Wc Atık Su Bağlantısı Ve Duş Teknesi Bağlantısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan agundogan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,332

agundogan

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Herkese merhabalar,
Teknik bir soru sormak istiyorum. Dün forumu alt üst ettim ancak ne bir fotoğraf ne de bir yöntem bulamadım. Beklentim, bir sistem uygulayıp tecrübe etmiş kişilerim yorumunu almak aslında. Mevzu karavan yat wc ve duş teknesi gider bağlantıları. Gördüğüm 2 sistem var, birisi pis su deposunun üstüne geçirşlen maşon, aracın tabanından içeri giriyor, duş teknesi tabandan 10-15 cm yükseltiliyor ve deveboynu ile bağlantılar burada yapılıyor. Önde de bir kapak, sorun çıkarsa bu kapaktan müdahale ediliyor. İkinci sistem ise, tabana bir delik açılıyor, duş teknesi tabana sıfır monte edilip, giderler, deveboynu aracın dışında organize ediliyor.
Siz bunlardan hangisini uyguladığınız ya da kullanıyorsunuz?
Boyum uzun olduğu için ikinciyi düşünüyorum ancak karar veremedim.

.... ....... İkinci sistem ise, tabana bir delik açılıyor, duş teknesi tabana sıfır monte edilip, giderler, deveboynu aracın dışında organize ediliyor.
Siz bunlardan hangisini uyguladığınız ya da kullanıyorsunuz?
Boyum uzun olduğu için ikinciyi düşünüyorum ancak karar veremedim.

Eğer karavanızı kamping ağırlıklı konaklama olacaksa ve aşırı temizlik takıntınız yok ise, banyo için alan öldürmenize gerek yok.Bu tür ihtiyacalarınızı kamplarda giderirsiniz.Araç içinde size daha rahat kullanım alanı kalır.
Yok gezileriniz kamp dışı konaklama ağırlıklı olacaksa veya temizlik hasasiyetiniz varsa, banyo alanı ayırdığınızda yukarıda belirttiğiniz ikinci usulu uygulayabilirsiniz. Burada da bir başka sıkıntı wc ve evsel giderlerin bertaraf edilme sıklığı , kaset veya depoların temizliğinin yapılması , oluşan koku ve atıkların görsel olarakta rahatsızlık verebilmesi.

merhabalar buraya gelecek cevapları çok merak ediyorum. Dün kendime bir panelvan aldım ve eşimle hayallerimizi inşa etmeye başlayacağız :smiley:

Hayallerinize ulaşmanın ilk adımını atmışsınız gerisi için burada karavanını kendi yapan ve bunu çok güzel anlatan arkadaşları takip ederek hareket noktanızı belirleyebilirsiniz.
Her şey gönlünüzce olsun.

.

Karavan ev değil, deveboynu yerine filtreli ve koku önleyici karavan sifonu kullanabilirsiniz. Yüksekliği 4cm den az ! Böylelikle sifon duş teknesi ile karavan alt saçı arasındaki izolasyon bölgesinde kendine yer bulabilmekte..
(Tabi deveboynuyla zaten bunu kast etmediyseniz ?)
ÖRNEK

.
656B3888 7AC9 4BD7 9338 50CEF740FB12

.

EE4C18DB B6CA 4FEE 92EE DE2E42CB04C0

.

Son düzenleme:

.

Sanırım Türkiye’de bir firma Reimo’dan malzeme getiriyor diye duymuştum. Dışarıda bir tanıdığınız varsa belki getirtebilirsiniz ? Satışını yapan tek Reimo değil ayrıca..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR