VX 100 Hakkında Bilgi Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihanülker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,612
Ynt: VX 100 Hakkında Bilgi Lütfen

Toyoya nın mühendisliğine hiç kimse bir şey diyemez.
Benim demek istediğim linkteki ilk video daki gibi arazide başımıza olmadık işler gelebileceği
bu arada bir ara simit tüplerin dizaynındaki yanlışlıktan dolayı zayıf oldukları ve onay alamadıkları gerçeğinide unutmamak lazım.
Sonuç olarak taktırıp taktırmamak tabiki kişisel karar.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22104.460

Etiketler

bende tartarini taktırdım ,hatta bugün net şekilde ölçtüm.50 tl'lik lpg ile 95 mil yani 152 km yapmışım..buda tutar olarak 328 kuruş civarı ediyor.
ek 1:vx80 altı

P1000175

çağlar' Alıntı:
bende tartarini taktırdım ,hatta bugün net şekilde ölçtüm.50 tl'lik lpg ile 95 mil yani 152 km yapmışım..buda tutar olarak 328 kuruş civarı ediyor.
ek 1:vx80 altı
bence çok ekonomik bu sınıfta bir araca göre, bakalım bende aracımı yarın alacağım prıns markada karar kıldım , acaba VX 100 ne kadar yakıyor veya yakacak ?

cihan bey bahsettiğimiz oranlar baya sakin kullanım ama..ben şahsen 2000-2500 de değiştiriyorum vitesi.

Tugsan yine sana katılıyorum dostum :smiley:

Ben de 4 yıldır tankı altta kullanıyorum. (Disco'da bagajı öldürmüştüm)

İngilizler güvenlik konusunda çok hassas olmalarına rağmen Discovery'nin marşbiyel boşkuklarına tam oturan, ince uzun
(oksijen tüpü gibi) tanklar yapmışlar. İki yanda iki tank ne kadar riskli değil mi??
Hiç güvenliğe önem vermiyorlar bu İngilizler. ???

Hatalı montaj usulleri hakkında bazı örnekler de var. İncelediğinizde uygunolmayan tank tipinden tutun mastik ile mixer montajı dahi var. İşte tehlike yaratan durum budur.

http://www.gas4cars.com/default.asp?url=roguesgallery1.htm

Chevrolet Avalanche ve Dodge'un tanklara dikkatttt. Biz de çift tank nedense kullanılmıyor.
ABD gibi mesafeler çok uzak olmadığından ve araçların sarfiyatları nispeten daha makul olduğundan
herhalde...

http://www.gas4cars.com/default.asp?url=americanvehicles.htm

Ben yurtdışında 50 senedir gaz kullanıyorlar Amerika dahil deyince millet bana gülüyordu,az gelişmiş ülke olmamızdan dolayı herşeyin artığı ilkönce bize geliyor,adamlar ceplerini dolduruyor sonra yeni teknolajiler geliyor.Yıllarca renault 12/9 ları,tofaş şahin doğan grubunu hep bize çaktılar.LPG dede karbürötörlü sistemi yıllarca merdiven altı ustalar kafasına göre bağladı,hep sorun çıkardılar,şimdide millet LPG den korkuyor haklı olarak.95 senesinde yurtdışındaki LC imde LPG vardı.Buradaki arkadaşlara fotoğraflarını çekip gösterince anca inandılar,gerisini siz düşünün.

93-94 model VX 80 sıralı sistem mi yoksa eski tip karbüratör tipi mi birisi beni aydınlatsın lütfen :smiley:

Hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız. Kazasız belasız sağlıkla binmenizi dilerim.

vx80 de karbürötörlü motor yok.94 modele kadar 4,0 enjektörlü motor,95 ve sonrası98 e kadar 4,5 enjektörlü motor var.Tercih edilen 4,5 /24 subap olan 1fz-fe motor kodlu motor.Ama temiz 4,0 efi motorlu bulabilirseniz oda olabilir.

Değerli bir ağabeyimde 99 model 4.7 Grand Cherokee var. Prins marka sıralı LPG sistemi mevcut. Aracı bir kaç defa kullandım ve tek kelimeyle mükemmel. Gazına dokundugum an burnunu kaldıyo ben LPGde böyle bir performansı ilk kez gördüm. Aracımı değiştirdiğim zamanda taktıracağım sistem kuşkusuz Prins olacaktır. Saygılarımla

ilkakdeniz' Alıntı:
93-94 model VX 80 sıralı sistem mi yoksa eski tip karbüratör tipi mi birisi beni aydınlatsın lütfen :smiley:

93-94 VX tabiiki enjektörlüdür.

Enjektörlü araca ise kesinlikle sıralı sistem gerekli.

'89 silverado aracım tek nokta enjeksiyon idi. Klasik sistem LPG ile yürütmeyi başaramadık.

'83 FJ40' da yıllardır hiç sorunsuz kullanıyorum (2F, AISIN karbüratörlü)

Öyle ki uzu zaman benzine geçirmeyi unuttuğum oluyor. Tank dışarda olmasına rağmen özellikle

AYGAZ ile karda kışta rahatça çalışıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.