W460 240 Gd Motor Degisimi İcin Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rumble Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,816

rumble

Yeni Üye
Selamlar,

Yaklasik 1 ay once satin aldigim 1986 w460 240GD 3 kapili aracimin uzerinde om616 motoru ve 5 ileri getrag manuel sanziman bulunmakta.Asfalt disinda cok iyi is gorse de, sehir ici kullanimda ozellikle rampalarda cekis konusunda problem yasamaktayim.Arac aksam ve mekanigi konusunda fazla bilgili olmasam da ,motorun 2 tonluk kasayi cekemedigi asikar, yaptigim arastirmalar sonucunda om617a ya da om606 ile degisimin mumkun oldugunu gordum. Amacim 130-140 kmlere ulasmak degil fakat otobanda orta seritten giderken rampada 50-60 km'ye dusmek ve trafikte guvenli bir surus yapamamak problem yaratiyor.

Om606 ile degisimin sadece motorla hallolamayacagi, sanziman,yuruyen aksam gibi bircok degisimin yapilmasi gerektigi ve bunun da yuksek maliyetli oldugunun farkindayim. .Danismak istedigim konu:mekanik ve 3000 dizel olan om617a ya da om617 ile donusum yaparsam sehir ici kullanimda farkedilir ve tatmin edici bir degisiklik olur mu,yoksa optimum performans icin masraf edilmeli ve om606 donusumu mu yapilmali? Forum ya da mail yoluyla tecrubelerinizden faydalanmak isterim,saygilar.

Etiketler
Ynt: W460 240 Gd Motor Degisimi İcin Tavsiye

Aracınız hayırlı olsun.

om 616 72 hp ,om617 88 hp dir

Elbette bir fark olacaktır ancak beklentinizi karşılama konusunda emin değilim. Bu motorlar yüksek performansdan ziyade uzun ömür için üretilmişlerdir.

Biz kuzenin 5 kapılı 300 gd sine 2900 cc sprinter motoru atmıştık. Gayet memnun.

Sizin 5 vites Getrag şanzıman sonradan atılmıştır. 240 gd de bildiğim kadarıyla hep 4 vites Mercedes şanzımanlıdır.

om 617 yeterli gücü sağlamak ile beraber

sprinter motoru denilen om602 motor olabilir 102 ve 129 hp olan modelleri bulunabilir kolayca nedeni bu versiyonlar sprinter da kullanıldığı için yoksa om 602 motorun değişik modelleri bulunmakta

http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_OM602_engine

Geri donusler icin tesekkur ederim,om602 sprinter motoruyla ilgili de arastirma yapacagim.

verdiğim linkte om 602 motorların değişik modelleri olduğunu görürsünüz ona göre araştırın

om 602 la takın , piyasada zibil gibi ama bana kalsa sprintirden çıkma motor almayın ssangyong veya korando dan çıkma om 662 alın zaten bu motorlar tıpkısının aynısı )) aynı motorlar benim 2002 korando 2.9 td aracım var 120 hp 260 tork , ama bu motorlar çakar almaz gibi güç istenilen seviyede değil 140 görmüyor mu görüyor ama eh işte keyif veriyor.Bana kalsa yeni nesil motor bakın derim crdi

Merhaba arkadaşlar Ben W460 Aracımda om 603 3000 TD Kullanıyorum Aracımın performansından çok memnunum aracın 0-100 hızlanması 10 11 sn gibi caddy connect 1.6 araçlar kalkışta yetişemiyor ;D üzerinde 5 ileri W124 `ün şanzımanını kullandık gayet güzel oldu ama 6 ileri sprinter monte etmeyi düşünüyorum. Yakıt olarakda 9 lt civarı yakıyor şehiriçi. Ama Mercedesin 2.9 sprinter 3.0 Om603 ve Om606 olsun bu motorlarda hararet söz konusu radyatör önüne fan monte etmek lazım düşük derece termik takmak lazım. Fazlada sıkıştırmamak lazım anlık birden hararet yükseliyor.

DSC 0050

ayni motor bende de var 13 litre yakıyor 0-100 de 15 saniye lastik ebatlariniz ne ?

slm
hocam bende de g300 var getrag 5 ileri şanzıman taktım ancak randımanlı değil.otomatik vites takmak istiyorum.buna w126 veya w124 otomatık şanzıman uyarmı .işlem yapmaya gerek varmı ?

Aracınız hayırlı olsun.

Elbette bir fark olacaktır ancak beklentinizi karşılama konusunda emin değilim. Bu motorlar yüksek performansdan ziyade uzun ömür için üretilmişlerdir.

Biz kuzenin 5 kapılı 300 gd sine 2900 cc sprinter motoru atmıştık. Gayet memnun.

Sizin 5 vites Getrag şanzıman sonradan atılmıştır. 240 gd de bildiğim kadarıyla hep 4 vites Mercedes şanzımanlıdır.
Abicim taktığınız sprinter motoru 100 km de ne kadar yakmaktdaır..
ayrıca performansı nasıldır
bnde eski model alıp retore edip binmek istoyorum şehir içinde bu yüzdende yakıtı benım için önemli
değerli bilgilerinizi ve görüşşlerinizi paylasırsanız sewinirim

Aracınız hayırlı olsun.

bnde eski model alıp retore edip binmek istoyorum şehir içinde bu yüzdende yakıtı benım için önemli

Merhaba arkadaşlar Ben W460 Aracımda om 603 3000 TD Kullanıyorum Aracımın performansından çok memnunum aracın 0-100 hızlanması 10 11 sn gibi caddy connect 1.6 araçlar kalkışta yetişemiyor ;D üzerinde 5 ileri W124 `ün şanzımanını kullandık gayet güzel oldu ama 6 ileri sprinter monte etmeyi düşünüyorum. Yakıt olarakda 9 lt civarı yakıyor şehiriçi. Ama Mercedesin 2.9 sprinter 3.0 Om603 ve Om606 olsun bu motorlarda hararet söz konusu radyatör önüne fan monte etmek lazım düşük derece termik takmak lazım. Fazlada sıkıştırmamak lazım anlık birden hararet yükseliyor.
Abi nasıl 9 lt yakıyor vallahi cok sewindim.
Bu araçdan almak istiyorum ama hep yakıttan gözümü korkutttılar ama aşık oldum resmen bu aaraca
lütden bana yardım edin..
şehir içinde kullanmak istiyorm..
bana doblo gibi performans verse yeter ☺️ Tabi yakıtı da düşük olsun istiyorum
ne kadara alabılırım..
bana ne gibi masraf veyaa sıkıntılar cıkarır..
tecrubelerinizi benimle paylasırsanız sewinirim
şimdiden hepinizde cok tşk ederim

Abi nasıl 9 lt yakıyor vallahi cok sewindim.
Bu araçdan almak istiyorum ama hep yakıttan gözümü korkutttılar ama aşık oldum resmen bu aaraca
lütden bana yardım edin..
şehir içinde kullanmak istiyorm..
bana doblo gibi performans verse yeter ️ Tabi yakıtı da düşük olsun istiyorum
ne kadara alabılırım..
bana ne gibi masraf veyaa sıkıntılar cıkarır..
tecrubelerinizi benimle paylasırsanız sewinirim
şimdiden hepinizde cok tşk ederim
Korando mussolarda da ayni motor var ama 9 litre yakanini görmedim om 602 var bende 11.5 litre yakiyor harareti de cozdum pervaneyi buyuttum wv crafter pervanesi taktım

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz normalde şehir içinde kullanmadığımız için bir rakam vermek mümkün değil. Biz off road da mt teker ile kullanıyoruz.

Ama hangi motoru takarsanız takın, yine de az yakmayacaksınız. Çünkü 2 ton luk bir aracı taşıyacak, o yakıtı öye yada böyle yakacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri