WILDTRAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MARS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,608

Etiketler
Ynt: WILDTRAK

bende 4*2 si var.otomatik vites.gecenlerde bir akraba almış wildtrak.kullandım performans olarak ikisinin arasında fark göremedim.zaten lastik ve jant haricinde farkta yok.dönüslerde gaza fazla yüklenince arkası yanlıyor.performans 10 numara.

Sivas Kangal ilçesinde bulunan bir kömür madeninde araca binme şansım oldu. Bende 4x2 var ve benim görüşüm jant lastik ve 4x4 olması dışında fark yok.

Arkadaşlar

Ben bu sayfayı açtıpımda 2009 du ve buraya resimlerini yüklediğim wildtrack artık eskidi ve 2012 kasa çıktı. henüz ülkemizde satışa çıkmadı ama Avustralya'da satılıyor. Araç bence pickupların en güçlüsü ve en iddialısı. 3200 motora verilecek MTV yi göze alanlar satın alabilir tabi ki

esen kalın

Benimde bu konuyla ilgili bir sorum olacak;
Wildtrak aracın mtv'sini söyleyebilir misiniz? Bir öğrenemedim gitti, servis tam anlamıyla cevap veremedi vergi dairesi de plaka vermelisin dedi
Ödeyen arkadaşlar ne kadar öedediniz?

6780TL yıllık oluyor.

Bütün araçlar için aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz:
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Wildtrak arazi taşıtı değil kamyonet olarak geçer; kamyonetinde vergisi 6800 tl olması imkansız gibi geliyor bana!
Bu araçtan kullanan kimse yok mu?

4x2 pickuplar ticari arac olarak gecer ve ona gore vergilendirilir.
ama yanı pickup 4x4 ise arazi tasıtı - hususi oto sınıfına girer ve ona göre vergilendirilir.
ama iş cezalara gelince hala ticaridir ve hız sınırı düşük, tüv türke senelik ziyaret hakkı ve 1. köprüden karşıya gecememe hakkından kurtulamaz.

crona' Alıntı:
4x2 pickuplar ticari arac olarak gecer ve ona gore vergilendirilir.
ama yanı pickup 4x4 ise arazi tasıtı - hususi oto sınıfına girer ve ona göre vergilendirilir.
ama iş cezalara gelince hala ticaridir ve hız sınırı düşük, tüv türke senelik ziyaret hakkı ve 1. köprüden karşıya gecememe hakkından kurtulamaz.

Ne yazık ki böyle bir durum söz konusu. Başka başlıklarda çok konuştuk da, iş avukat tutup dava açma boyutuna gelince ses kesildi.

Gene tam bi sonuç yok anlaşılan :smiley:
Valla bu konuda ssangyong'cu arkadaşlar çok şanslı gibi görünüyor ki araçları ciddi şekilde dikkatimi çekmeye başladı.

2015'te aldığım Ford ranger wildtrak arka kapak boyalı çıktı, ford'a başvurmama rağmen hiçbir düzeltici işlem yapmadılar, bilginiz olsun, ayrıca araç için 3.2 motor saçma sapan gereksiz ve arkada 1 ton yük taşımayacaksanız, çok dengesiz ve konforsuz, paylaşmak istedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri