Volkswagen - Amarok

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 432
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 270,607

Etiketler
Ynt: Volkswagen - Amarok

darktreys' Alıntı:
amarok neymiş öyle biz bilmiyormuşsuz meğersem saturn 4 roketinin prototip haliymiş vay be !

Eee gerçekler, ileride aracı kullanma şansınız olursa anlarsınız ! Ben nissan pikap, ranger, l200, niva ve kare kasa jeep kullandım şimdide amarok kullanıyorum bilerek kıyaslama yapabilirim.

kullanmadığım pickup kalmadı. amarokuda kullandım öyle vites geçişi olmaz ! park etme özürlü bir araç ayrıca ! en iyisi ben aracımı satayım amarok alayım getle yükseltip aracın altını korumaya alayım bir extreme lastik bir vinç hah iş tamamdır. ondan sonra 80 lerin patrollerin arkasından gideyim. nede olsa AMAROK SONUÇTA !

darktreys' Alıntı:
kullanmadığım pickup kalmadı. amarokuda kullandım öyle vites geçişi olmaz ! park etme özürlü bir araç ayrıca ! en iyisi ben aracımı satayım amarok alayım getle yükseltip aracın altını korumaya alayım bir extreme lastik bir vinç hah iş tamamdır. ondan sonra 80 lerin patrollerin arkasından gideyim. nede olsa AMAROK SONUÇTA !

İyide burada kamyonet konuşuyoruz patrol kamyonetmi ? ve bir kamyonet ile suv' un yaklaşma - uzaklaşma ve karın açılarını nasıl karşılaştırabiliyorsun mayk.

Bu videolar kriter değil ama buyrun madem :smiley: İlk iki videoda Amarokda asvalt lastiği var bilginize

http://youtu.be/t_3wPnmRMXc

http://youtu.be/dgzvrWRid_o

http://youtu.be/V5yauZxgzi8

Motora çip uygulama sonrası
smiley.gif

http://youtu.be/sChehWnHR1c

MT lastikle çamura batmış araç çekilir
smiley.gif

http://youtu.be/ESdtcICXVdU

Sevgili murat,
tamamen kullanıcı ile ilgili video.
Cunda'da(Ayvalık) sıfırdan dönüş yaptığım sokağı çeksem şaşırırsın.. ;)
Alışmayla ilgilide bu arada. dmax tabiki.. :smiley:

hocam ben amarog yada l200 kıyaslaması yapmıyorum zaten sadece netten gördüklerimi paylaştım...

nezaman amarogları tedaşcılar yada kamu özel sektör kullanmaya başlar işte ozaman ben fiyat performans açısından amarog iyiymiş derim işi ehline bırakmak gerek...

özel şahsi kullanım için gayet güzel....

diğer konu kapımda zaten vw ürünü bir araç var transporter ve ben o konuda amarog hakkında aracı kullanmadan fikir yürütebilirimve vw konusunda bu fikirlerim mutlak olumludur....

ben işin açıkcası offroad konusunda pick-up alana kadar olan olumlu düşüncelerim bir pickup sahibi olduktan sonra tam tersine dönmüş durumda.... (marka belirtmiyorum ne olursa olsun olay pickup)

açık açık yazayım kapımda 3 tane araç vardı vw bora 1.9 tdi 110hp wvtransporter 2,5 tdi 130hp ve lada niva 1.7 ben niva ve elimdeki borayı satıp l200 aldım...

amacım daha güvenli daha güçlü daha rahat ve daha kullanışlı bir araç almak arazide gezmek vs...

fakat gördümki niva ile girip çıktığım yerlere yaklaşamadığım aracın ağır olması battığında saplandığı yerden çıkmasının çok zor olması parçasının pahalı olması beni aşırı mutsuz etti .....

l200 değil amarog da alsam aynı şey olacaktı....

aslında bütün pickuplar hemen hemen aynı ....

saygılar...

yani offroad bir nevi özgürlüktür offroadcı insan asvalt dökülmüş levhalarla işaretlenmiş çizgilerle sınırlandırılmış yolları sevmez arazide kendi yolunu kendisi yapar aracıyla sevişir aracından zevk alır kendini mutlu eder ...

bence kullanıcısına ençok zevk veren ve onu en özgür kılan araç en iyi araçtır.... ;) ;) ;) ;)

murat067' Alıntı:
yani offroad bir nevi özgürlüktür offroadcı insan asvalt dökülmüş levhalarla işaretlenmiş çizgilerle sınırlandırılmış yolları sevmez arazide kendi yolunu kendisi yapar aracıyla sevişir aracından zevk alır kendini mutlu eder ...

bence kullanıcısına ençok zevk veren ve onu en özgür kılan araç en iyi araçtır.... ;) ;) ;) ;)

Aynen katılıyorum amac belli en ekonomik sekilde arazide dolaşmak :smiley:
Selamlar

4 gündür arazideydim tarladan tarlaya girdim çıktım 6 yaşına ve 150.000 km ye rağmen aracın içinden dışından en ufak bir ses gelmedi... bu normalmidir sizce ?

Nissan , Mitsubishi, İsuzu,VW,Toyota, Ford, Mazda kamyonetler yük amaçlı üretildiklerinden çok sağlam araçlar hepsinin kendine göre artı ve eksileri var, mesela İsuzu inanılmaz sağlam bir motora sahiptir, Toyota ve Nissan' da çok sağlamdır, Mitsubishi orta diferansiyele sahip olup kuru zeminde otomatik 4 çeker SUV' lar gibi gidebilen tek kamyonettir, VW geniş yapılıdır vs. vs.
Arkadaşların dediği gibi önemli olan doğayla iç içe olabilmek yarış yapmıyoruz gezmek istiyoruz, beraber olmak istiyoruz. Bu araçların tamamı bizi bu amaçlara ulaştırır, Sadece teknik açıdan tartışıp bilgi almak en iyisi bence. Sonrasında hangisi bizim için en idealiyse onunla yollara çıkmak, gerisi boş, tekerinize taş değmesin.

amarok u alıp bınmeyen artısınıda bılemez eksısınıde kardesim atmayacaksın alacaksın bıneceksın konusacak tecrubeye sahıpi olacaksın ondan sonra ne yazarsan yaz

dogansu0368' Alıntı:
amarok u alıp bınmeyen artısınıda bılemez eksısınıde kardesim atmayacaksın alacaksın bıneceksın konusacak tecrubeye sahıpi olacaksın ondan sonra ne yazarsan yaz

+1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR