Vitara 1.6 JLX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emresafak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,889
Ynt: Vitara 1.6 JLX

Vitara 1.6 JLX iyidir az yakar,vergisi azdır en önemlisi her hangi bir motor ve mekanik arızasında usta zorluğu çekmezsiniz.Yalnız 4 çekerde problem yaşarsanız illa 4 çeker sisteminden anlayan bir ustaya göstermeniz gerekir sizi üzmez .

Etiketler

süziki iyidir yani :smiley: derdi masrafı maliyeti az taksi-jiptir :smiley:

herkese selam

2001 1.6 jlx im var kars sarıkamış şartlarında şuan yoğun bi kar var şehirdışı bölgelerde,buzda ve karda performans olsun,-30 lardan söz ediyorum tek marşta çalışma olsun,kaloriferin bu eksilere göre terletici olması olsun her konuda vitara bambaşka bi araç 50 cm kara girdim banamısın demedi belki daha fazlasıda vardı,yalnız satmak istediğin zaman pek tutulmuyo gibime geldi tek eksi yanı bu olsa gerek inşallah herkes gönlündeki araca kavuşur,kazasız belasız günler derim

saygılarımla
sabri elagöz

krizden dolayı her aracın satışı sıkıntılı bu zamanda... ayrıca jip tipi araçların belli bir talebi piyasası ve meraklısı var... piyasası dolayısıyla taksı gıbı olmaz... jip-4x4, keyıfçi ve özgur ınsanlara hıtap eden bir araç segmenti yani :smiley:

Herkese merhabalarr..Konuyu takip ediyorum...Söylemek istediğim şu:Sizler gibi bende offroad ve 4x4 canavarların tutkunuyum...Ancak gönlümde yatan aslan..UNİMOG tur..Diyeceksiniz bu konu başlığında ne alaka? Ama hepimizin ortak sorunu olan nakit ve yine çoğumuzun problemi olan vakit yüzünden gönlümdeki aslanın boyutlarını GC. xj ye oradanda JLX e kadar düşürdüm...Takip ettiğim kadarıyla arazide offroad keyfi,gezi ve keşif turları vs.gibi aktivitelerde yeterli gelecek gibi..Bilen arkadaşımız varsa yakıt tüketimi ve offroad hazırlığı maliyeti konusunda yardımcı olabilirmi..Selamlar..

Vitara JLX ile off-road yapmak için:

1. MT lastik
2. Yükseltme
3. Vinç
4. Kilit
5. Şnorkel

en azından gerekli ve 4-5 bin TL civarında tutacağını tahmin ediyorum.
96-98 model 100 bin km altında bir Vitara ile XJ veya ZJ veya Defender 110'a vereceğiniz para çok farklı değil, 2-3 bin fark eder.
İşe öncelikle bütçenizi ve kullanım şeklinizi net olarak belirlemekle başlamanızı tavsiye ederim.

Selam ..arkadaşlar bende 5 kapılı 1.6 vitara almayı düünüyorum ancak geçen gördüğüm bir vitaradan dolayı biraz hevesim kaçtı.....araç biraz küçük gibi geldi...bagaj hacmi ve arka koltuklar yeterince geniş değil gibi...memlekete gidip gelirken sorun yaşarmıyım diye düşünüyorum..lpg de taktırınca bagajdan geriye bişe kalmaz...sahibi yanında bir vitara görsem şöyle ayrıntılı bir inceleyeceğim....vitara kullanıcıları olarak arka koltuk ve bagajla ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim...bide parça fiyatları ve bakım masrafları hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum...ilginiz için şimdiden teşekkürler...(ben vandayım vanda olan bir arkadaş varsa aracını bir incelemek isterim)...

şu an bende 2001 megan var yaklaşık 450lt bagaj hacmi ...arka koltuklarda baya geniş....tabiki vitara ile kıyaslamak pek mantıklı değil... ama en azından bu imkanları ne ölçüde koruyabilir merak ediyorum....vitarayı sadece dışardan gördüm ve araba genel olarak biraz dar göründü..arka koltuktan sonra bagaja kalan kısımda pek yeterli görünmüyordu...ancak dış görünüş aldatıcı olabiliyor bu nedenlede kullanıcılarından daha gerçekçi bilgi almak istedim...

Vitara çok büyük değildir. Yolcu ve bagaj hacmi olarak sedan bir binekten çok fazlasını beklemeyin. Ancak üste bir port bagaj ile memlekete giderken taşıyacağınız ekstra yüke çözüm bulabilirsiniz. Bagajı daha büyük olsun diye bakacağınız alternatifler (ZJ, Discovery, LC vb...) ya daha pahalı ya da daha masraflı (yakıti vergi) olacaktır.

tanyolu' Alıntı:
5 kapılı 1.6 JLX vitara oturma hacmi bakımından, bir reno broadway kadar var mı ?

Daha önce (5-6 yıl önce) broadway kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim en boy , diz mesafesi aynı sayılır fakat iç yüksekliği nerdeyse 1buçuk katı. Vitaradan sonra binek araca binince çok basık geliyor. :D

tanyolu' Alıntı:
5 kapılı 1.6 JLX vitara oturma hacmi bakımından, bir reno broadway kadar var mı ?

Broadway'den daha büyük olduğu kesin. Yükseklik olarak da diz mesafesi ve yan genişlik olarak da Broadway'den büyük.

Ben bir sene kadar önce gezenbilir e üye oldum, tam discovery 2 almak üzereydim ki özel sebeplerden dolayı hem bu forumdan uzak kaldım, hemde aracımı alamadım. Şimdi tekrar araç bakıyorum vitara ile açılan konuların hemen hemen hepsini okudum memnun olmayan nereyse hiç yok. Ben Ankara'da oturuyorum dün sanayide bi toyota ustasına sordum, parça ve usta sıkıntısı çekersin dedi. Parça mutlaka bulunur ama bi hemen ilerde ki dükkandan almak var bide üç dört gün bekleyip İstanbul'dan veya yurt dışından getirtmek var. Konuştuğum insan inşallah yanılıyordur çünkü araç çok hoşuma gitti. Yukardaki sorumada hemen cevap gelmiş çok çok teşekkür ederim. Vereceğiniz cevaplarada şimdiden teşekkür ederim.

tanyolu' Alıntı:
.... Ben Ankara'da oturuyorum dün sanayide bi toyota ustasına sordum, parça ve usta sıkıntısı çekersin dedi. Parça mutlaka bulunur ama bi hemen ilerde ki dükkandan almak var bide üç dört gün bekleyip İstanbul'dan veya yurt dışından getirtmek var. Konuştuğum insan inşallah yanılıyordur çünkü araç çok hoşuma gitti. Yukardaki sorumada hemen cevap gelmiş çok çok teşekkür ederim. Vereceğiniz cevaplarada şimdiden teşekkür ederim.

Usta herhalde Toyota için cevap verdi :smiley: Suzuki'nin ustasını bulmak neden zor olsun ki? Türkiye'de uzun yıllardır satılan, servisi motorunu bilen ustası bolca olan bir marka. PArça sıkıntısı çekeni de duymadık hiç.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri