Willys Aldım Nerden Başlamalıyım Acil Akıl Fikir :))

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SoLoMoN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,168

SoLoMoN

Yeni Üye
Selamlar
52 yada 54 model willys aldım fakat motor bloğu çatlak arkadaşlar abiler sanayide ufak bir araştırma yaptım Trabzon sanayisinde ilk kaportacısına ulaştım oda beni jeepci bi ustaya yolladı usta 2.0 lik ford taunus motoru ve şanzımanı uğraşmadan koyuluyomuş ufak bi defransiyel bağlantısı yapılıyomuş ve defransiyelinde ağırdır onunda değişmesi gerekir daha iyi gidersin yormaz dedi bende sizden akıl fikir bekliyorum sonuçta bu konuda tecrübelisiniz ne yapmam gerekir ve fren sistemi hakkında da bekliyorum fikirlerinizi şimdiden teşekkürler. benim willys in kasası cj5 tipli ama cj5 den 10cm kısa imiş fotolarıda yükliycem başarabilirsem

Etiketler
Aracın evrakları tam ise motor numarası değişmesini kaydettirmeden TUV muayeneden geçebilir. Ama araç çekme belgeliyse tespit tescil gerekir yeni konulan motorun ruhsata işlenmesi gerekir. Evrakımız yoksa bu sekilde kullanılacaksa sorun olmaz.
Motor Sanzuman ve diferansiyel degisimi olursa arka ve ön diferansile uyumlu calismaz. Aracınızı 4x4 olarak kullanamazsınız. Bu durumda arazi yanı ön saft sökülür ön diferansiyel iptal edilir ( bu durumda sökmek yükü azaltır) Araç arkadan itisli Ford P 100 motor ve yürür aksamlı Wiliys gibi birşey olur. 4x4 olmadıgından TUV muayeneden geçmez.
Kolay gelsin kazasız belasız sürüşler.

Aracın evrakları tam ise motor numarası değişmesini kaydettirmeden TUV muayeneden geçebilir. Ama araç çekme belgeliyse tespit tescil gerekir yeni konulan motorun ruhsata işlenmesi gerekir. Evrakımız yoksa bu sekilde kullanılacaksa sorun olmaz.
Motor Sanzuman ve diferansiyel degisimi olursa arka ve ön diferansile uyumlu calismaz. Aracınızı 4x4 olarak kullanamazsınız. Bu durumda arazi yanı ön saft sökülür ön diferansiyel iptal edilir ( bu durumda sökmek yükü azaltır) Araç arkadan itisli Ford P 100 motor ve yürür aksamlı Wiliys gibi birşey olur. 4x4 olmadıgından TUV muayeneden geçmez.
Kolay gelsin kazasız belasız sürüşler.
ilk önce teşekkürler araç çekme belgeli ustanın dediği 4x4 ün çalışacak tanusun şanzımanı değilde Ordu da komple şanzıman motor varmış defransiyel değişecek dedi tamda anlatamadı bana ben bu aracı hurda olmaktan kurtarmak istiyorum ve çok hevesliyim sahibi akrabam kesip üsütünü açıp köyde kullanacakmış bende yazık etme dedim aldım gerçekten nasıl yol izlemem lazım bilmiyorum v6 taunus motoru koyalım dedim sığmaz dedi uğraşma dedi orduda komple şanzıman motoru var dedi ama motor tabi dedi bakıp alıcaz sürpriz dedi

Selamlar
52 yada 54 model willys aldım fakat motor bloğu çatlak arkadaşlar abiler sanayide ufak bir araştırma yaptım Trabzon sanayisinde ilk kaportacısına ulaştım oda beni jeepci bi ustaya yolladı usta 2.0 lik ford taunus motoru ve şanzımanı uğraşmadan koyuluyomuş ufak bi defransiyel bağlantısı yapılıyomuş ve defransiyelinde ağırdır onunda değişmesi gerekir daha iyi gidersin yormaz dedi bende sizden akıl fikir bekliyorum sonuçta bu konuda tecrübelisiniz ne yapmam gerekir ve fren sistemi hakkında da bekliyorum fikirlerinizi şimdiden teşekkürler. benim willys in kasası cj5 tipli ama cj5 den 10cm kısa imiş fotolarıda yükliycem başarabilirsem
Merhaba!. İyi günler. Bende 53 model willsy aldım. Acaba siz bunun yağ filtresi varmı varsa nerede bilginiz varmı. Vede ne kadar yağ koyuluyor. Kolay gelsın.

bende de 1954 willys var kışlık hardtop yaptıracak yer arıyorum..
bulamadım bi türlü...bilen arkadaslar yardımcı olabilirmi acaba??
şehir zonguldak...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri