Volkswagen T5 'le Avrupa Gezimiz- 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nevzat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 285
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,783
Ynt: Volkswagen T5 'le Avrupa Gezimiz- 2012

:smiley:

171 IMG 4643

172 IMG 4645

173 IMG 4646

174 IMG 4647

175 IMG 4649

Etiketler

Münih sonrası geri dönüş yolculuğumuz hızlandı ve benim içinde biraz ızdırap verici oldu böbreğimdeki taşın neden olduğu ağrı yüzünden onca yol bitmek bilmedi.Neyseki eşim kullandı arabayı ve yanımıza ağrı kesici iğneler almıştık.Toplam 2500 km yol 1,5 gün sürdü .Sırbistan da Niş yakınlarında bir dinlenme tesisinde geceledik,Makedonya geçişimiz gerek trafik gerekse Bulgaristanda yaptırdığımız yeşil sigortanın bu ülkede geçerli olmayıp tekrar yaptırmamızdan dolayı sancılı oldu.

1 IMG 4695

3 IMG 5979

4 IMG 4696

5 IMG 5982

DN ROTASI

Ve en sonunda Ülkemizdeyiz....Tamam Avrupa güzel,düzenli falan ama insanın kendi ülkesi gibi yok.Uzun süren ayrılıktan sonra insan çok özlüyor.İlk başlarda Trafiğe ve yollara tekrar alışmamız biraz zaman aldı.

7 IMG 4698

Gezi yazısı yazmak gezmekten daha zormuş:smiley:)Sonunda bitti umarım beyenmişsinizdir .Böyle bir gezi yapmak aklınızın ucunda bir yerlerdeyse ertelemeyin . İnanın zor değil...Hayat hızla akıp gidiyor ,yarının ne getireceyi belli değil... sadece biraz cesaret gerisi geliyor.

Gezi yazımızı takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim

http://youtu.be/XzQ6Usrq8CI

http://youtu.be/6zi6gPFtLaE

Nevzat bey,

bu güzel ve bol fotograflarla destekli gezi yazınızı ilgiyle izledik..Teşekkür ediyoruz..

İnşallah en kısa zamanda bizlerde aynı güzergahları dolaşır gezeriz....Bu arada umarım böbrek agrınıza da kesin çözüm bulmuşsunuzdur..

geçmiş olsun..Yurdumuza tekrar hoşgeldiniz.

Nevzat bey,
geziniz gibi anılarınız da hızlı ama faydalı bilgiler ve güzel resimlerle dolu oldu.

Bit pazarlarına (Almanya´daki ismi Flohmarkt=Pire Pazarı) özellikle Almanya ve Fransa´da hafta sonlarında rastlamak mümkün. Küçük yerleşim yerlerinde çoğunlukla herkes kendi eşyasını satar. 2010 yılındaki Fransa gezimizde böyle bir pazardan aldığım 6mm´lik bakır kablo (fiyatı sanıyorum 3 € idi) bana daha senelerce yeter.

Bundan sonraki Münih gezilerinizde size şehrin içinde, hayvanat bahçesinin yanındaki Thalkirchen campingi (sevgili Mustafa´nın -Mustafayetim- bahsettiği kamping burası) tavsiye ederim. Buradan Deutsches Museum´a Isar nehri kenarında yürüyerek tahminen yarım saatte gidilebilir. Münih´te özellikle çocuklu ailelerin hayvanat bahçesi ile Deutsches Museum´u gezmeleri gerekir diye düşünüyorum.

Samimi, içten bir anlatım ve güzel resimler için çok teşekkürler.

Mnchen

Mükemmel bir gezi olmuş. Annecy'e kadar gelmişsiniz keşke haberimiz olsaydı bizde karavanımızla size katılırdık. :smiley: Bu arada keşke Reimo'ya kadar gitmişken arkaya bisiklet aparatı alsaydınız.

Hızlı bir gezi oldu, 24 gün yaklaşık 8000 km fazla geldi. Bundan sonra daha az yer gezip daha çok dinlenebileceğim geziler planlıyorum. Siz Annecy demisiniz? Bilseydim mutlaka haberleşirdik. Reimoda yüksek tavan T5 e uygun bisiklet askısı malesef yoktu.:(

Gercekten cok fazla. Hosgeldiniz Nevzat. Kazasiz belasiz dondunuz.

Nevzat bey gezinizin tamamını sakin kafayla okumak için bu güne kadar beklemiştim ama iyi ki de öyle yapmışım. Fotoğraflarla süslü gezi yazınız çok güzel. Özellikle İsviçre zirvelerinde kar yağışına yakalanmış olmanız çok ilginç. Bu mevsimde bile yola çıkarken tedbirli olup en azından patinaj zinciri bulundurmak gerekliymiş :eek:
Böbrek taşınız kötü sürpriz olmuş ama sanırım fazla süre hareketsiz kalmak (az yürüyüş, uzun süre araba kullanmak) ve sıvı alımının yetersiz olması gibi nedenler size bu sıkıntıyı çektirmiş. :(
8000 km yol için 24 gün gerçekten çok az ama çalışan insanların daha fazla zaman bulması da hemen hemen imkansız.
Bu güzel geziyi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Kardeşim öncelikle gecmiş olsun cok iyi bilirim o ağrıyı dilerim tedavin iyi sonuc verir bu arada eşimi 28 yıl öncesine götürdünüz cok teşekkürler

tebrikler güzel bir gezi vede anlatımı olmuş, ne mutlu sizeki kazasız belasız geziyi tamamlamışssınız, böbrek taşı içinde geçmiş olsun dileklerimi iletirim..

Nevzat hocam tebrikler daha birinci sayfada olduğum için kusura bakmayın yeni gördüm.Bu ara da hoş geldiniz.

Çok güzel bir gezi yazısı olmuş. Zaman yönünden kısıtlı olan bütün geziler ne yazık ki yorucu oluyor. Siz de ortalama günlük 333Km yol yapmışsınız. Biraz fazla ama yapacak bir şey yok bence değer. :smiley:

Yola çıkarken, yeşil sigortayı Turing'den yaptırmadınızmıydı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR