Vitara 1.6 JLX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emresafak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,833

Etiketler

Ynt: Vitara 1.6 JLX

Vitara hem ihtiyaçlarınızı hemde bütçenizi tamamiyle memnun edebilecek bir araç araç hoşunuza gittiyse muhakkak alın.Sonradan pişman olabilirsiniz benim gibi

vitaralar 10 numara arçlardır parçası ustası hatta elinizden geliyorsa ustası siz olabilirsiniz arazide her aracın aekasından veya önunden gidebilirsiniz tabiki araca ve temizliğine bağlı

suzilerin tek eksısı iç hacim ve bagaj bıraz ufak... bagajı tavana port atıp idare edersınız... yolcuda 4 olursa sorun yok... parça usta sorunu zaten yok... elektronık derdi yok... arıza problemi nadir yanı... kalender jıp yanı :smiley:

Arkadaşlar merhaba. Bende yeni kasa vitaramı sattım (araziye merak sarmam ve ne kadar zorlasamda arbamın offroad 'dan ziyade road 'a yakın olduğunu anlamamdan dolayı) ve şimdi şimdi vitara 1.6 jlx'lere bakıyorum. Fakat arada bir karşıma 2.0 'ler çıkıyor. Bunlarda çok güzel modeller ve düşük km'lilerde oluyor. Bir offroad meralısı olarakta arazide güce ihtiyacımız olduğunu biliyorum. Aslında uzun lafın kısası bende Ankara'da yaşıyorum ve bu 2.0 'ların parça temininde sıkıntı yaşadığını duydum. Bu sizce ne kadar doğru ve "kesinlikle 2.0'lardan uzak dur" diyecek kadar kötü durumda mı parça temini?

slm..
1.6 jlx lerde farklı özellikte olan araçlar var...mesela bg...80..97...110...hepsinede jlx yazıyo...abs li olanlar var olmayanlar var....acaba bu kadar farklı model mi var yoksa ilanlarda mı yanlışlık var...yada modellerin ek uzantıları mı var..bazı ilanlarda 16v yazıyo...hepsi 16v değilmi.....2000-2001 model vitara almayı düşünüyorum ilanlara göre baktığımda 1.6 16v 110bg abs li bir araç almak istiyorum....yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.....

Merhaba.bende genel çogunluga katılıyorum arazide ezilmemiş yorulmamış temiz bir vitara alın hem parçası ucuz hem saglam hemde ben offroad meraklısı olan biri degilim 1-2kere piknikte denedim yarım gazla bile istedigim yerlere rahatça çıktı daha ne isteyim bana göre
bazı jipler vardır cj gibi bunlar arazıde 10 numaradır
bazı jipler vardır asfalttan 10numara x5 gibi
ama vitara da benim keşfettigim en güzel şey %50arazi %50asfalt jipi buçok çok hoşuma gidiiyo 2 uç özelikteki jiplerin özelikleri bu araçta birleşmiş hafta içi şehir içinde mükemmel kullanım rahatlıgı süper hafta sonuda gezilerimde dag canavarı oluyo ve en önemlisi size bu keyfi verirken yakıttı çok düşük sattıgım binek aracımla aynı yakıyo ve bu kadar artıya ragmen en çok keyif aldıgım konu şu SATTIGIM BİNEK ARACIMIN 6 AYLIK VERGİSİ 300TL YAKINDI BUNDA SADECE VE SADECE 39 TL ÖDEDİM :D :D artık vergi aylarından korkmuyorum ve 300tl den 39 tl düşsem 6 aydan 6 aya elime 261tl kalıyo hadi onuda doya doya arabama harcıyım diyorum araçımdada tek kuruş masraf yok tüm bakımlarını yaptırdım en agırlarını hemde tüm bakımı antifirizinden bujisine kadar tiriger ve tüm kayışları degiştiridim d.baskı balatayı degiştirdim bunları keyfiyen aklımda kalmasın diye degiştiridm biraz titiz oldugumdan bana tüm hepsi 600-700tl maal oldu artık arabaya harcıyacagım hiçbir şey yok 3-4yıl kadar diger vergi ayında napcam bilemiyorum oturur yerim paramı çünkü 39tl vergim var herkes kıskanıyo hem jipe bin hem konforu al hemde burgur kıng ten 2 menü parası kadar vergi öde daha ne istenir bi jipten ;D ;D ;D şuan 2 arkadaşımda bu yüzden arabalarını satıp suzukı vitara almak isitiyo bi arkadaş 2.eli zayıf filan demiş valla ben alalı 2 ay oldu size yemin ederim en az 4-5ciddi talibi var aracımın bunda dikkat etceginiz tek husus aracın diri olması ezilmemiş olması bu faydaları açısından bu hastalık arkadaşlarımada bulaştı umarım türkiye geneline yayılmaz ;D ;D vitara derim başka bişey demem 10 numara araç (aracım 94 jlx 3kapı 1.6cc)herkese selamlar

mrb
o kadar güzel anlatmışsınızki herkesin vitara alası geldi valla
hayırlı günlerde kullanın
yüce rabbim kaza bela vermesin hiç bir müslümana
saygılarımla

ilyasfb' Alıntı:
Merhaba.bende genel çogunluga katılıyorum arazide ezilmemiş yorulmamış temiz bir vitara alın hem parçası ucuz hem saglam hemde ben offroad meraklısı olan biri degilim 1-2kere piknikte denedim yarım gazla bile istedigim yerlere rahatça çıktı daha ne isteyim bana göre
ama vitara da benim keşfettigim en güzel şey %50arazi %50asfalt jipi buçok çok hoşuma gidiiyo 2 uç özelikteki jiplerin özelikleri bu araçta birleşmiş hafta içi şehir içinde mükemmel kullanım rahatlıgı süper hafta sonuda gezilerimde dag canavarı oluyo ve en önemlisi size bu keyfi verirken yakıttı çok düşük sattıgım binek aracımla aynı yakıyo ve bu kadar artıya ragmen en çok keyif aldıgım konu şu SATTIGIM BİNEK ARACIMIN 6 AYLIK VERGİSİ 300TL YAKINDI BUNDA SADECE VE SADECE 39 TL ÖDEDİM :D :D artık vergi aylarından korkmuyorum ve 300tl den 39 tl düşsem 6 aydan 6 aya elime 261tl kalıyo hadi onuda doya doya arabama harcıyım diyorum araçımdada tek kuruş masraf yok tüm bakımlarını yaptırdım en agırlarını hemde tüm bakımı antifirizinden bujisine kadar tiriger ve tüm kayışları degiştiridim d.baskı balatayı degiştirdim bunları keyfiyen aklımda kalmasın diye degiştiridm biraz titiz oldugumdan bana tüm hepsi 600-700tl maal oldu artık arabaya harcıyacagım hiçbir şey yok 3-4yıl kadar diger vergi ayında napcam bilemiyorum oturur yerim paramı çünkü 39tl vergim var herkes kıskanıyo hem jipe bin hem konforu al hemde burgur kıng ten 2 menü parası kadar vergi öde daha ne istenir bi jipten ;D ;D ;D şuan 2 arkadaşımda bu yüzden arabalarını satıp suzukı vitara almak isitiyo bi arkadaş 2.eli zayıf filan demiş valla ben alalı 2 ay oldu size yemin ederim en az 4-5ciddi talibi var aracımın bunda dikkat etceginiz tek husus aracın diri olması ezilmemiş olması bu faydaları açısından bu hastalık arkadaşlarımada bulaştı umarım türkiye geneline yayılmaz ;D ;D vitara derim başka bişey demem 10 numara araç (aracım 94 jlx 3kapı 1.6cc)herkese selamlar

benim gibi cherokee 4.0(zj) kasa arayn biri için bu yorumun çok çeldirici.ne zor birşeymiş şu seçim yapmak ya.
sizlere göre zj ye göre +,- eksileri nelerdir?
teşekkürler

ilyasfb' Alıntı:

Ben de Vitara kullanıcısıyım, herşeyi yazmışsınız, ekleyecek bir konu kalmamış. Selamlar.

bunları sanal ortamda anlatmayla bitiremezsin

Ya yüz yüze olcaz ya etrafında bilen biriyle konuşcaksın ya da bu konu ile ilgili gezenbiliri komple okuycaksın onada ömür yetmez... :smiley:

zj denince 4.0 değilde benim aklıma 5.2 geliyor

5.9 zaten istisna :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR