Wilco'nun Karavanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,408

AYDURAN

Zirve
Yer
İstanbul / Maltepe
Vilco

6 yıldır Türkiye’de yaşayan yabancı gazeteci Wilco Van Herpen’in sempatik Türkçesi, iki kıtayı birbirine bağlayan Türk insanının kültürünü, yaşam biçimlerini ve yeme-içme alışkanlıklarını kamuoyuna aktaran üçüncü bir göze dönüşüyor... Türk kültürü, Türkiye’nin zengin coğrafyası ve Türk mutfağı, Hollandalı gazeteci ve aşçı Wilco’nun gözünden farklı ve sıcak bir anlatımla ekrana gelirken, “Wilco´nun Karavanı”, Türkiye’deki hayatın renklerinin ve keyfinin yabancı bir gazetecinin gözünden nasıl algılandığına da ışık tutuyor. Hollandalı gazeteci Wilco, karavanıyla hem geziyor, hem de gezdiği yerlerin kültürünü, doğal güzelliklerini ve yöresel yemeklerini bizlerle paylaşıyor. Karavanın mutfağı, aynı zamanda bir aşçı olan Wilco’nun, Dünya Mutfağı’ndan, Türkiye’de gezdiği yörelerdeki yemeklere benzer örnekler sunabildiği bir alana dönüşürken, bizler de hem kaybolmaya yüz tutmuş yöresel özelliklerimizi tanıyor, hem de kültürümüzü dünya kültürleriyle karşılaştırma olanağı buluyoruz.

Etiketler
Ynt: Wilco'nun Karavanı

Bugün Maslak Oto Sanayi'de Gülüm Kebap'ta Wilco ile karşılaştık.
Kendisi televizyondaki görüntüsündeki gibi çok ama çok sıcak ve samimi idi.
Yan yana masalarda yemek yedik kısa bir sohbet ettik ve kortejde aldığım GEZENBİLİR.COM sticker'ini ona verdim, o da karavanına yapıştıracağını söyledi.
Ayrıca sitemizede üye olacak inşallah.

Wilco Van Herpen, 06 Kasım 2007 tarihinden beri <a href="http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=3147">Wilco</a> kullanıcı adıyla sitemize üye zaten.

13 Ocak 2008'de son girişi yaptığına göre unutmuş demekki.

Ben de bir gün Tünel tarafında karşılaşmıştım. Sanki o da beni tanıyormuş gibi selamlaşmıştık. Ne bileyim, o kadar çok seyrettim ki İz TV'de, bir an unutup arkadaşım sandım. :smiley:

Wilco sanirim artik Iz Tv'ye program yapmiyor. TRT ile flort ettigini duydum. Ne kadar gercek bilmiyorum. Yurtdis belgeseli yapacakmis. Karavansiz. Bence hata olur. Karavanli belgeseli yillarca surdurmeli ve bu ulkede karavan sevgisini insanlarin yuregine sokmali diye dusunuyorum.

Wilko'nun Karavanı - Kemaliye

Değerli dostlar sizlere daha öncede duyurduğumuz gibi sevgili Wilko yeni yayın döneminde ilk programını şirin Kemaliye den yapıyor.Salı(8 Eylül)saat 22 de ilk kez yayınlanacak olan programın ilk tekrarlarının saatleri de şöyle .İZ TV(DİGİTÜRK)WİLKO NUN KARAVANI

9 Eylül Çarşamba 09 00
11 Eylül Cuma 14 00
12 Eylül Ctesi 11 40
13 Eylül Pazar 12 00

2. Bölüm ün ilk yayın günü 29 Eylül Salı 22 00 da idi 1. ve 2. bölümün diğer tekrarlarını bilahare duyuracağım.Keyifli seyirler..

M.Ferudun Çelikmen

Wilconun karavanı şimdi zincirlikuyu-maslak yönünde geçti İŞ kulelerinin önünden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR