VX 100 Hakkında Bilgi Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihanülker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,664

cihanülker

Zirve
Yer
istanbul
Web
www.nottehotel.com.tr
arkadaşlar slm ben yaklaşık 4-5 senedir discovery td5 kullanmaktayım aracım 235,000 km artık değiştirmek istiyorum , discovery bildiğiniz problemleri dışında büyük bir şey yaşamadım ,yaklaşık şehir içinde 300-400 ytl arası yakıyor, ama gözüm toyota land cruiser vx 100 de fakat araç hakkında hiç bir bilgim yok, kronik arızaları varmı (mekanik veya elektirik özellikle indirip kaldırma ) discoda çok çektimde, şehir içinde ne yakıyor lpg sonuç veriyormu lpg de ne yakıyor gibi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler

Etiketler
Ynt: VX 100 Hakkında Bilgi Lütfen

arkadaşlar geçtiğimiz hafta 2004 model vx 100 aldım şimdi sıra geldi lpg taktırmaya,hangi markayı tavsiye edersiniz ankarada taktırabileceğim veya bilgi alabileceğim bir yer varmı ?

hayırlı olsun bende düşünüyorum nasıl araç ve fiyat aralığı nedir teşekkür ederim bende grand cherokee var 4.7 v8 99 model

cihanülker' Alıntı:
arkadaşlar geçtiğimiz hafta 2004 model vx 100 aldım şimdi sıra geldi lpg taktırmaya,hangi markayı tavsiye edersiniz ankarada taktırabileceğim veya bilgi alabileceğim bir yer varmı ?

Yüksek hacimli motorlara kesilikle PRİNS marka sıralı Lpg sistemi taktırmanızı öneririm.Brc,Lovato gibi diğer bilindik markalara nazaran biraz pahallı ama bir tanıdığımın Bmw X5 4.4i de yaşadığı sorunlardan sonra bu fiyat farkına kesinlikle deydiğini düşünüyorum.

Sonuçta daha hesaplı ve küçük hacim motorlarda ün yapmış diğer markalarda var,örneğin BRC yi,Landini yi Vectra da,E200 de,honda da yıllardır sorunsuz kullananlar var (biriside benim :smiley: ) ama iş 6 silindir ve üzeri yüksek hacimli motorlara gelince bu markalar nedense istenen performansı vermiyor.

Prins düşünürseniz ve Ankarada iseniz Şaşmaz oto sanayide yetkili bir servisi vardı,tam adresini hatırlamıyorum ama postaneye yakın bir sokaktaydı sorarsanız tarif ederler sanırım.

Selamlar

6 silindir aracımda sorunsuz tartarini kullanıyorum, (henüz kısa bir zaman geçmiş olduğunuda belirteyim)
performans açısından lpg ile benzin arasında neredeyse bir fark yok gibi,
tl cinsinden %40 daha tasarruflu

ancak montajı yapan yetkili servisin PRINS 1 numaradır dediğinide belirtmek isterim.

selamlar.
Mesut

ervam' Alıntı:
hayırlı olsun bende düşünüyorum nasıl araç ve fiyat aralığı nedir teşekkür ederim bende grand cherokee var 4.7 v8 99 model
gerçekten ben ilk defa toyota markasının bir arazi taşıtını kullanıyorum ,şu 3-5 günde kulladığum kadarı ile bomba gibi cherokee gibi aracın içinde sallabaş olmuyorsun,disco gibide zıplamıyorsun yakıt eğer lpg kullanmayacaksan fena ama değermi evet değer ,fiyat aralığı şu anda 2003,2004,2005 modeller 21,000 ile 34,000 euro arası

Felice' Alıntı:
6 silindir aracımda sorunsuz tartarini kullanıyorum, (henüz kısa bir zaman geçmiş olduğunuda belirteyim)
performans açısından lpg ile benzin arasında neredeyse bir fark yok gibi,
tl cinsinden %40 daha tasarruflu

ancak montajı yapan yetkili servisin PRINS 1 numaradır dediğinide belirtmek isterim.
çok teşekkür ederim bugün gidip bakacağım artık

selamlar.
Mesut

aracımı prıns marka lpg taktırmaya karar verdim ,bıraktım ,bakalım süreç başladı ,gelişmeleri buradan bildireceğim yardımcı olan arkadaşlara teşekkür edrim şaşmazda arif ustaya bıraktım konusunda iyi olduğu söylendi ,sadece aracın altına takacağımız tankın büyük olanını bulmak biraz sıkıntı olacak galiba

cihanülker' Alıntı:
aracımı prıns marka lpg taktırmaya karar verdim ,bıraktım ,bakalım süreç başladı ,gelişmeleri buradan bildireceğim yardımcı olan arkadaşlara teşekkür edrim şaşmazda arif ustaya bıraktım konusunda iyi olduğu söylendi ,sadece aracın altına takacağımız tankın büyük olanını bulmak biraz sıkıntı olacak galiba
LPG tankını aracın altına mı takacaksınız.?

Prince marka LPG ile normalde hiç bir sorun yaşamazsınız,
Araç altına takılan depo uygulamalarında bazen sorunlar çıkabiliyor,eğer takan arkadaş daha önce böyle bir uygulama yapmış ve verim elde etmişse sorun yok.

Hayırlı olsun aracınız, araç altında depo uygulamalarına ona veriyormu mühendisler odası?

Murat Selamlar;
baya bir dert anlatmak ve mümkünse ve varsa yurd dışı uygulamaları göstermek gerek.
o zaman ikna oluyorlar,ama sıkıntılı bir süreç geçiriyorsun.

Aytuğ Disco2'nin alttaki depoyu bagaja aldırdı mecburiyetten, ruhsata işletemeyeceğini söyledikleri için...

yazargezeryolçizer' Alıntı:
Prince marka LPG ile normalde hiç bir sorun yaşamazsınız,
Araç altına takılan depo uygulamalarında bazen sorunlar çıkabiliyor,eğer takan arkadaş daha önce böyle bir uygulama yapmış ve verim elde etmişse sorun yok.
ne gibi sorunlar çıkıyor bilginiz varmı ? takan ustamız defalarca bu tür uygulamalar yapmış konusunda tecrübeli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR