Vİtara Sİdekİck Hakkinda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan a.kara.gun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,621

Etiketler
Arkadaşlar merhaba,
Vitara jlx ve Sidecick arasındaki farkları tam anlamıyla bilen varmı? Forumda aradım ama bulamadım
Sidekick nedir?

teşekkürler....
zamanında amerika için üretilen, türkiyede az bulunan, Suzuki X-90 ile aynı şaseyi kullanan al cebine koy seve seve bin bir araçtır. arazide yetenekli, zor bozulup kırılacak evin önünde her daim durmasını istediğim sevilesi bir araçtır.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

şuan, 1998 model 2.0 v6 yeni tip torpidolu, otomatik vites vitara kullanıyorum ve çok memnunum, bu aracı satın aldıktan sonra, daha önceki eski sahibi ile karşılaştım ve bana aracın, yanlış hatırlamıyorsam, american yada kanada üretimi olduğunu vede kilitli diferansiyeli olduğunu söyledi, ve birde sakın bu arabayı kaybetme dedi:smiley: iki senedir kullandığım arabamı, yağ değişimi haricinde hiç tamirciye götürme fırsatım olmadı çünkü sorun yaşamadım, diferansiyel kilidini var ise deneme fırsatım hiç olmadı ama ilk fırsatta deneyeceğim, sizce varmıdır?

şimdi ise asıl konu şu, evimde kullanabileceğim ikinci bir vitara için pazarlıktayım, 1991 model SiDECİCK 5 kapı otomatik, bu aracın, benim aracımla motor ve görseli haricinde, mekanik olarak farkları nelerdir?

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim....

şuan, 1998 model 2.0 v6 yeni tip torpidolu, otomatik vites vitara kullanıyorum ve çok memnunum, bu aracı satın aldıktan sonra, daha önceki eski sahibi ile karşılaştım ve bana aracın, yanlış hatırlamıyorsam, american yada kanada üretimi olduğunu vede kilitli diferansiyeli olduğunu söyledi, ve birde sakın bu arabayı kaybetme dedi:smiley: iki senedir kullandığım arabamı, yağ değişimi haricinde hiç tamirciye götürme fırsatım olmadı çünkü sorun yaşamadım, diferansiyel kilidini var ise deneme fırsatım hiç olmadı ama ilk fırsatta deneyeceğim, sizce varmıdır?

şimdi ise asıl konu şu, evimde kullanabileceğim ikinci bir vitara için pazarlıktayım, 1991 model SiDECİCK 5 kapı otomatik, bu aracın, benim aracımla motor ve görseli haricinde, mekanik olarak farkları nelerdir?

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim....
ben X-90'da sidekick ile temelde aynı kaporta olduğu halde sorun yaşamadım. Motor ve yürur aksamı vitara 1.6 ile aynı idi. Genel itibari ile sorunsuz araçlardır. Ebayda bir çok parçasını bulmak mümkün.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selamlar herkeze bende aranıza 1992 model 1.6 vitara sidekick ile katıldım.
distribütör bulamadım. 1.6 tek nokta enjeksiyonlu sanırım araç. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

hocam varda çok geç gelecek o sebeple. birde şu aracın motor özelliğini tam olarak öğrenemedim 1.6 olduğunu biliyorum tek nokta enjeksiyonlumu yoksa. 8v mi 16v mi çözemedim.
forumda suzuki başlığında motorlar detaylı olarak yazılmıştı oradan bulup bakmak gerek.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. Ben de ilk Vitara'mı almanın arefesindeyim. 92 model 1.6 jlx sidekick diye geçiyor fakat emin olamadığım şey jlx ile sidekick farklı 2 tip değil mi?

Sidekickler amerikan versiyon bu sebeple hız göstergesinde mil cinsi de yer alıyor peki aracın kilometresini gösteren kısım km cinsinden mi mil cinsinden midir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR