Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan expres Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,721

Etiketler
Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

Teşekkür ederim arkadaşım, yarın muayeneye gönderiyorum aracı umarım bi sıkıntı çıkmaz.

Araç muayeneden girdiği gibi geçti, ruhsat işlemleri bitti plakasını da takıp yayınlıyacağız

araç vinç monteli kamyon olarak geçiyor , ruhsat ilk aldığımda tamamen yalan yanlıştı şimdi hatırlamıyorum sınıfı da yanlıştı, on tonluk kamyon olarak geçiyordu, arazili kamyon olarak düzeltildi daha sonra ağırlık yanlıştı onu düzelttik ve halen yanlış boş ağırlığı 3300 kg olması lazım halen 3700 geçiyor , kantara çıkacak araç , aslında açık konuşmak gerekirse hiçbir unimog (pazarda bulunan 404, 406 , 416 vs) hiçbirinin kamyonet olarak geçmesi mümkün değil hepsinin yükleme ağırlığı 3500 kg u geçmekte.Kamyonet yazan ruhsatlara birileri kafayı taksa kamyonet ruhsatlı mog kalmaz.

şanzımandan çıkan somun ve olması gereken

vites tablasının eski hali ve yenisinin yapılışı

1360923306682

1360931084966

1360930966126

1360930981093

1360931170315

yeni vites tablası , imdatı da ortaya aldık döşemeye hazır hale getirdik

eski göstergeler Hakkın rahmetine kavuşmuşlardı onların yenisini bulduk yerleştirdik fakat bazı aksaklıklarda olmadı değil, yeni hız göstergesinin girişi ile eskisi birbirinden farklı idi VDO göstergeler Türkiye'de muadili lisans altında Ölçüsan ama girişler farklı

DSC 0069

DSC 0071

DSC 0061

DSC 0062

DSC 0063

Yeni göstergeler ve ikmal edilen parçalar , hararet, yağ basıncı müşürü , ve sürat göstergesi teli,

DSC 0090

DSC 0091

DSC 0086

DSC 0083

DSC 0087

Hız göstergesinin tele girmesi için yaptığımız parça, ve yeni sinyal kolu

DSC 0079

DSC 0080

DSC 0093

DSC 0097

DSC 0103

Yeni göstergeler ve gerçek hız ortaya çıktı 100 KM !!! TURBODAN sonra 120'yi görmeyi bekliyoruz ve arazideyiz !

DSC 0105

DSC 0072

DSC 0106

DSC 0108

DSC 0110

Araç işini yapıyor ve mutluyuz. Artık işimiz kozmetikte !

DSC 0111

DSC 0113

DSC 0116

güzel resimler unimog a her yer asfalt:smiley: üstad 406-416 nın vitesleri de zor mu geçiyor? yoksa sadece 404 de mi zor?

Ankara ivedikte 3 adet dizel unimog var geçenlerde gezerken tesadüf gördüm 28000 istiyor adam tanesine düşünen olursa arkadaşlar ben anlamam uni den.

tornado57' Alıntı:
hocam bahsettiğiniz ünimog ların sahibi ile nasıl irtibata geçilebilir?

Pardon konuya dahil oldum ama s.hibinden sitesine girin.
Unimog yazin zaten 28000 lik araclar arkadasimizin bahsettikleridir.
Yardimci olmak icin mudahale ettim.Iyi arastirmalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri