Vitara Vs Blazer

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHRAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,804

AHRAZ

Kamp I
Merhabalar, forumu güzelce okudum, ilgili gibi görünen konular bayağı fazla o yüzden onların altına yazmak yerine kaybolmasın diye buraya ayrı bir konu açmak istedim, vitara vs blazer diye başlık açmak clickbait gibi oldu ancak bende durum tam da böyle o nedenle uzatmadan lafa gireyim;

1.6 3 kapı otomatik vitaram var.2004 model. Yükeltmesi vinci çelik tamponu spotları vb herşeyiyle hafif offroad ve doğa gezileri için toplanmış bir araç. lpg li.

Memnun olduğum yönleri;
İçi bir arazi aracına göre biraz daha konforlu bana kalırsa. ufak tefek yapısıyla da dar yerlere sorunlu yerlere vb falan girip çıkmayı çok kolaylaştırıyor. Arazide çok keyifli ve sorunsuz. Bakım ve işletim maliyetleri düşük(benim durumda benim aracımda bana öyle denk geldi).

Memnun olmadığım yönleri;
Gaza bastığımda gitmiyor. torku inanılmaz derecede düşük, insan gibi kullanıyorum ancak dayaklık magandaların salak salak hareketlerinin olduğu bazı yollarda sollama manevra vb durumlarında çok güçsüz kalıyor. Ayrıca uzun yol tam bir dert oluyor, 5-6bin devirden aşağıya inmiyor araba, ya da 3 saatlik yolu 5 saatte gitmeye razı olacaksınız. Hepsine bir de aşırı yakıt tüketimi eklenince bazen çileden çıkartıyor.

ancak şimdiye kadar beni ne yolda bıraktı, ne de giremediği çıkamadığı bir yer oldu. Sanayide de normal rutin bakımı dışında -bir ufak mevzu hariç- hiç öyle kimseyle ahbap etmedi beni çok şükür.

Blazer ları çok beğeniyorum ve tork olarak benim aracım ile karşılaştırmıyorum bile. O kısmını geçtim, sadece amerikan araçları benim ilgi duyduğum ancak tanımadığım araçlar ve hayatımın her döneminde "lan bi çılgınlık yapıp girsem mi bu işe" diye düşündüğüm araçlar. Bir ara korando (eski kasa 3 kapılılar) sevdam vardı yıllar boyu araştıra araştıra öğrene öğrene o sevdadan vazgeçtim çünkü ben aracımı her gün sürekli olarak kullanıyorum ve sürekli sanayide ve/veya parça beklerken vakit geçirmek istemiyorum. Elbette o araçları da kullanan ve sevenler var ben de uzaktan çok seviyorum ancak kerterizimi hep şu an kullandığım suzukiden alıyorum, yani beni sanayiye ve parçaçılara vb daha çok götürecek bir aracı pek almak istemiyorum açıkçası. Aracın yatmasını istemiyorum.

neyse konuyu toparlayayım;

bu ilandaki araç çok ilgimi çekti, benim için en önemli konusu usta/parça ve yakıt durumu. bazı yerlerde kimi yüksek hacimli motorların yakıt sarfiyatının biraz fazla abartıldığını biliyorum, ben bu konuyu çok merak ediyorum, iyi ve sorunsuz bir araç olduğunu varsayacak olsam yakıtta minimal bir artış beni hiç üzmez, zaten suzukide dünyanın parasını yakıta veriyorum , çok kaba bir hesap yaptım bir depo benzin ile yaklaşık 350km yol gidiyorum şehiriçi. lpg de de durum aşağı yukarı aynı. Yaklaşık 100km de 16-18 litre civarı benzin yakıyorum yani. Bi de buna tork eksikliğini eklediğimde keyfim iyice kaçıyor. biraz daha fazla verip gücü hissetmek ve kullanmak beni bozmaz. yeter ki 2 katı falan bir artış olmasın faturada.

Gerçekten Blazer kullanan - hatta hem vitara (benim aracın modelden olsa bi de tadından yenmez) hem de blazer kullanmış birileri var ise objektif yorumlarını bekliyorum. Bu araç ile başa çıkabilir miyim? servisi ustası ve sorun çıkarma durumu nasıl olur? benim aracım 2004 model bu araç 93 model 11 yıl fark var ancak benim gözümde ikisi de eski, bu eskilikteki araçların çıkarabileceği ufak tefek problemleri saymıyorum onları zaten geçin, daha kronik ve beni üzebilecek şeyler nedir? yurtdışından alışveriş aktif olarak yapmaktayım parça siparişiymiş vb onlar beni hiç zorlamaz. ancak her hafta bir parça sipariş etmek zorunda kalacaksam da keyfim kaçar tabii. Anlaşılmadığım bir nokta var ise söyleyin iyice izah etmeye çalışayım. Seasoned amerikancıların yorumlarını bekliyorum büyük bir merak içinde.

Şimdiden teşekkürler,

İyi günler dilerim herkese.

Son düzenleme:

Etiketler
Çevrenizde blazer in bakımını yapacak anlayan ustanız varmı parçaları nereden tedarik ediceksiniz bütçeniz elveriyormu bunları araştırıp makul buluyorsanız sorun yok
Benim bulunduğum ilçede grand cheroke parçası ve Servisi yok dolayısıyla çok istesemde almadım kia sorento cazip geldi aldım

ben ankaradayım burada eskiden bildiğim bir kaç amerikanci vardı yolda da tek tuk de olsa goruyorum, oturdugum mahallenin biraz üst tarafinda çok iyi yapilmis durumda bir blazer (saniyorum k5) var, yani burada ustasi var diye tahmin ediyorum, yedek parça kisminı internetten yurtdışindan hallederim yalnız onun da tabii bir limiti var ornek veriyorum motor bloğu ve otomatik sanziman vb getirtemem tabii ki. zaten ilanini paylastiğim araci da yeni gördüm. o yuzden bayaği ciddiye bindi de buraya yazdım. bu hafta içi biraz sanayide arayip sorup daha detaylı ogrenmeye calisacağım. ben yakit ve kronik sorun kismini çok merak ediyorum aslinda. blazer sport lar çok sahane gorunmelerine ragmen zamaninda şaşmazdaki bir usta bana aman bunlara yanaşma bunların sanzimanı başina iş açar lanet edersin demisti korkutmustu. al bak 3 tanesi yatiyo burda demişti bayagı bir soğutmuştu blazer sport dan sağolsun

araç çok keyifli görünüyor ancak fiyat komik bence. bu aracın ederi 40 45 bin tl olmalı. basınca gitsin diye alınacak araçlar değil bunlar bu arada. hayal kırıklığı olmasın sonra. bence dizel bir pickup alın sizi tatmin edecektir.

Bende size 2008, 2009 sorento tavsiye ederim 200 bini geçmemiş motoru sökülüp oynanmamış bakımları zamanında yapılmış birşey alırsan seni fazlasıyla memnun eder 170hp dir yazılımla 200hp oluyor birçok araçtan hızlı olucağına emin ol

bu fiyata çıktıkyan sonra kia ya da hyundai araçları tavsiye ederim.
sorento da Low seçeneği de var. @tr100a çok daha net bilgiler verir.
hem konfor olarak hem de büyüklük olarak tatmin eder.
bu fiyat bence de çok pahalı.

araç çok keyifli görünüyor ancak fiyat komik bence. bu aracın ederi 40 45 bin tl olmalı. basınca gitsin diye alınacak araçlar değil bunlar bu arada. hayal kırıklığı olmasın sonra. bence dizel bir pickup alın sizi tatmin edecektir.
evet fiyat bence de aşırı abartılı yüksek tutulmuş. Bundan yıllar önce bir blazer a çok fahiş fiyat yazan bir arkadaşa uzun bir mesaj atmıştım o da "o fiyat ciddi düşününenlere değil, sen ciddiysen daha farklı olur fiyat" vb gibi bir şey demişti ben de o duruma güvenerek niyetlendim. Kusursuz kondisyonda bile olsa o fiyatı vermem ben de zaten. Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

benim tek derdim torkunun yüksek olması. bir de yeni model araçların tasarımlarını sevmiyorum o nedenle daha farklı araçlara yöneliyorum bu şekilde, sorun çıkarmayacaklarını bilsem ford bronco, chevrolet blazer vb bunlar tam gönlümde yatan araçlar aslında. Bir de tek kapı kısa şasi araçları seviyorum, kısa bir pickup ya da tek kapı 4x4 ler benim tam ayarım araçlar. ssangyong / daewoo korandolara da bayılıyorum o yüzden ancak uzaktans eviyoruz işte parçasıydı ustasıydı vb sorun olduğu için. Ankaradaki ssangyong cu bir kaç kişi ile konuştum da abi onun parçasını bulamazsın hiç girme bulaşma vb diyip vazcaydırdılar zamanında hep. Benim suzukiye şöyle bi 20 beygir daha koyabilsem keşke, hiç bir sorunum kalmayacak da :smiley:

yani yanlış anlaşılmasın hız delisi vb değilim kaldı ki zaten ilgilendiğim sevdiğim ve şu anda da kullanmakta olduğum 4x4 tipi araçlarda zaten öyle hız vb falan çok gerçekçi ve güvenli durumlar değil, benim son süratim düz yolda 130-140 olsun max, rampada bayırda acil sollamalarda vb falan da bayılmasın basınca gitsin torku yüksek olsun istiyorum sadece bu. Bir de tüm bunlar olurken de biraz arazi kanında canında bir şey olsun istiyorum, dediğiniz gibi kısa şasi dizel bir pickup ya da tek kapı güçlü ve seri bir 4x4 olsa tadından yenmez. Zaten al-sat vb işlerini de hiç sevmem bir tane alayım ömürlük gitsin diye hevesim hep.

dacia duster alın. az yakar parçası ucuz. beğenmezseniz hemen satarsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri