Türkiye'den,İran,Pakistan ve Hindistan'a Gitme Planı için Yardım İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan peyote Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,306

peyote

Yeni Üye
Yer
Mersin
mrb
2 arkadaş 10 12 yıldır Türkiyeyi gezdik ve bu yaz Türkiye dışında bir yere gitmeyi planlyoruz.düşündük ve kuzey güney doğu batı hiç fark etmez heryere gidebiliriz dedik.şimdi Hindistan a gitmek için plan yapmaya başladık.iran ve pakistanı trenle geçip hindistana gitmek sizce mümkünmüdür? 2009 yılı yazında bu rotayı takip etmek ne kadar mantıklı yada ne kadar saçma sizden yorum bekliyoruz.benim en çok merak ettiğim şeyler terör saldırıları vs gibi güvenlik sorunu? gideceğimiz ülkelerde türk turistlere nasıl davranıldığı?
Hindistana giderken iran ve pakistanda rotamız nasıl olacak? nerelerde konaklamak zorunda kalacağız? nerelerde aktarma olacak? yapılması ve yapılmaması gereken şeyler neler?
yol uzun ve yorucu olacak başımıza çok şey gelecek belki ama bunu başarmak istiyoruz.yardım lütfen

saygılar...

Etiketler
Ynt: Türkiye'den,İran,Pakistan ve Hindistan'a Gitme Planı için Yardım İstiyorum

sanırım cevap gelmeyecek?

Dediğiniz geziyle ilgili herhangi bir yere gitmedim ama tam da sizin planınızı uygulayan birinin notları işinize yarar umarım.Emekli bir öğretmen abimizin sitesi.Bir okuyun derim.

http://mustafaender.blogspot.com/

Merhabaa,
Planladığınız gezinin aynısını,yani iran,pakistan,hindistan,nepal rotasını 3 sene önce bir arkadaşımla geçmiştik.Kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyorum,hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi diyebilirim.Özellikle Pakistanın kuzey kısımlarına bayıldık!!Pakistandan hemen geçeriz hızlıca derken bir ay boyunca kaldık!!Güvenlik konusunda biz hiçbir soun yaşamadık ve hayatımda karşılaştığım en sıcak kanlı ve misafirperver insanlarla oralarda karşılaştım.Özelliklede Türkleri çok seviyorlar.Daha detaylı sorularınızı cevaplamaya çalışırım eğer varsa.
Umarım sizde bu rotayı benim kadar seversiniz.
Bol şanslar:smiley:
Selcen

Merhabalar

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Çiçeği burnunda bir İran yolcusu olarak bahsettiğiniz tür bir geziyi artık alışkanlık haline getirmiş Sayın Zafer Bozkaya'dan yardım alabileceğinizi düşünüyorum. hindistangezi.com adresinde kendisinin deneyimlerini okuyabileceğiniz gibi e-posta yoluyla da yardım alabilirsiniz.

İrangezi.com adında bir sitenin sahibi Zafer Bozkaya ile iletişim kurabilirsiniz. Zafer Bey İrdan Pakistan ve Hindistan uzmanıdır. Google'den arama yaparsanız çok kolay ulaşabilirsiniz. Size her türle detay bilgi verebilir.

bölüm 1:

http://rideturkey.com/blogs/darkface/archive/2008/03/02/darkface01.aspx

bölüm 2:

http://rideturkey.com/blogs/darkface/archive/2008/03/03/sariceket02.aspx

Sariceket01 map1

Sariceket01 026

Sariceket01 109

leman çizeri Emrah Ablak ve Attila Musluoğlunun birlikte başlayıp Attilanın yalnız bitirdiği yol haritası niteliğindeki müthiş gezi...

mutlaka inceleyin derim..

Bisikletli gezgin Ahmet Mumcu'nun Hindistan gezi notlarını inceleyebilirsiniz.Bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

http://www.mumju.com/india07.htm
Ayrıca bir öğretmen çiftin bisikletle yaptığı iran-pakistan-hindistan turunun detaylarını da buradan öğrenebilirsiniz.Bu link size çok faydalı olacaktır.

http://www.geziyorum.net/bisikletle-hindistan/

Aynı rotayı biz plankadık, bodozlama gidiyoruz 25 Temmuz 2012'de yola çıkıyoruz an ve an tecrübe ve deneyimlerimizi aktarabiliriz :smiley:

peyote' Alıntı:
mrb
2 arkadaş 10 12 yıldır Türkiyeyi gezdik ve bu yaz Türkiye dışında bir yere gitmeyi planlyoruz.düşündük ve kuzey güney doğu batı hiç fark etmez heryere gidebiliriz dedik.şimdi Hindistan a gitmek için plan yapmaya başladık.iran ve pakistanı trenle geçip hindistana gitmek sizce mümkünmüdür? 2009 yılı yazında bu rotayı takip etmek ne kadar mantıklı yada ne kadar saçma sizden yorum bekliyoruz.benim en çok merak ettiğim şeyler terör saldırıları vs gibi güvenlik sorunu? gideceğimiz ülkelerde türk turistlere nasıl davranıldığı?
Hindistana giderken iran ve pakistanda rotamız nasıl olacak? nerelerde konaklamak zorunda kalacağız? nerelerde aktarma olacak? yapılması ve yapılmaması gereken şeyler neler?
yol uzun ve yorucu olacak başımıza çok şey gelecek belki ama bunu başarmak istiyoruz.yardım lütfen

saygılar...

Ynt: Türkiye'den,iran,pakistan Ve Hindistan'a Gitme Planı İçin Yardım İstiyorum

arkdaslar adım barbaros 27 yasındayım bende ıran pakıstan dan sonra hındıstana gıtmek ıstıyorum yanlız yol arkdaslarına ıhtıyacım var yanlız o yollar cekılmez paylasım gerekır ayrıca 2013 yılındayız ve ben yenı pasaportumu aldım !! 2013 ekım kasım aralıkta yolculuga cıkmak ısten arkdaslar luten bana ulasabılırmı yanlız seyhat cekılmez 0534 788 76 67 bu cepten bana ulasırtsanız cok sevnırırm ayrıyetten bu yolulugu yapmıs arkadaslara bı sorum olucak lutfen yardımcı olun bu no uzerınden bı kac bılgı verırsenız
sımdı ucakla gıtmek ıstemıyorum hem pahalı bana hemde ıran pakıstan daha cok ulke gorme sansım var bu guzergahta gıtmek ıstıyorum hındıstanda kalmak ıcın 10 veya 15 gun yeterlı ama daha fazlada kalabılrım bı yol arkdası bulabılırsem bıde bugun bankadan hesabıma baktım 3 bın 500 tl cekebıldım bu butce bana yetermı yetmezmı teredutteyım acıkcası :( bu konularda bılgılendırıcek bır alim aramaktayım ;) ve bu tarıhlerede hındıstana gıdıcek arkdaslar luten bu nodan b ana ulassın sımdıden teskekurler yollar bızı nereye gotururse ,,

Aynı rotayı biz plankadık, bodozlama gidiyoruz 25 Temmuz 2012'de yola çıkıyoruz an ve an tecrübe ve deneyimlerimizi aktarabiliriz :smiley:

Merhabalar, deneyimlerinizi paylaşabilmeniz mümkün mü acaba? Bende kampervanımla türkiyeden başlayarak iran - pakistan ve ardından hindistana ulaşmak gibi bir niyetim var. Vizeler ve aracı yurtdışına çıkarırken uygulanması gerekenler nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR