Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan expres Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,719
Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

orgasmatron' Alıntı:
Tüm foruma merhaba,

Ankara'dan Erdem Ticaret , Erdem Abi'den 1978 416 doka aldım, bu hafta tamirat boya vs bitiyor Antalya'ya getiriyorum. Yabancı sitelerden Türkiye'de bulunmayan parçalara bakıyorum, mesala cam fitillerini değiştirmem lazım.Bir Alman sitesinde orjinal fitilleri buldum, Hollandalı komşuma rica ettim gelince getirecek, başladık bir maceraya bakalım nereye kadar gider Ama Türkiye'nin en güzel dokasını olana kadar durmak yok.

Şeref ustadan sizin Mog aldığınızı duydum ,,,en kısa sürede tanışmak üzere...

selamlarımla

Etiketler

serdartimur' Alıntı:
Hayırlı olsun benim de 1976 Unimog 406 serisi var. 2 sen önce baştan sona revizyondan geçirmiştim aracı, çok zahmetli bir iş size kolay gelsin. Bu arada ben de Antalaya'dayım. Serdar Timur

Merhaba, Gökhan Bey'e de bir unimog bulup Dedeman'da 3 lü bir unimog turu atmak lazım derim ben ;D

07gokhanlc' Alıntı:
Şeref ustadan sizin Mog aldığınızı duydum ,,,en kısa sürede tanışmak üzere...

selamlarımla

Şeref Abi sizden bahsetti, zaten ben unimog almaya karar vermeden önce Antalya ünimog vs diye googleda ara yaparken forumda başlığı gördüm ve sonuna kadar okudum, asıl amacım Ural almaktı bulamadık ufağından unimog aldık ama Ural'da aklımın bir kenarında bir de Ankara'da Kamaz 4326 var bir ara sitede satılıkmış , buldum yeni alan firma satmadı ama kararlıyım onu da alacağım bir de Williy jeep 1950 model bulursam bendeki arazi büyük araç hevesi sona ermiş olacak.Bu hafta Şeref Abi' nin de boş bir vaktinde Ankara'ya gidip aracı getirtmem lazım yoksa "Bursa" plakalı kalacak olmaz !

Size kolay gelsin, Unimog gelince dediğinizi yapalım, ama dedemandan ziyade birlikte araziye çıkalım bence.... ;D

Biraz görgüsüzce olacak ama ben hafta sonları şehir içinde gezme amaçlı alıyorum mogu, ileride süratinden vs hoşalanmaz isem turbo intercoolerlı daha ufak, hafif ama daha torklu beygirli bir motor atabilirim üstüne.

örnek http://www.youtube.com/watch?v=smolAx7NKm8

Magpul industriesin yaptığı çalışma harika ama Türkiye'de bürokratik engellere takılma riski çok yüksek gibi, kamyonet sınıfı aracı, minibüse yada arazi aracı sınıfına sokmak, bir de bir sürü modifikasyon ve değişiklik yapmak çok zor gibi. Projesi, TSE onayı, TUV onayı....vs. Ama imkansız değil.

kolayı var.alırsın bir kia besta 4x4 onun evraklarını kullanıp alt yapısını ve karasörini de istediğin gibi yaparsın sonra şase numarasını kopyalarsın birde motorunu faturalandırdınmı(o şase ve alt yapıyı hareket ettirecek dizel motor) al sana müthiş bir kiamog ;D

orgasmatron' Alıntı:
Biraz görgüsüzce olacak ama ben hafta sonları şehir içinde gezme amaçlı alıyorum mogu, ileride süratinden vs hoşalanmaz isem turbo intercoolerlı daha ufak, hafif ama daha torklu beygirli bir motor atabilirim üstüne.

örnek http://www.youtube.com/watch?v=smolAx7NKm8

Böylece daha mı hızlı gideceğini düşünüyorsunuz ?

Hayır öylece hızlı gideceğini düşünmüyorum üzerine 5.9 cummins (girerse) ya da daha küçük cc li ama kuvvetli bir motor yerleştirdikten sonra, dingilleri değiştirip speed axlelar takarak ki bu mogların bazı yangın söndürme araçlarında var olmadı kadranı ve şanzımanı da yeri gelirse sadece kabin haricindeki tüm organlarını değiştirerek yapacağım.Ayrıca üzerindeki kampanalarda gidecek Antalya sıcağında hiç de sevmediğim kampanalar bu aracı durduramaz.

youtube linkine bakarsanız istenirse hızlı gidebileceği görülüyor Avrupa'daki mog fanlarının ilk değiştirdiği parça da dingiller orada herkes speed axle yaptırmış daha Türkiye'de ben yaptıran görmedim.Bunlar olacak yasal olarak mümkün şeyler asıl mevzuu k belgesi , avukat olarak yaptığım araştırmada yükleme haddi 3500 kg geçtiğine göre ki 404 ler hariç hepsi geçiyor bunlar kamyonet olmaz k belgesi sorunu ile karşılaşıyoruz , trafik lazım diyor ulaştırma bakanlığına bir dilekçe ile başvurmayı düşünüyorum neden ? Düzenlemede ticari taşıma , şahsi iş taşımacılığı ve ev eşyası nakli için 1-2-3 şeklinde düzenleme yapılmış tamam amaa hiçbir şekilde taşıma yapmayacak için durum düzenlenmemiş bakanlığa aracım bu , ruhsatı da bu ben bunu hobi amacıyla alıyorum ve hiçbirşey taşımayacağım şeklinde başvuracağım verecekleri cevap üzerine bir yol haritası çizilecek , bir yerlerde okumuş idim keyifçiler için özel bir düzenlenme yapılacağında dair.Konuyu detaylı araştıracağım olmadı dava da açabilirim çünkü aslında var olan yasal düzenleme hiç yük taşımayacaklara ilişkin bir hüküm getirmediği için eski değişle mevhum-u muhalifinden k belgesinin gerekli olmayacağını belirtiyor ama memur zihniyeti kamyonsa taşır ve k belgesi lazım gelir şeklinde cezayı yazıyor.Unimogun asıl sıkıntısı bu yoksa bu araç 150 km de yapar.

http://www.youtube.com/watch?v=8V3GKa_IhQI

standart 416 sadece fast axle takılmış 65 mil = 105km hız yapıyor

aklımdaki asıl hedef : kamaz sport truck 'in (dakar'ın babasıdır unimog falan dinlemez) bazı kamaz 4326 bundan Türkiye'de 3 adet var biri ara burada satılıkmış çook üzgünüm o zamanlar ilanı görmediğime , bazıları 40.000 TL çoook mok şeklinde cahilce çıkışlar yapmış varsa satacak 50.000 TL ye almaya bugün hazırım.

http://www.youtube.com/watch?v=POWdXCjPqKo

http://www.youtube.com/watch?v=NR0b-t2RSpc

orgasmatron' Alıntı:
aklımdaki asıl hedef : kamaz sport truck 'in (dakar'ın babasıdır unimog falan dinlemez) bazı kamaz 4326 bundan Türkiye'de 3 adet var biri ara burada satılıkmış çook üzgünüm o zamanlar ilanı görmediğime , bazıları 40.000 TL çoook mok şeklinde cahilce çıkışlar yapmış varsa satacak 50.000 TL ye almaya bugün hazırım.

http://www.youtube.com/watch?v=POWdXCjPqKo

http://www.youtube.com/watch?v=NR0b-t2RSpc

siznadir beyin eski paylaşımlarına makina parkuru neymiş filan baktınızmı.fred aster e dans dersi vermek gibi geldi mesajlarınız

murat bey bizim köyde bir söz vardır belki aynız söz sizde de vardır.''hızlı giden at diye başlar,, forumda genelde güzel paylaşımlar ve dostluklar yardımlaşmalar oluşuyor.bu yüzden kalan kalıyor bilmeyen yada bazı şeylerden haberi olmayanlar da hızlıca uzaklaşıyor.sözüm en başta kendime olmak üzere herkes ama herkes ağzından çıkanı bilecek ve üslubuyla konuşacak.hele ki karşısındakinin kim olduğunu bilmiyorsa susup dinlemeyi bilecek.daha önce bir başka arkadaş yazmıştı onun yazdığını bende tekrarlayayım ''bu forum çok iddiaalı paylaşımlar gördü ama sonu bir türlü gelmedi,, diyordu.kimisi şartların değişmesinden kimisi de imkansızlıktan dolayı olabilir ama önemli olan iddialı olmamak yada bunu ispatlamak.saygılarımla.(bu yazı sizi desteklediğimi belirtmek için yazılmıştır)

özay bey yazım tarzım insanlara agresive tartışmacı geliyor,genelde tartışma başlatan olarak görülüyorum sitede farkındayım.ama aklımdakileri söze dökmüşsünüz.aklıselim kısaca anlatmaya çalışabilsem yazacaklarım yazdıklarınız olurdu.istanbulu ağlatan unimog mesela aklıma ilk gelen.orçun'usta' nın bitmiş fotolarını göremediğimiz şaheserleri.eskiden leman karikatür dergisinde bir erkut abi tiplemesi vardı.maalesef ben bu forumun erkut abi siyim herseferinde haklı olmadığımı biliyorum tabiki. saygılar

murat bey merak etmeyin bişey olmaz.ben forumda şimdiye kadar üç nick eskittim yasaklana yasaklana ama en sonunda sedat beyle ortayı bulduk ve geçenlerde experoto serkan bey geldi yüzyüze tanıştık benim nasıl biri olduğumu umarım sedat beye anlatır.ben kötü değilim ama sadece saygısızlığa ve çokbilmişliğe karşı biraz tahammülüm az sadece.yoksa arkadaşımızın da iyi niyetli birşeyler yapmak istediğini düşünüyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum kendisine de.güzel günlerde güzel paylaşımlarda bulunmak ümidiyle...

1990 1995 arası filandı.soyak beton man mixer lerin birine ödediği paraya 3 tane kamaz mixer getirtmişti.yaşıyormu bilmiyorum şimdi başakşehrin olduğu yerlerde bir şantiyenin kademesinde çekirdekten yetişme bir usta vardı.adamın ömrünü yemişti kamazlar.4 5 arabanın 1 yedeği vardı.yanlış hatırlıyor olabilirim. 4 çekerdi çoğu bir iki tane 6 çeker görmüştüm.bazen önü şahlanırdı şantiyelerde ilk kalkışta.konfor olarak manda arabası tadındaydı.içinde gürültüden insan aklından geçenleri duyamazdı.5 6 yıl içinde perte çıktılar.otomobil fiyatına piyasaya döküldüler.uzun lafın kısası kamaz unimog dinlermi bilememde unimog ölümsüz bir makina bence.dakardaki kamaz sadece imaj

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.