Volkswagen Touareg 3.2 v6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bsayil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,047

Etiketler
Ynt: Volkswagen Touareg 3.2 v6 ?..

Gaziantep te yaptığımız bir gezide vardı bu araçtan. Asfalt lastikleri ile harikalar yarattı. Ama offroad için biraz pahalı diye biliyorum.

beni korkutan arkadan çıkartabileceği masraflar cedde sorunsuz çalıştığını biliyorum

ama arazide iyi olupta arkadan çok masraf çıkaracaksa sorun olur

Arazi için o kadar pahalı bir araca gerek yok bence. En basit asfaltta ve arazide aynı lastiği kullanırsanız ikisinde de ödün verirsiniz. Bence arazi aracı arazide kalmalı. Asfaltı eve giderken kullanmalı.

ben kullanıyorum bu aracdan 3.2 v6 dizelerin bunun yanında cocuk oyuncağı arazide on numara

Konu eski ama biraz canlandırayım. 2004 model 3.2 touareg nasıldır? Şehir içi kullanım için tecrübesi olan var mı acaba?

Merhaba; ben de ML ve Touareg arasında gidip geliyorum. Bana hafif arazi aracı gerekli. Yerden yüksek olsun ama asfaltta da konforlu ve sessiz sürüşler versin. İstediğim bu. Çok öyle taşlı topraklarda zaman harcamam gerekmiyor. Hafif arazi yeterli.

Sahibinden sitesinde hep takip ediyorum. 2004 ML 270 cdi ile 2004 touareg 3.2 veya 2.5 TDi arasında gidip geliyorum. İkisi de çok güzel görünüyor. Touareg sahiplerip bilgilerini paylaşırsa memnun oluruz.

Sayın blacklotus, profilinizde 2001 ML 320 görünüyor, makyajsız kasa bu, biliyorum. Manuel klima var.

Peki siz neden ML'den Touareg'e geçmek istiyorsunuz, ML'de bulamadığınız ve Toaureg'de aradığınız nedir? Ayrıca neden LPG'lilerle ilgileniyorsunuz? CDİ veya TDi hiç mi cazip gelmiyor, rampalarda tork gücü falan, ilginizi çekmiyor mu?

Hem Touareg hem de ML kullanıcıları veya bilgi sahibi olanlardan paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Merhaba,
ML'den yana bir şikayetim çok yok. Benim değiştirme isteğim biraz model yılı yükseltmek biraz daha konfor, biraz değişiklik kısacası. ML'ye alışmış birinin tercih edeceği çok fazla araç yok. Sık araç değiştiren biri de değilim. Touareg bir alternatif, Fiyat ve Performans olarak baktığınızda. Günlük olarak kullanıyorum ben aracımı ve değiştirirsem de alacağım aracı günlük olarak kullanacağım. Touareg bu anlamda tercih edilebilir oluyor. Şöyle ki, konfor olarak ML'de olmayan özellikler mevcut; çift bölme klima, navigasyonlu ekran (ML'ye de takılabilir elbette), yol bilgisayarı (benim tercih sebeplerimden), yükseltme ve alçaltma (bunu sevmeyenler de var) muadil bir iç hacim belki de biraz daha geniş, vs. vs.
Neden dizel değil, çünkü dizeller pahalı. Ucuz olanlar ise yüksek km'lerde ve sorun çıkarmaya meyil sınırındalar. Benzinli modeller benim için daha ulaşılabilir şu an. Yalnız kullananlarla görüştüğümde dizel modellerin benzinliler kadar keyif vermediğini söylüyorlar. Diğer taraftan LPG'ci arkadaşla görüştüğümde sibopların magnezyum alaşımlı olduğunu ve 40-50 binli km'lerden sonra sorun çıkarabileceğini söyledi benzinli modeller için.
Ağır off-road yapan biri değilim anlaşılacağı üzere. Ama ayda yılda bir yoldan çıktığımda da gidemeyeceğim bir yol olmasın istiyorum. 2001 model şu an kullandığım ML bu anlamda bana tam olarak cevap veriyor. Yeri geliyor yıldızlı otellerin önünde park ediyorum, yeri geliyor köyde 50 cm sudan geçiyorum. Touareg ise bunu biraz daha fazla konfor sağlayarak verir kanısındayım...
Biraz uzun bir özet olarak kısaca durumum budur.
ML ile ilgili olarak yardımcı olabileceğim konularda buradayım.
Selamlar.

Konfor anlayışımızda farklar var o zaman. Benim konfordan anladığım, yolda giderken yolun uzunluğundan bağımsız olarak sarsmayan, aircraftta gider gibi havalı sürüş, motor ve yol gürültüsünden uzak, sessiz iç yalıtım, her kasis ve çukurda içerde çıtırdamayan ve takırdamayan karoser ve karoser parçaları, evde oturuyormuşcasına bir yolculuk ve indiğinizde minimum yorgunluk. Yoksa diğer türlü, bunları sağlayamadıktan sonra içerdeki elektronik özelliklerin fazlalığı beni çok ilgilendirmiyor. Özellikle su geçişlerinde airmatic elbette çok önemli ve gerekli ama Touareg'de olup da ML'de olmayan süspansiyon sertliği ayarlama özelliği; benim için çok çok daha önemli. Mercedes diğer araçlara nazaran, bu süspansiyon konforunda hep bir adım öndedir benim gözümde. Ama Touareg de "istersen sert, istersen yumuşak" diye önemli bir adım atmış ML karşısında.

Bir Passat kullanıcısı olarak size şöyle bir örnek vereyim; Mercedes C ve-veya E serisi yukarda paylaştığım konfor özellikleri bakımından Passat'dan daima öndedir, ama Passat da diğer araçlara nazaran hep konforludur fakat hiç bir zaman Mercedes'in o konfor özelliklerine yanaşamaz. İç mekan genişliği-darlığı değil benim açımdan kriter; sessizlik, rahat yolculuk ve minimum yorgunluk.

Konumuza dönecek olursak, siz aradığınız özellikler açısından ML'den Touareg'e geçme konusunda doğru karar verme aşamasındasınız. Ama benim anladığım kadarıyla ML, herhalde benim anlayışım olan konfor konusunda Touareg'den daha iyi gibi. Ben öyle anlıyorum.

Benim ML konusunda merak ettiğim husus ise; forumlardan okuduğum kadarıyla 2002 öncesi ve sonrası kasa arasında sık biten fren balataları ve içerdeki çıtırtılar haricinde fazla bir fark olmadığı söyleniyor. Sizce doğru mudur ve başka farklar neler vardır? Otomatik klima hariç tabii ki...

Bunu sevmeyenler de var... derken ben sevenler kısmındayım. Yani aslında beklentilerimiz benzer sizinle.
ML'ler sürüş esnasında yormaz, ses yalıtımları iyidir. Ancak süspansiyon olarak sert mizaçlıdır. Bu anlamda sanırım Touareg size biraz daha yakın olur. Kullanarak karar vermenizi tavsiye ederim bu noktada.
ML'lerde 2001 öncesi modellerde elektriksel/elektroniksel sorunlardan sıkça bahsedilir. 2001 ve özellikle 2002 de makyajlandıktan sonra bu sorunlar çözümlenmiş. 2002 modellerde tamponlar değişmiş, sis farları eklenmiş. park sensörleri ve park asistanı mevcut bazı modellerde. Orta konsolda değişiklikler var. Otomatik klima yanında orta konsolun arka kısmına da klima sistemi konulmuş olması lazım yanlış hatırlamıyor isem. Yanlardaki dönüş sinyalleri de gövdeden yan aynalar üzerine alınmışlar.
İç aksam çıtırtıları kullandığım araçta fazla değil, 2002 modellerde de olacağını sanmıyorum. Fren balataları konusunda; en son 2 yıl önce değiştirdim, her gün kullanıyorum, sanırım bu aralar değiştirebilirim.

Merhaba; ben de ML ve Touareg arasında gidip geliyorum. Bana hafif arazi aracı gerekli. Yerden yüksek olsun ama asfaltta da konforlu ve sessiz sürüşler versin. İstediğim bu. Çok öyle taşlı topraklarda zaman harcamam gerekmiyor. Hafif arazi yeterli.

Sahibinden sitesinde hep takip ediyorum. 2004 ML 270 cdi ile 2004 touareg 3.2 veya 2.5 TDi arasında gidip geliyorum. İkisi de çok güzel görünüyor. Touareg sahiplerip bilgilerini paylaşırsa memnun oluruz.

Sayın blacklotus, profilinizde 2001 ML 320 görünüyor, makyajsız kasa bu, biliyorum. Manuel klima var.

Peki siz neden ML'den Touareg'e geçmek istiyorsunuz, ML'de bulamadığınız ve Toaureg'de aradığınız nedir? Ayrıca neden LPG'lilerle ilgileniyorsunuz? CDİ veya TDi hiç mi cazip gelmiyor, rampalarda tork gücü falan, ilginizi çekmiyor mu?

Hem Touareg hem de ML kullanıcıları veya bilgi sahibi olanlardan paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Touareg 1 adim onde motoru canli

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu touregler o kadar araziye iyi gitmezler en azından Blazer lerde Chrooke lerden taheo lardan iyi değildir hafif arizede gider Masraf kullanışa göre açar Ama sert araziye girerseniz fazla üzer Parçaları pahalıdır Kendiside Öyle

Merhaba,
ML'den yana bir şikayetim çok yok. Benim değiştirme isteğim biraz model yılı yükseltmek biraz daha konfor, biraz değişiklik kısacası. ML'ye alışmış birinin tercih edeceği çok fazla araç yok. Sık araç değiştiren biri de değilim. Touareg bir alternatif, Fiyat ve Performans olarak baktığınızda. Günlük olarak kullanıyorum ben aracımı ve değiştirirsem de alacağım aracı günlük olarak kullanacağım. Touareg bu anlamda tercih edilebilir oluyor. Şöyle ki, konfor olarak ML'de olmayan özellikler mevcut; çift bölme klima, navigasyonlu ekran (ML'ye de takılabilir elbette), yol bilgisayarı (benim tercih sebeplerimden), yükseltme ve alçaltma (bunu sevmeyenler de var) muadil bir iç hacim belki de biraz daha geniş, vs. vs.
Neden dizel değil, çünkü dizeller pahalı. Ucuz olanlar ise yüksek km'lerde ve sorun çıkarmaya meyil sınırındalar. Benzinli modeller benim için daha ulaşılabilir şu an. Yalnız kullananlarla görüştüğümde dizel modellerin benzinliler kadar keyif vermediğini söylüyorlar. Diğer taraftan LPG'ci arkadaşla görüştüğümde sibopların magnezyum alaşımlı olduğunu ve 40-50 binli km'lerden sonra sorun çıkarabileceğini söyledi benzinli modeller için.
Ağır off-road yapan biri değilim anlaşılacağı üzere. Ama ayda yılda bir yoldan çıktığımda da gidemeyeceğim bir yol olmasın istiyorum. 2001 model şu an kullandığım ML bu anlamda bana tam olarak cevap veriyor. Yeri geliyor yıldızlı otellerin önünde park ediyorum, yeri geliyor köyde 50 cm sudan geçiyorum. Touareg ise bunu biraz daha fazla konfor sağlayarak verir kanısındayım...
Biraz uzun bir özet olarak kısaca durumum budur.
ML ile ilgili olarak yardımcı olabileceğim konularda buradayım.
Selamlar.

ML Serisi sürüş konforu japon araçları gibi sertmidir ? Outlander kullanıyorum tek sorunum sert süspansiyon , eğer aşamassam değiştirip bende ml, toureg ve jeep 3.7 kj arasında gidip geliyorum.
hepsinin bir birine artısı ve eksisi var...

Ml: yakıt ve vergi ideal tipi daha eski ... konfor ?
Toureg : yakıt yüksek vergi yüksek model yüksek ... konfor ?
jeep kj: yakıt ideal vergi yüksek model yüksek .... konfor ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.