Willys Pickup

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,801
Ynt: Willys Pickup

Sn. jose andrio silva, aramıza hoşgeldiniz..Diğer arkadaşlarımızın sizi daha iyi tanıyabilmeleri için off-road bölümümde yer alan
''Tanışma Köşesi'' 'nde kendinizi tanıtabilirseniz memnun oluruz.
Saygılar..
Link aşağıdadır :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9726.0

Bu arada aracınızı satılık, vasıtalar bölümüne ekleyip satışa sunabilirsiniz ..

Etiketler

selm ugur abi benim yaşım 27 ben offroad hastasıyım şimdi ben size katılmayı cok isterdim ama arabam cok uzakta yani giresun da ben sizlere fotoları gonderrim arabam cok guzel yani met etmmek gibi olmayımda bana gore cok guzel abi istedigim yere gidiyorum ormanda daglarda mesala bir kere batmıştım ama bataklık beni sadce dozer kurtardı cok guzel anlardı ceşke fotogrofım olsaydı cekseydim özellikle amerikan willys cj5 cj8 hastasıyım bana deseler sana son model araba ver deseler vermm eski model arabalrı hiç degişmm cj5 cj8 leri abi benim ismim ismail ucar sizinle daha tanışcaz şuanda yeniyim ben önce foto gondermm lazımki tanışmamız kolay olsa offroad foto gondermm lazımboyle mesaj yazmayla olmaz ozamn tanırsınız beni ugur abi kusura bakma abi sizede uzun mesaj gonderiyorum ugur abi kib

jose andrio silva' Alıntı:
hayırlı sabahlar ben giresun dan offroad cu jose antion silva benim 1963 model jeep wilys turck arbam var ama satılık araba temiz 35 lik mudzilla arazi lastikleri var ve 6 silindir cj8 motor var reng metal yeşili trafik cıkışlı devletten alcagı vardır ama devletin ondan alacagı yoktur bende sizler gibi offroad hastasıyım ama özelikle rock crawling hastasıyım yani kayaya tırmanan jeepler hastayım özellikle jeep modifiyesi olarak calışıyorum eski jeep ler için tasarım cok benim cj8 veya cj5 olsa ben jeep nasıl yapardım öncelikle kupayı elden gecirirdim ve v8 motor yapardım altta makasları defrensilyelin ustunü alırdım ve ozellikle jeep arabasının altı cok yuksek olması lazım yani engellri gecerken zorlanmıyacak lastikler 35 veya 39 luk olabilir ben kendime öyle arac yapmak istiyorum turkiyede eşi olmayan bir arac olcak offroad için engel tanımıyacak cok guclu arac tabiiki motor gucu 740 beygir olması lazım tabiki turkiyede boyle motor yok amerikada ısmarlıcam galiba şuan aractırıyorum bana bir köşe ayırdıgınız butun arkadaslara tesekkur ederim arac satılıktır tel 0535 828 09 71 bu numaradan arayabilirsiniz arac görmeye deger karadenizde bir tane

Slm jose andrio silva araçına ait fotograflar varsa acaba siteye ekleyebilirmisin.

Fotoraf 0018

Fotoraf 0007

Fotoraf 0004

Fotoraf 0006

jeep willys turkc 1963 model özellilkleri 6cc motor gayzer şanzuman 4 ileri 4x4 35 lik mudzilla lastikler herşeyi tamm ruhsata işli trafige cıkışlı bir jeep devlette alacagı vardır gumruklden cıkma bir arac amerikanın askeriye arcıdır

ya bu arabaları hiç sevmezdim hele off road için değilde asfaltta gezmek için toplayanlara gülerdim ama şu uzun şase pick up ı görünce bittim. şu tırın üzerinde olan... ya uzun şasi.. harika olmuş..

willys pikapa ait resimler mükemmelden de öte.bir araya getirdiğiniz için sizi kutlarım.son zamanlarda ülkemizdede antikacıların gözbebeği araçlardan.maalesef karadeniz bölgesinde tarlada çürümeye bırakılmış bi yığın araba var.resimlere bakmaya doyulmuyor,müsait bir zamanda bir tane yamayı düşünüyorum

selamlar

sitenizle daha yeni tanıştım

ben 17 yaşındayım ordu ünyeden yazıyorum.

Bunlardan köyümüzde(ünye/başköy) 26 tane vardır.

bizde iki adet wiillys var.brinde ford 2500 modor diyeri ise orjinal motor vardır.bunları yazın fındık işlerinde kullanıyoruz.

bunlarda benden 47 yıldır halen ayakta ve orjinal motoru üzerinde koşturmakta

j09lw6.jpg

2ithg8j.jpg

motor segmanları değiştirilirken

eipjdv.jpg

kb37d5.jpg

yeni hali

20u4m7t.jpg

27wwpki.jpg

10h4qw6.jpg

nnofub.jpg

e5i5jm.jpg

Selam arkadaşlar,
bir şey sormak istiyorum, konu hakkında fazla bilgim yok baştan söyleyeyim :smiley:
resimdeki motor bloğunda görünen şeyler sübap mı ? ben bunların motorun üst kısmında olduklarını sanıyordum, bu tarz bir motoru ilk defa görüyorum
daha dayanıklı olması içimi bu şekilde imal edilmiş acaba ?

Barış.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri