Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan expres Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,727

expres

Kamp II
Yer
istanbul
gün geçtikçe türkiye de unimog sever ve kullanıcı sayısı artıyor, dünyada fun clup leri bile olan bu değerli unimog sahiplerini tanımak adına fotoğrafları ve hangi şehirde olduklarını bu foruma katılmalarını rica ediyorum. (büyüğümüz ve değerli nadir abimizin affına sığınarak merakımdan ötürü başlığı ben açıyorum)

ilk ben başlıyayım, aracım 1982 model u1300L unimog, araç istanbulda,

Picture 75

Goruntu409

IMG 2536

Th Video011

Etiketler
Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

Mehmetçiğim rica ederim.Böyle güzel başlık açmak izine mi tabi olurmuş ? İyi yapmışsın.
Ben Nadir Uğurlular.İstanbulluyum.2003 yılında 2 adet Unimog 404S aldım.1970 ve 1974 model.
Bir tanesi artık faal değil.Minibüskasa olan için yedek parça deposu olarak kullanıyorum.
Minibüskasa olan için çok emek harcadım.İlgilenenler için hikayesi aşağıdadır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17287.0

2000638

2000640

Kullanıcı olmaya aday lar içinde yer varsa benide yazabilirmmisiniz arkadaşlar!!!!!! :-[

Umarım yakında ben de aradığım Unimog'u bulur, adımı buraya yazabilirim. Araştırmam son sürat devam ediyor. Bu arada satılık temiz Unimoglar ile ilgili her türlü bilgiye çok sevinirim. Saygılarımla, Serdar Timur

Tel: 0505 775 84 52

valla istiyen olursa benimkini satabilirim bakıma ihtiyacı var fakat orjinal dizel ve çalışır yürür durumda sadece keçeler değişecek 1978 model ticari kullanılmamış 2001 den beri bende zevl için binilmiş bir araçtır...

resim varmı savaş bey bir bakalım durum ne dir ??

selamlar

şu an resmi yok fakat youtubeye girerseniz birol köksal yazınca çıkan unimogdur (sarı civciv)...

üzülerek sattığım unimog yerine yenisini koymaya çalııyorum amacım dizel alabilmek. bu arada antalya manavgat köprülü kanyonda 4 adet sarı unimog var içlerinde as 600 kamyon motoru var bilen arkadaşlar varmı

orjinalden şaşma dostum, biz kıymetini bilemedik, bizim makinenin yeni sahibi umarım bilir.

Tüm foruma merhaba,

Ankara'dan Erdem Ticaret , Erdem Abi'den 1978 416 doka aldım, bu hafta tamirat boya vs bitiyor Antalya'ya getiriyorum. Yabancı sitelerden Türkiye'de bulunmayan parçalara bakıyorum, mesala cam fitillerini değiştirmem lazım.Bir Alman sitesinde orjinal fitilleri buldum, Hollandalı komşuma rica ettim gelince getirecek, başladık bir maceraya bakalım nereye kadar gider Ama Türkiye'nin en güzel dokasını olana kadar durmak yok.

Hayırlı olsun benim de 1976 Unimog 406 serisi var. 2 sen önce baştan sona revizyondan geçirmiştim aracı, çok zahmetli bir iş size kolay gelsin. Bu arada ben de Antalaya'dayım. Serdar Timur

Merhaba,

Bu başlığa en son msj yazdığımda 2009 temmuz du... O zaman dan bu zamana çok şeyler yaptım...Örneğin Telekomdan aldığım 406 yı bir doka yaptım :eek: ama daha sonra bir kızgınlık anında sattım :(...

Unuttum dersem yalan olur zıra Bu araçlar unutulmaz,farklııııı...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=81735.0 burada görebilirsiniz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri