Vitara 1.6 JLX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emresafak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,880

emresafak

Ana Kamp
arkadaşlar ben 90-95 model arası bir vitara 4 kapı otomatik 1.6 jlx almayı düşünüyorum. Fakat araç hakkında pek fazla bilgim yok. Merak ettiğim konu 1.6 motorun arazide ve asfaltta performansı yeterlimi acaba. Siteyi çok araştırdım fakat açıklayıcı bir bilgi bulamadım. Eğer performans yetersiz kalıyor ise biraz daha masraflı bir seçim olan xj araştıracağım.

Etiketler
Ynt: Vitara 1.6 JLX

1.6 motor yeterince güçlü ve ayrıca low seçeneği ile tork zaten iki katına çıkıyor.İşletim maliyeti ve vergi yönünden bakarsak vitara dan şaşma derim

teşekkür ederim peki otomatik olmasının bir dezavantajı olurmu bende daha önce 98 pathfinder 3.3 otomatik vardı kara sapladım biraz zorlayınca şanzıman komple yandı bende kızıp arabayı sattım yine başıma gelirmi diye korkmuyo değilim

emresafak' Alıntı:
teşekkür ederim peki otomatik olmasının bir dezavantajı olurmu bende daha önce 98 pathfinder 3.3 otomatik vardı kara sapladım biraz zorlayınca şanzıman komple yandı bende kızıp arabayı sattım yine başıma gelirmi diye korkmuyo değilim

Düz vites off-road kullanımı için bazı yönlerden daha avantajlıdır. Kaldı ki Vitara JLX'de düz vites çok yaygındır, kolayca bulabilirsiniz.
Vitara minimum modifikasyon ile araziye hazır hale gelir. Arazideki performansı ile de sizi şaşırtacağından eminim.

Ben otomatik 98 model 5 kapı vitara kullanıyorum, arazi performansından memunum. 2" yükseltme ve at lastik var. Arazide beni üzmedi. Bir mt lastik ilavesiyle bu araçlar tam bir canavar oluyor. Şehir içi rahatlığıda cabası. Lpg kullanımıyla otomatik teki yakıt kaybınızda pek göze batmıyor.

90-95 arası otomatiklerde dikkat edin 3 vites olanlar var. Bunu da vites kolunun baş parmak hizasına gelecek noktadaki düğmeden ayırdedebilirsiniz. O düğme 4 viteslilerde var ve güce ihyacınız olduğunda aracı 1 vites düşürmenize yarıyor. Bazıları buna roket diyor.

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Galiba bulduğum aracı alacağım. Gerekli modifikasyonları yaptıktan sonra fotoğrafları sizinle paylaşırım. Bakalım beğenecekmisiniz.

emresafak' Alıntı:
arkadaşlar ben 90-95 model arası bir vitara 4 kapı otomatik 1.6 jlx almayı düşünüyorum. Fakat araç hakkında pek fazla bilgim yok. Merak ettiğim konu 1.6 motorun arazide ve asfaltta performansı yeterlimi acaba. Siteyi çok araştırdım fakat açıklayıcı bir bilgi bulamadım. Eğer performans yetersiz kalıyor ise biraz daha masraflı bir seçim olan xj araştıracağım.

Manuel vites 2.0.6v.24.c.136.ps. suziki vitaralarda gayet iyidir, 1.6.lara göre az fazla yakar ama iyi kaçar.. araziye çok çıkıyorsan bence manuel al, kontrol sende olur :smiley: 2.0.vitaralar da GC xj-zj nin akraba sayılır... bir düşün :smiley:

aslında düzgün bir vitara buldum. Ama bulduğum arac 1.6 olunca biraz çelişkiye düşmüştüm doğrusu. 4.2 cj5 ten 1.6 vitaraya geçince pişman olurmuyum diye düşünüyordum ama sizin yardımlarınız sayesinde pişman olacağımı düşünmüyorum. Benim cj de hiçbir modifiye yoktu fakat vitara ile biraz oynamayı düşünüyorum.

emresafak' Alıntı:
aslında düzgün bir vitara buldum. Ama bulduğum arac 1.6 olunca biraz çelişkiye düşmüştüm doğrusu. 4.2 cj5 ten 1.6 vitaraya geçince pişman olurmuyum diye düşünüyordum ama sizin yardımlarınız sayesinde pişman olacağımı düşünmüyorum. Benim cj de hiçbir modifiye yoktu fakat vitara ile biraz oynamayı düşünüyorum.

Vitara nerden baksanız 15 bin TL vereceksiniz üzerine de 3-5 harcarsınız. Bu kadar masraf yapmak yerine, maden CJ'niz var onu neden off-road için hazırlamıyorsunuz?

bende otomatk v6 kullanıyorum sürekli arazideyim manuelinide kulandım,herikisininde artıları ve eksileri var arazide,ama yakıt olarak çok cüzzi bi fark var eğer birazda güçlü olsun derseniz 2.0 v6 derim tambir keyif aracı.

vitara düşünmemin sebebi; cj ile ailemle birlikte bir yere gidemiyorum arka koltuk, bagaj ve rahatsızlık sebeplerinden dolayı ayrıca sadece bulunduğum yerde kendi çapımda gezebiliyorum uzak mesafelere gidemiyorum araziye çıktığım zaman ise devamlı yakıt yetecekmi korkusu oluyo. Benim cj lpg simit depolu, deposu ise arka koltuğun altında duruyor. 30-35 litre lpg alıyor. bu da 150-160 km. ancak gidiyor. Çok yakmasına aldırmıyorum ama limit çok kısa oluyo. Ben Ankarada ikamet etmekteyim. Bir defasında Abanta gitmeyi düşündüm bir hesap yaptım gidip gelene kadar 4 defa benzinliğe girmem gerekiyordu. Aslında cj den aldığım keyfi başka araçtan alamam fakat benim şartlarımda dezavantajı çok. Plakasını bile özel bulmuştun ''CCJ''. Araç fazlalığım olmasa cj yi hiç satmazdım. Gerçi henüz satamadım zaten.

2.0 v6 nın gücü ve arazi performansı cj yi aratmaz,kullanım kolaylığı ve konforu kıyaslanamaz.

vitara 5 kapı cj5 ile xzj arası ebatta gibi... 4 kişiye kadar 5 kapılısı rahattır... bagajı tavana xportbgj atarsan rahatlar... benzinde benım v6 470 ş.içi-280.ş.dışı yakıyor, gazda %45 hesapla... kullanıma bakıma göre değişir tabıkı... ok :smiley: 1.6. daha düşüktür yakıt ve güçte...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri