Uluslararası Yeni Ehliyetler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,061
Yani diyelim ki C sınıfı gerektiren bir aracı kullanıp B sınıfı ehliyet göstermişlerdir.Başka türlüsü mümkün değil,İtalya Avrupa birliğine bağlı bir devlettir,eğerki trafik polisleri bir usulsüzlük yapmışlarsa o yaptıklarını onlara yuttururlar,yeterki şikayetçi olunsun.

Etiketler
Nisan ayında karavanla 15 günlük İtalya gezisine yeni tip ehliyetle Yunanistandan giriş yaparak başladık Yunan gümrüğündeki polis yeni ehliyete okey dedi,İtalya ve slovenyadaki polis kontrollerindede hiç problem olmadı.

Yeni ehliyetle henuz hic bir sikinti yasamadik biz. (Ben ve bir kac arkadasim surekli yurt disindayiz cesitli sebeplerle)
Gerci eski ehliyetle de hic bir sikinti yoktu ama :smiley: eskisiyle de defalarca arac kiraladik, degisik ulkelerde polis kontrollerine girdik. Hatta kaza yaptigim bile oldu ama eski ehliyetten dolayi hic bir sikinti yasamadim.

Daha once birisinin de belirttigi gibi eski ehliyeti tek sikinti yapan yunan sinirindan giriste ki kontrol noktasiydi. onlar da touring otomobil dernegiyle danisikli dovustu zaten. Hatta bir iddia ve inat ugruna Yunan konsoloslugundan o zmanki ehliyetin gecerli olduguna dair bir arkadasim yazi alip, yunan sinirinda touring otomobil derneginden uluslararasi ehliyet kagidi mecbur denince o yaziyi gosterip zorla gecen arkadasim da mevcut :smiley:

yani eski ehliyetin gecersizligi tamamen touring otomobil derneginin sehir efsanesi haline getirip kendine para kapisi olusturmasiydi.
Yeni ehliyette devletin bu efsaneyi kullanarak kendine para kapisi olusturmasi oldu :smiley:

Ben 2 sene önce Belçika nın Charleoui havaalanına indim. Oradan bir araç kiralayıp Paris'e geçtim. Araç kiralarken hiçbir problem yaşamadım. 350 km lik yolda da kimse bişey sormadı. ehliyetim eski tipti. hatta resmi bile düşüyordu artık kırık dökük.
Daha önce de slovakya da sürmüştüm. Kimsenin taktığı yok bu işleri

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR