Vitara 1.6 JLX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emresafak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,831
Ynt: Vitara 1.6 JLX

Mithatcan' Alıntı:
bunları sanal ortamda anlatmayla bitiremezsin

Ya yüz yüze olcaz ya etrafında bilen biriyle konuşcaksın ya da bu konu ile ilgili gezenbiliri komple okuycaksın onada ömür yetmez... :smiley:

zj denince 4.0 değilde benim aklıma 5.2 geliyor

5.9 zaten istisna :smiley:
öyle ortamlarada arabayı alınca giriceğimi umuyorum çevremdeki herkesinde ortak paydası "bunların ikiside eski model araç 2007 model araba verilip alınmaz bunlar" tarzında o yüzden burdan bilgi almaya çalışıyorum.yakıt bakımından
daha ekonomik olduğundan 4.0 bakıyorum

Etiketler

Mithatcan' Alıntı:
bence 4.0 ile 5.2 nin arasında pek fazla bi yakıt farkı yoktur..

Şehir olarak nerdesin istanbuldamı ???
evet istanbuldayım dizel palio aracım var.onunla takasa girebiliceğim araçlara bakıyorum

civciv' Alıntı:
öyle ortamlarada arabayı alınca giriceğimi umuyorum çevremdeki herkesinde ortak paydası "bunların ikiside eski model araç 2007 model araba verilip alınmaz bunlar" tarzında o yüzden burdan bilgi almaya çalışıyorum.yakıt bakımından
daha ekonomik olduğundan 4.0 bakıyorum

Off road için araç düşünüyorsanız bir kere konfor olgusunu unutun. Bu noktada 2007 model bir araç satılıp vitara alınmaz, kır gezisine, pikniğe çıkacaksanız standart bi araba yeterli. Ben ilk off road gezilerime standart binek aracımla katıldım. Aracın yıpranması dışında hiçte zorluk çekmedim.

Standart bir aracın gidemeyeceği yerlerede gitmek isterim derseniz o zaman bir virata fazlasıyla işinizi görür. Maliyetini gözönünde tutuğunuzdada öyle bir aracı o yollara vurmaktan çekinmezsiniz. Yakıt olarakta sizi üzmez. Vergiside cep yakmaz.

Ben ucuz bi araç aldım ve istediğim şekilde modifiye ediyorum. Bu hafta ayna mahrutiler değişiyor, arka diff kilit takılıyor, 2" üstüne yaylar uzatılıyor. 30" lastikle canavar bi araç olacak. Tabi bu durum asvalt kullanımını ters oranda kötüleştiriyor.

Olay tamemen sizin tercihlerinizle alakalı.

msmt' Alıntı:
Off road için araç düşünüyorsanız bir kere konfor olgusunu unutun. Bu noktada 2007 model bir araç satılıp vitara alınmaz, kır gezisine, pikniğe çıkacaksanız standart bi araba yeterli. Ben ilk off road gezilerime standart binek aracımla katıldım. Aracın yıpranması dışında hiçte zorluk çekmedim.

Standart bir aracın gidemeyeceği yerlerede gitmek isterim derseniz o zaman bir virata fazlasıyla işinizi görür. Maliyetini gözönünde tutuğunuzdada öyle bir aracı o yollara vurmaktan çekinmezsiniz. Yakıt olarakta sizi üzmez. Vergiside cep yakmaz.

Ben ucuz bi araç aldım ve istediğim şekilde modifiye ediyorum. Bu hafta ayna mahrutiler değişiyor, arka diff kilit takılıyor, 2" üstüne yaylar uzatılıyor. 30" lastikle canavar bi araç olacak. Tabi bu durum asvalt kullanımını ters oranda kötüleştiriyor.

Olay tamemen sizin tercihlerinizle alakalı.

dediğiniz gibi kır gezileri değilde offroad olucak ama %30 offroad %70 asfalt kullanım olucak çokta yükelemeyi düşünmüyorum.bu çerçevede aynı fiyat aralığında bulunmaları ve görüntü olarak daha elit ve daha heybetli duran zj seçmek istiyorum tabiki bunda bir diğer etkende aracımla takasa girecek bir zj sahibi bulduğumda olabilir.
suzuki bana biraz cılız geliyor sanki onun dışında şanzımanı olsun yakıtı vergi dilimi herşeyi avantaj.seçim yapmak çok zor çokk.
bir diğer konuda 2. el hangisi daha canlıdır?

msmt' Alıntı:

İyi geceler Mustafa Bey !
Belirttiğiniz değişikliklerden sonraki izlenimlerinizi bekliyoruz.(Siz tamam derseniz aynı yoldan gideceğiz.) Selamlar.

tanyolu' Alıntı:
Abilerim Ankara'da araçı götürebileceğimiz iyibir usta adresi verebilirmisiniz. teşekkürler
merhaba ankara da (yetkili) tek servis var oda KANGURU oto 2 şubesi var biri bahçelievler 2.cad de burası ufaka tadilatlar yapabilmek için orda sabahattin bey var sorumlu müdür konumunda benide söleseniz yardımcı olur yada aynı yerin şaşamazdakı en büyük yerine gidiceksiniz yada onlarada gitmeyim derseniz 50 -60 tl oto expertizi tüm servisler bilgisayarlara baglıyıp ustalarla bakarlar kolay gelsin

Mustafad' Alıntı:
Ben de Vitara kullanıcısıyım, herşeyi yazmışsınız, ekleyecek bir konu kalmamış. Selamlar.
teşekürler sıloganım bu jipe biner dagda gezer eglenirim şehirde çukurlardan korkmam sudan kardan korkmam tüm bunlara yılda nekadarmı vergi ödücem oda burgur kıng den 2 menü parası ;D ;D ;D

snowman' Alıntı:
Merhaba
o kadar güzel anlatmışsınızki herkesin vitara alası geldi valla
hayırlı günlerde kullanın
yüce rabbim kaza bela vermesin hiç bir müslümana
saygılarımla
teşekürler :smiley:

civciv' Alıntı:
dediğiniz gibi kır gezileri değilde offroad olucak ama %30 offroad %70 asfalt kullanım olucak çokta yükelemeyi düşünmüyorum.bu çerçevede aynı fiyat aralığında bulunmaları ve görüntü olarak daha elit ve daha heybetli duran zj seçmek istiyorum tabiki bunda bir diğer etkende aracımla takasa girecek bir zj sahibi bulduğumda olabilir.
suzuki bana biraz cılız geliyor sanki onun dışında şanzımanı olsun yakıtı vergi dilimi herşeyi avantaj.seçim yapmak çok zor çokk.
bir diğer konuda 2. el hangisi daha canlıdır?

Jeep güzel araç güçlü bir motoru var daha konforlu. Siizn ihitiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte. Yatırım maliyeti düşük görünmekle birlikte işletme maliyeti yüksek. Vergi ve yakıt açısından.

Vitara, daha küçük güzel bir araç, ihtiyaçları hem şehir içi hemde arazi için karşılar. Arazide gücünün düşük olduğunu hissettirmez. Yatırım maliyeti düşük, işletme maliyeti düşük.

Ekonomi diyorsanız Vitara.

Yorumlar çok güzel herkes çok memnun.Daha ne olsun.Vitara araştırmaya devam.Herkese teşekkürler..

ilyasfb' Alıntı:
merhaba ankara da (yetkili) tek servis var oda KANGURU oto 2 şubesi var biri bahçelievler 2.cad de burası ufaka tadilatlar yapabilmek için orda sabahattin bey var sorumlu müdür konumunda benide söleseniz yardımcı olur yada aynı yerin şaşamazdakı en büyük yerine gidiceksiniz yada onlarada gitmeyim derseniz 50 -60 tl oto expertizi tüm servisler bilgisayarlara baglıyıp ustalarla bakarlar kolay gelsin
İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Allah herkezin gönlüne göre versin, bende gönlüme göre bir vitara bulurum inşallah.

aklıma bişey takıldı. Peki Ankara'da yetkili servisten başka iyi ustalar veya özel servislerde varmı. Malum yetkili servisler biraz tuzlu oluyo parça ve işçilikte.

msmt' Alıntı:
Tabiki iyi ustalar var. Ben Başkent sanayide Ahmet Ustaya gidiyorum, memmunum. Servisin fiyatları yüksek geliyor bana.
Teşekkür ederim Mustafa bey bende Ankara Etlikde oturuyorum. Arabayı alınca sizleri bu konularda rahatsız edecem artık, bana yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü etrafımda hiç bu tarz araba kullanan tanıdığım ve bildiğim usta yok. tekrar teşekkürler

Mustafad' Alıntı:
İyi geceler Mustafa Bey !
Belirttiğiniz değişikliklerden sonraki izlenimlerinizi bekliyoruz.(Siz tamam derseniz aynı yoldan gideceğiz.) Selamlar.

Mustafa Bey,
Akşam aracın yanındaydım, ön diff ayna mahruti değişikliği devam ediyordu, bu akşama bitecek bakalım, gecede yola çıkıyorum hafta sonuda yokum, önümüzdeki hafta sonu artık bi deneme yapıp biliglendiririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri