Ünlü Futbolcu Hasan Şaş: İki karetta yüzünden karataş sahilleri kullanılamıyor..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,832
Ynt: Ünlü Futbolcu Hasan Şaş: İki karetta yüzünden karataş sahilleri kullanılamıyor..

gozukara' Alıntı:
Arkadaşlar içinizde Adananın Karataş ilçesinde 1 tane bile karetta kaplumbağası gören varmı acaba ben Karataşlıyımda merak ettim

Soru güzel bir soru bence.... Ama soruyu sormadan önce konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu nedenle konu karettalar olunca bu canlıların nerede, nasıl yaşadığını ve ekolojik ortamlarını hatta nesillerini sürdürmek için geçirdikleri evreleri bilmek lazım. Bizim kendi gözlerimizle görmediğimiz ama var olduğunu bildiğimiz pek çok doğru vardır. Bunları biz görmediğimiz halde var olduklarını bilgilerimiz doğrultusunda kabulleniriz. İşte bu canlılar hakkında, özellikle yörede yaşayan kişiler olarak bilgi sahibi olmak ve onları herkesten ziyadesiyle fazla korumaya çalışmak öncelikli olarak bir insanlık görevimiz olmalıdır. İşte bu nedenle sorduğunuz soru çok hoşuma gitti... Şahsınıza çok teşekkür ediyorum. Herkesin her konuda bilgi sahibi olmasını beklemek mümkün değil hele teknolojik gelişimin bu denli hız kat ettiği günümüzde. Benim çocukluğumda hesap makinası yoktu.. Şimdi elektronik sanayi aklımı durdurma aşamasına geldi, çocuklardan akıl alıyorum desem yalan olmaz. Sanırım Hasan Şaş talihsiz bir açıklama yapmış, futbolculuğu tartışılabilir, ama kişileri bilgi noksanlığı için aşağılamak da bize yakışmaz. Siyasi olarak talihsiz bir demeç vermiş olabilir. Ben spora gönül veren bir kişinin bu düşüncede olabileceğine inanmak istemiyorum. Belediye başkanı seçilir seçilmez,siyasete girer girmez bilemem ama her kim seçilirse seçilsin danışman kadrolarındaki bilgi sahibi uzmanların ona burada otel yapmanın sakıncalarını doğru yönleriyle ve detaylarıyla anlatacaklardır. Sadece carettalar için değil yaşadığımız ortamda her konuda çevreye duyarlı olabilmek dileğiyle sevgilerimi sunuyorum...

Selim GÖNENSİN

Etiketler
Ynt: Ünlü Futbolcu Hasan Şaş: İki karetta yüzünden karataş sahilleri kullanılamıyor..

gozukara' Alıntı:
Arkadaşlar içinizde Adananın Karataş ilçesinde 1 tane bile karetta kaplumbağası gören varmı acaba ben Karataşlıyımda merak ettim

Gökhan Bey benimle irtibata geçin ( yasarergun@yahoo.com ) size orada ya da Samandağ'da bir kaç tane hem de canlı canlı yumurtlarken gösterelim. Eğer samandağ derseniz www.amanoslar.net adresindeki doğa okulu kapsamında sizi bir gün misafir edebilirim.

Saygılarımla

Yaşar bey ilginize teşekkür ederim mail adresim gozukaratarim@yahoo.com ilerleyen zamanlarda Adana gurubu olarak çevre illere geziler düzenlemeyi düşünüyoruz Hataya gelirsek bende sizinle tanışmayı çok isterim
Saygılarmla

turizm sadece otel tesis yapmakla olur sanıyorlar. büyük tesisler yapılmasının turizm için faydadan çok zarar getirdiğini düşünüyorum. hem çevreye zarar veriyorlar hem de küçük esnafı bitiriyorlar. tıpkı büyük alışveriş merkezleri gibi.

Bir karıncanın, bir arının doğaya ve insanlığa olan yararlarını düşündüğümde bile bazen insanoğlu olmaktan utanıyorum inanın
doğaya verdiğimiz tahribatla..iyi bir otel yapmak, yeni iş imkanları sağlamak çok ama çok güzel ancak keşke gerekli fizibilite ve ekolojik planlamalar
yapılarak, doğaya verilecek tahribatın boyutları hesaplanarak bu tür haberler okuyabilsek..
Ne yazıkki gelecek nesillere bırakacağımız pek bir şey kalmıyor bu tarz girişimlerle....:(

Takip

PatrolCat' Alıntı:
Bir karıncanın, bir arının doğaya ve insanlığa olan yararlarını düşündüğümde bile bazen insanoğlu olmaktan utanıyorum inanın
doğaya verdiğimiz tahribatla..iyi bir otel yapmak, yeni iş imkanları sağlamak çok ama çok güzel ancak keşke gerekli fizibilite ve ekolojik planlamalar
yapılarak, doğaya verilecek tahribatın boyutları hesaplanarak bu tür haberler okuyabilsek..
Ne yazıkki gelecek nesillere bırakacağımız pek bir şey kalmıyor bu tarz girişimlerle....:(

Türkiye'de halen gelecek nesillere bırakacak çuvalla değerimiz var eldekileri tahrip etmesek o da yeter

yasarergun' Alıntı:
Türkiye'de halen gelecek nesillere bırakacak çuvalla değerimiz var eldekileri tahrip etmesek o da yeter

Kesinlikle Yaşar bey......Kesinlikle....

yasarergun' Alıntı:
Tamamen katılıyorum.. Hasan Şaş'a da bu sözümle sesleniyorum. "Zihin fukara olunca fikir ukala olur."

Karataşı 35 yıdır tanıyan biri olarak Karataşın büyük şehire bağlanması önünü açar katılırım.Dalyanın ağzındaki kumsalı bırak Karataşın içindeki Limanda bile karettalara rastlardım.Gerçi son beş yıldır hariç.Onun için otel yapmak için illede karettaları kovalamak gerekmiyor.Ondan önce o sahillerin temizliğine ve arıtma sistemlerine önem vermeli.Sahil yağmacılığının önünü almalı.Sitelerin çoğu sahile sıfırdır.Tarihi kalıntıları ortaya çıkararak yurt turizmine sunmalı.Hasan Şaş 20 yıldır Karataşa ne verdi ? bakmak lazım. Onuda en iyi orada yaşayanlar bilir.

Caretta.ların soyu tükeniyor ama şaş,ıranlar ganimet normaldir allah şaş,ırtmasın

Keşke Caretta Caretta'ların değil de senin gibilerinde soyu tükeneydi Hasan Şaş. Bir Adanalı olarak bir kez daha utandırdın beni...

Merhabalar, ben konuyu yeni gördüm.
Hasan Şaş ve onun gibiler çok haklılar.Nedenmi?Tesadüfler sonucu o ve benzerleri futbol sayesinde ve tesadüfler sonucunda biryerlere geldiler (benim ve benimgibi birçoklarının elini değil tutmak gören olmadı) akıllarına getiremeyecekleri ve hatta rakam ve yazıyla yazamayacakları kadar büyük paralara, bunun yanında şöhret ve çevreye sahip oldular.
Bence çok haklı para onda günümüzde parası olan akıllı olarak kabul edildiğine göre akılda onda.Malum bizim toplumumuada en çok parası olan en akıllı kişi olur (dikkat edin adam olur demedim).Bu arkadaş belediye başkanı da olur sonra millet vekilide olur.
Kimse boşuna uğraşmasın bu işlerle ilgili olarak Yaşar hocam ciltler dolusu kitap tazsa bile sadece o değil onlarca, yüzlerce akademisyen kütüphaneleri doldursa her zaman Hasan Şaş ve onun gibiler haklıdır.Para onlarda olduğu için akılda onlarda.
2012 yılbaşı çekilişinde bende bilet alabilseydim büyük ikramiyeye ortak olsaydım memleketin en akıllı'larından biride ben olurdum yalanmı.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri