Volkswagen - Amarok

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 432
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 270,842
Ynt: Volkswagen - Amarok

boşuna dememişler
kuzu kurdun,yol fordun diye
şaka bir yana yeni ranger 3.2 lt,otomatik,arka kilitlide gözüm var
ama mtv adamın belini büküyor

Etiketler

Sonunda otomatik Amarok geldi ve ilk araçlardan birine sahip oldum.Daha önce manuel olanını alıp yaklaşık 4 ay kullanmıştım.İlk olarak öncekine göre daha güçlü olduğu duygusunu verdi.Ön park sensörü ve direksiyondan kumanda ,arka kapak kilidi önemli ayrıntılar.Ayrıca Doğuş Oto, bagaj havuzu ve bagaj brandası,orjinal kauçuk paspas,novigasyon,arka kabin gibi aksesuarlarıda getirmiş,isteyen hemen taktırabiliyor.

Öncelikle yola hakim olduğunuzu,ve altınızdaki aracın her koşulda sizi yolda bırakmayacağı duygusunu alıyorsunuz.Vites geçişleri gayet başarılı,manuel e göre daha sessiz,çukur ve tümseklerde aşırı salınım hissetmedim.Düz yolda otomobil tadında.İvmelenme çok başarılı.Yakıt manuele göre biraz fazla gibi.Kesinlikle muadil markalara göre daha estetik bir dış görüntü ve kokpit olduğunu düşünüyorum.Bu araçlar Almanya üretimi olarak geliyor.İlerleyen günlerde foto ve izlenim paylaşmaya devam edeceğim.Bu arada sorularınıza cevap verebilirim.

doganbilal' Alıntı:
Öncelikle yola hakim olduğunuzu,ve altınızdaki aracın her koşulda sizi yolda bırakmayacağı duygusunu alıyorsunuz.Vites geçişleri gayet başarılı,manuel e göre daha sessiz,çukur ve tümseklerde aşırı salınım hissetmedim.Düz yolda otomobil tadında.İvmelenme çok başarılı.Yakıt manuele göre biraz fazla gibi.Kesinlikle muadil markalara göre daha estetik bir dış görüntü ve kokpit olduğunu düşünüyorum.Bu araçlar Almanya üretimi olarak geliyor.İlerleyen günlerde foto ve izlenim paylaşmaya devam edeceğim.Bu arada sorularınıza cevap verebilirim.

teşekkürler,anlaşılan devamlı 4 çeker sistemine geçilmiş,dağılımı ayarladığı söyleniyor
daha öncekinde 2 çeker seçeniğide vardı
gerçi vites otomatik ama çift kavramalı sistem,manual a yakın yakması beklinir,bence 40/60 devamlı 4 çekmesi yakıtı arttırıyordur

Haklısınız sürekli dört çeker.Buda virajlarda çok emniyetli hale getiriyor aracı.Kış şartlarında daha kolay kullanım sağlayacağı kesin.Manuel de dört çeker seçeneğinde araç sertleşiyor ve dönüş açıları daralıyor idi.Bu araçta jeep tarzında bir konfor var.

unc' Alıntı:
zor yollar programında amarok lar kullanılacak
bakalım göreceğiz ,vaziyetler,izlenimler nasıl olacak

acaba ne zaman kullanılacak? full time 4x4 dsg li mi yoksa manuel part time 4x4 olan modeller mi? bilgi verebilir misiniz?

erciyeslim' Alıntı:
acaba ne zaman kullanılacak? full time 4x4 dsg li mi yoksa manuel part time 4x4 olan modeller mi? bilgi verebilir misiniz?

bu konuda bir bilgim yok,başlayınca anlarız veya biryerlerde not olur herhalde

bir kaç video daha....

http://www.youtube.com/watch?v=TRdQmX0EOoY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=B0gG7e-E20A&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=dhYKputvnoY&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=TIgzuiDiEzQ&feature=plcp

tar oto tarik bey ile yaptigim gorusmede 265x65x18 rahat calisiyor o araclarda karadenize bir kac takim lastik gonderdim dedi bende jantlarimi 16" dusurup 265*75*16 yapmayi hedefliyorum bakalim arastirmalarim devam ediyor degisik lastik caplarini kullanan arkadaslardan deneyimlerini paylasmalarini rica ediyorum

265-75-16 ebadını l200 de kullanmış biri olarak aracın arazi performansını uzun yol konforunu motor performansını düşürdüğünü yakıtı fazlasıyla artırdığını akslara binen yükü artıtrdığı için daha kısa sürede arızaya sebebp olduğunu gördüm ve hemen satıp 245-75-16 ebata düşürdüm şuan için çokta memnunum en azından bozuk asvalltta giderken içerden direksiyon sallaması kesildi....

saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri