Unimog 406

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan khasici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,260
Ynt: Unimog 406

PENETRATOR' Alıntı:
evet aynı merak içindeyiz...

khasici abi,
bu arada baştan sona bir seferde soluksuz okudum sizin unimog toplama maceranızı. hayırlı olsun çok harika olmuş.

yalnız merak ettiğim bir şey var. benmi kaçırdım o kısmı, siz mi unuttunuz bilmiyorum ama sorayım.
aracınızın motor performansı ya da temizliğiyle ilgili, akslar ve vitesleriyle ilgili herhangi bir inceleme yaptınız mı? durum nedir? arazide denemeden bilgi vermeyecek misiniz bizlere?:smiley:

Çok teşekkür ederim,
Motor ve tüm dişli aksamın yağları değişti.Normal bakımları yapıldı.Sesi ve çalışmasında hiçbir problem görmediğimiz için de daha ileri gitmedik açıkçası.Arazide de birkaç sefer denedik ve zorladık.Herşey o kadar basit ve sağlam ki mekanikten çok anlamamama rağmen bozulması için sanki birşeyleri kırmanız gerekiyor hissi veriyor.

Etiketler

aykutSEÇKİN' Alıntı:
öncelikle bu araçta emeği geçen sanatkar ustalarımızı tebrik ederim discovery kanalda yayınlanan ve kamara hilelerinle 1 hafta içinde yaptıkları araçları ki yalan yapamazlar ağzımız açık seyrettiğimiz programları. resimlere tek tek bakarak yaşadım inanın bizim ustalarımızın da yaptığını görmek gerçekten beni mutlu etti .bu aracı hurdadan buhale zevkle getirten arakadaşımızı kutlarım nemutlusana.gülel güle kullan buyaz cundaya gidersem bizzat bakıcam.

Güzel yazınız için çok teşekkür ederim.
Bugün hala Türkiye de bozuk parçayı değiştirmek yerine tamir edebilen gerçek ustalar var.Gerçekten güzel iş çıkardılar.Bu aracı almadan önce Gezenbilirdeki fotoğraflara baktığım gibi zaman zaman oturup aracı dakikalarca seyrediyorum.

Hazır yazmışken birkaç fotoğraf ta ekleyeyim dedim.

IMG00029 20101003 1314

IMG00038 20101003 1317

IMG00039 20101003 1317

39606 448790927691 650052691 5204308 6665273 n

IMG00004 20100626 1538

Sayın kasici aracınız gerçekten çok güzel olmuş. Benim merak ettiğim konu şu: araç kamyon mu yoksa kamyonet mi olarak ruhsatta geçiyor. Kamyon ise K belgesi gerkiyor mu?. Bu konu hakkında bilgimiz varsa yardımcı olabilirmisiniz.Bu konuda hep çelişkili ifadeler var. Tam net bir açıklık yok. aracınızı saglıklı günlerde kullanmanız dilegimle...

valla unimog arazide gerek, fotoğraflar süper. unimog çokı diri bir duruşa sahip. güle güle kullanın... ayrıca aracın sağlam olmasına sevindim. yazdıklarınız doğru sanırım birşeylerin çalışmaması için özel bir gayretle kırmanız gerek... ;D ;D ;D

Terrano 92' Alıntı:
Sayın kasici aracınız gerçekten çok güzel olmuş. Benim merak ettiğim konu şu: araç kamyon mu yoksa kamyonet mi olarak ruhsatta geçiyor. Kamyon ise K belgesi gerkiyor mu?. Bu konu hakkında bilgimiz varsa yardımcı olabilirmisiniz.Bu konuda hep çelişkili ifadeler var. Tam net bir açıklık yok. aracınızı saglıklı günlerde kullanmanız dilegimle...
Araç kamyon olarak geçiyor.Açıkçası k belgesi ile ilgili de hiç bilgim yok.Şahsi kayıtlı olduğu için k belgesine gerek yok gibi birşey aklımda kalmış.Çok da trafiğe çıkmadığımdan bir sıkıntı yaşamadım.Sadece bir kere e sınıfı ehliyet yok diye ceza yedik o kadar :smiley:

Sayın khasici bey , sitede bazı arkadaşlar özellikle İstanbul cıvarında ikamet eden arkadaşların bir kısmı offroad giderken trafik polisleri tarafından durdurulup K belgesi sorulmuş ve ceza kesilmiş. Arkadaşlar biz hususi kullanıma ait oldugunu ve offroad yaptıklarını ifade etmelerine ragmen yinede ceza yazılmış, K belgeleri olmadıgı için. Yinede açıklamalarınızdan dolayı teşekkürler... Aracınızı sağlıklı günlerde kullanma dileklerimle.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri