Türkiyenin Adama Tövbe Ettirecek Yolları.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ince999 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,538

ince999

Her ne yaşarsan yaşa,sonunda keyfini çıkar
Yer
İzmir merkez idi değişti EDİRNE Merkez oldu

Etiketler

Yolun durumunu bilmeden yukarıdan girdim. Heyecanı severim amma tövbeler olsun.
Daha evvel yazmıştım hemen hemen bütün virajlarda hatta yolun daralıp baya sakat görünen aliymanlarında yani düz yolda bile hanım eline kimliklerimizi pasaportlarımızı ruhsatı ve cüzdanları alıp arabadan indi.

Yahu burası keçi yolunun hallicesi. Değil araçla, velospitle bile geçilmez.
40.551803, 40.243876
Derebaşı Virajları ( Street View )

Geçtiğinize göre gerçek bir "Geçmis Olsun" u hakettiniz demektir..
Bir de buradan bakın.
Ben bu yoldan geçmeyi istiyordum. Fotoğraflar güncel herhalde, Kurtboğazı barajına balık avı için gideriz yılda 1-2 kez bize en fazla 30 km mesafede ve tarla yolu olsa olsa 5 km ve tarla içi sayılır. Bu yolun bazı yerlerinden daha iyidir, yeminle 😟 korktum.

Bu yolu Kanaz kamyon Rus pilot, takipçi olarak ford ralli aracı ve co-pilot olarak Türk youtuber birisi birlikte geçtiler. Videosunu izledim.

Valla ducato kamyonet ile sadece karım ve ben yukarıdan indim. Endişeden ,dikkatli olmak durumundan, korkudan aklım başımdan gitti. Hiç 3. vitese bile takmadım diye hatırlıyorum. Pek çok kere viraja girmeden önce durup arabadan inip virajı nasıl alırım diye yolu kontrol ettim. İniş aşağıya gittiğim için viraj içinde geriye yani yokuş yukarı geri geri gitmek o stabilize yolda hiç te güvenilir bir hareket olmadığı için hanım arabanın yanında yerde iki elinde iki takoz bana hep muavinlik yaptı. Durumumuz yani psikolojik halimiz hiç öyle resim video çekecek gibi değildi.
O yolu tek başına geçsin de göreyim o beyleri !!!!!!.Öyle takım halinde destek gurubu ile babamda gider.

Meraktan mı yoksa yanlışlıkla mı o yola girdiniz.?
Uzungöl den içeriye doğru gidip daha sonra yukarı ya Aygır gölüne çıktım. Bu mevki ufak bir yayla kıvamında küçük boy düzlük. Haydi dedim aynı yoldan aşağıya inmeyeyim biraz arama dolaşması yapınca basit bir yön bilgi tabelası sayesinde masum gözüken bu yola girdim. Yol hakkında hiç bir bilgim yoktu devam ettik aldık ağzımızın payını.

Benimki galiba MAZOHİST lik oldu.

Uzungöl den içeriye doğru gidip daha sonra yukarı ya Aygır gölüne çıktım. Bu mevki ufak bir yayla kıvamında küçük boy düzlük. Haydi dedim aynı yoldan aşağıya inmeyeyim biraz arama dolaşması yapınca basit bir yön bilgi tabelası sayesinde masum gözüken bu yola girdim. Yol hakkında hiç bir bilgim yoktu devam ettik aldık ağzımızın payını.

Ben de o rotayı 2 defa yaptım. Devam edip haldizan zirvesini aşıp soğanlı dağlarının Bayburt tarafından Anzer (Ballıköy)'e ulaşmıştık.
İlk gidişte altımızda 126BIS oradaki adama yol varmı diye sorduğumuzda adam araca bakınca var ama yok demişti. 90'lı yıllardı. Daha sonra 2000'lerde tekrar Küheylan ile yaptık. Yeşil göl veya Akçaağıl gölü diye bir gölün yanından da geçiliyor.

Ben de o rotayı 2 defa yaptım. Devam edip haldizan zirvesini aşıp soğanlı dağlarının Bayburt tarafından Anzer (Ballıköy)'e ulaşmıştık.
İlk gidişte altımızda 126BIS oradaki adama yol varmı diye sorduğumuzda adam araca bakınca var ama yok demişti. 90'lı yıllardı. Daha sonra 2000'lerde tekrar Küheylan ile yaptık. Yeşil göl veya Akçaağıl gölü diye bir gölün yanından da geçiliyor.
126 BIS in çıkamayacağı giremeyeği yol yoktur , ben bu atom karınca ile , 1991 li yıllarda dağlara ava gidiyordum , karda buzda dahi yolda kalmazdı yeterki kara saplanmasın , çok parmak ısırttım ben , bu BIS ile çok güzel anılarım oldu .

126 BIS in çıkamayacağı giremeyeği yol yoktur , ben bu atom karınca ile , 1991 li yıllarda dağlara ava gidiyordum , karda buzda dahi yolda kalmazdı yeterki kara saplanmasın , çok parmak ısırttım ben , bu BIS ile çok güzel anılarım oldu .
Aynı şekilde Türkiye'deki birçok yaylaya gitmiştim. Dengeli bir araçtı. Motor arkada çekiş arkada, kolay kolay patinaja düşmezdi.

Hep derim karavancıların keşfetme arzusunun içinde, OFF_ROAD ruhu da vardır.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR