim. Kasasi on siperlik filan daha farklidir zaten siperlikte havalandirma yoktur cami mb gibi 2 parcadir arka camurluklar daha ondedir vsvs. Eger gercekten m38 veya 2a ise resmini gormeyi cok isterim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.