Volkswagen T5 'le Avrupa Gezimiz- 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nevzat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 285
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,775
Ynt: Volkswagen T5 'le Avrupa Gezimiz- 2012

Ebru hanım bir yunus,da şık düşer o karavanın üzerine gercekten bi ruh verir diye düşünüyorum..

Etiketler

TUGAY58' Alıntı:
Ebru hanım bir yunus,da şık düşer o karavanın üzerine gercekten bi ruh verir diye düşünüyorum..

Çok severim Yunus balıklarını..
Nevzat bey gezdiğiniz üniversite şehri bakın nelere ilham kaynağı oldu ..:smiley:)

İkinci sayfadaki fotoğraflarınıza bayıldım .O çimlerin üstüne serilmişsiniz .Papatyalar ,kır çiçekleri toplamışsınız ,mis gibi dağ havasını içinize çekmişsiniz ,vallahi bakarken bende derin derin nefes aldım .Bizim rotamızda ,Avusturya'dan Almanya'ya girişte gödüklerimize benziyor .Ancak hava kararmadan kampinge gielim diye siz gibi tadını çıkaramadık .Çaydanlığınızda ayrı bir anlam katmış diğer fotoların içinde ..

Sizinle bedavaya Bende gezmiş gibi oldum....Bende 2007 yılında İtalya sonrası Almanya ve Fransa düşünmüştüm ama gözümde büyüyen yorgunluk ile sadece İtalya ile yetinmiştim...söyleyecek kelime bulamıyorum...süre uzun olsa daha da güzel olurdu...Akdeniz sıcağından yeni dönüp yazınızı okudum,çok hoş oldu...Paylaşım ve emekleriniz için çok teşekkür ederim...Ayrıca Geçmiş olsun...

Salzburg'da Mirabel bahçelerini sizinle yeniden gezdim .Mozart'ın doğduğu sokakta tekrardan yürüdüm .Sokak boyu , levhalar çok ilgimi çekmişti ve birsürü şemsiye şeklinde ,saat şeklinde ,insan figürlü ,kalp formunda değişik levha fotoğraflarım olmuştu .O sokağın sonunda sağa doğru gittiğİnizde Nature Museum var ve görülmeye değer .Kısa bir nehir turunun sonunda vals yapan bir botun içinde olmanın keyfine varırsınız .

Kayak merkezi yakınında kaldığınız kampingin ortamını çok beğendim .Bizimde Avusturya üzerinden Almanya'ya geçişimizde manzaralar muhteşemdi .Ancak karanlığa yakalanmamak için tadını iyice çıkarabildiğimizi söyleyemem.Değişik karavanları ve özellikle çekme karavanları görmekte güzeldi .Renk katmış sayfanıza...

merhaba ,

çok güzel bir gezi fotolar ve anlatım süper

çocukluk yıllarınızı geçirdiğiniz yerleri ve annenizi kaybettiğiniz yerleri güçlükle okudum annesini kanserden kaybeden biri olarak...yinede onları anmak çok güzel Allah Rahmet Eylesin

minyatür gemilerin resimleri çok hoştu , farklı tarzdaki karavanlar güzel imkan olabilse içlerini de görebilsekdik keşke ama oda sahiplerinin özeli merak benimkisi de işte... :D ... campıngler güzeldi birazcık daha fotoları olsa çok süper olacaktı...güzergahınız boyunca evler çok hoştu...her taraf yeşil alan doyumsuz...ellerinize sağlık ... sonra baştan sona tekrar inceleyeceğim... ayrıca geçmiş olsun

nevzat' Alıntı:
Almanya,Almancı,gurbetçi vs vs... yıllarca bu kelimeleri duyarız yaşananlar hakkında pek fikrimiz olmaz. Babamla annem benide 1 yaşımdayken alarak 1970 yılında bir kaç yıl çalışıp para biriktirmek umuduyla geliyor Almanya'ya.Beverungen kentinde bir mobilya fabrikasında iş buluyorlar.şehir merkezinde kiralar fazla olduğu için bu köye yerleşiyorlar (würgassen).benden sonra 2 kızkardeşim daha oluyor(ikiz).Ancak 1975 yılında kardeşlerim henüz 6 aylıkken annem kanserden burada öldü. ve babam bizi alarak Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.Buralara 2 yıl önce ilk kez geldiğimde 6 yaşımdayken kaybettiğim annemin kokusunu duydum sanki burnumda...o ziyaretimde yaşadığım duyguları anlatabilmem mümkün değil. O yıllara ait bir kaç fotoğrafla bu bölümü geçelim.

Öncelikle Güzel bir gezi olmuş. Paylaşımlarınız için teşekkürler...

Yazınızın bu bölümünü okurken benzer durumları bende yaşadığım için çok duygulandım açıkçası..... Allah annenize rahmet eylesin...

Merhaba ,
* Bizimle gezdiğiniz yerleri paylaşıp gezmeyi düşünenlere cesaret verdiğinizden ötürü teşekkür ederim.
* Bir gurbetçi aile çocuğu olarak annenizle ilgili paylaşımlarınız gözlerimi şöyle bir buğulandırdığını belirtmek isterim. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
* Ailenizle birlikte nice güzel gezilere.
* Sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

gezi ve fotolar çok güzel. zevkle inceledim.
iştahla ben de o günleri bekliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri