Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,083
Ynt: Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

erdenbay' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun....

Resimler ve reklam çok güzel. Fiyat ta makul.

Yalnız bahsedilen bu fiyatta , açıklayıcı olarak kullanılan malzemelerin (orjinal karavan malzemeleri mı? yoksa yerli malzeme mi?) (Ör: yerli karavan camı + ocak ,lavabo + 300 liralık yerli buzdolabı mı? veya daha pahallı ve kullanışlı olan orjinal Seitz karavan camları,Smev ocak, 12 V kompresörlü buzdolabı mı? vs....gibi )

Ayrıca yapılan işlerin (yalıtımda,mobilya aksamında kullanılan malzemlerin tek tek hangileri olduğu ve malzeme özellikleri belirtilseymiş daha faydalı olur kanısındayım. Projelendirme ve ruhsat ta fiyata dahil mi? gibi sorular da belirtilmemiş.

İlanda " 1. sınıf ürünler ile kaliteden ödün vermeden evinizin konforunu yaşayabileceğiniz, yıllar sonra bile baktığınızda pişman olmayacağınız bir karavan vaat ediyoruz."
denildiğine göre, 20.000 L fiyat standartında kullanılan bu ürünler nelerdir ,öğrenmek istiyecektir sanırım çoğu kimse.

Sn.erdenbay' a katılıyorum.
Benim aklımdan geçenleri benden önce davranarak dile getirmiş.Detaylı açıklama daha doğru fikir verirdi.Böylece karavan planları olan arkadaşlar yönlerini belirlerdi.
Bu imalatçıdan bahsettiğiniz mutfak malzemeleri ve pencereler dışında WC,sıcak su,kalorifer,havalandırma ,enerji ,vs.vs.gibi önemli başlıkların da detaylarını bekliyoruz.

Etiketler

kasif1966' Alıntı:
erden bey merhaba karavan yaptirma arayisi icindeyken bu fabrikayi bulunca hemen paylasmak istedim. henuz bende gidip bizzat gormedim. insallah gorecegim ve burada goruslerimi paylasacagim. ayrica belirttiginiz ozellikte karavani bu fiyata yapacak firma turkiyede varsa ve burada paylasirsaniz sevinirim. zira karavan yaptirma asamasindayim bahsettiginiz ozellikteki karavani yapan fabrikaylada gorusmek isterim . paylasacaginiz bilgi icin simdiden tesekkur ederim.

Kaşif bey selamlar...
Öncelikle en kısa zamanda arzu ettiğiniz karavana kavuşmanızı dilerim.

Bahsedilen ilanda " 1. sınıf ürünler ile kaliteden ödün vermeden evinizin konforunu yaşayabileceğiniz, yıllar sonra bile baktığınızda pişman olmayacağınız bir karavan vaat ediyoruz." denilince, 1. sınıf ürünler denildiğinde.... bir karavancı olarak aşağıdakilerini algılıyorum

1- Seitz orjinal karavan camları (Stor ve sineklikli)
2- 12 V kompresörlü buzdolabı
3- Jel yaşam aküleri
4- Güneş paneli
5- Orjinal yabancı karavan tentesi
6- Yat tipi tuvalet veya portapotti
7- Fiber en az 100 Litre temiz ve pis su deposu
8- Led aydınlatma ve 12+220 V tesisat
9- Cam yünü ısı yalıtımı
10- Plan,proje tastiği
11- Hafif malzemeden kullanarak yapılmış mobilya
12- Orjinal SMEV karavan ocağı ve lavabosu+ çeşmesi ve hidraforu
13- Sıcak soğuk su tesisatı
14- Orjinal üst karavan havalandırmaları.
15-Webasto veya Eberspacher ısıtıcı
16- Sıcak su için Boiler
17- TV ve anten sistemi
18- Motor yada bisiklet taşıyıcısı
vs... vs.....

Bunlardan kaçı bu fiyata dahil, tabii ki bilmek istemek hakkınız.
İlanda bunlar belirtilmemiş, firma muhakak bunları kullanıyordur, ama içlerinden acaba hangileri?

Bir karavan kullanıcısı olarak şahsi görüşüm, boş araca su tesisatı ve depolarını döşeyip, köpükten bir yalıtım yapıp,vip düzeni gösterişli, koltuk ve yatak yapmak,300 Liralık invertörle çalışan yerli bir buzdolabı kullanıp,150 liralık yerli bir ocak ve lavabo ile pencereleri açıp yerli karavan camı kullanmakla karavan olmuyor.
Veya ilk baştan yeterli geliyor gibi görünse de, karavanı kullandıkça sıkıntılar başlıyor. Ve ilerde satarken de, orjinal ekipmanlı olmadığından zor satılıyor.
Karavanın, sizi ve eşinizi üzmeden kullanılacak olması,yukarıda saydığım bazı orjinal karavan ekipmanlarının olmasıyla da ilgili.

Ha yoksa bahsedilen bu fiyata, yukardaki ekipmanların çoğunu kullanmadan yapan şirket çok.
Benim arzum, bu ilanda, bahsedilen bu fiyata (20.000 L) ya neyi yaptırdığımızın bilinmesi.

Arzum, ilanda bu firma sahibinin de dediği gibi " Çünkü bizler karavan denildiğinde akla gelen ilk sorun olan “yüksek maliyet” ön yargısını ortadan kaldırıyoruz" sözüyle, biz karavancılara, bahsettiği fiyata , nasıl ekipmanlı bir karavan vaad ettiği... ???

Arkadaşlar kendi sitesinde kullandığı ürünler vardır.
http://dolphinkaravan.com/

Standart karavanla donanımlı bir karavan arasındaki farkı biliyorsunuzdur. Hiçbir standart karavanda solar panel jel akü şarj regülatörü trumatik 3 sistem buzdolabı omnistore ve boiler in ekstra olduğunu aksesuarlar olduğunu tahmin edersiniz .Bunu birçok şekilde dahada çoğaltabilirsiniz.Uydu anten geri görüş kamerası jenaratörü televizyonu navigasyonu ön kapı basamağı arka taşıma aparatı hatta 150 cc motosikleti bu ürünlerinde hepsininde ithal olduğunu düşünürsek.20.00 tl ye de olmayacağını tahmin edersiniz.

Değerli dostlar bu firmayı bende çok inceledim ve kendileriyle tel görüştüm şu anda bu fiyata yapılan satan dart malzemeler var sürgülü cam 220 buzdolabı wc lau ba ve besto geri dönüş kamarası vede yatak bölümü ve masa oturma gurubu yavru masa falan yok ve üs katta havaladırma yatak bölümününde havalandırma ama bunların dışında isterseniz camları avrupa gölgelik av rupa havalandırmalar avrupa ocaklarda avrupa olabilir ama ozaman da fiyat farkı o zaman belli olacak,,,Ama ben cede en güvenilir bir karavan imalatcı sı olamaya talip bir firma bende yaptırmaya kalk sam buraya yaptırırım...

adapazarındaki bilinen şirket, Dolphin karavana göre iki misli para istiyor.3 sistem buzdolabı vs..isterseniz meblayı 70 bine dayandırıyor..Yeni şirketler karavancılıktaki tekeli kırarak ,soyguna dur diyebilirler..

erdenbay' Alıntı:
1- Seitz orjinal karavan camları (Stor ve sineklikli)
2- 12 V kompresörlü buzdolabı
3- Jel yaşam aküleri
4- Güneş paneli
5- Orjinal yabancı karavan tentesi
6- Yat tipi tuvalet veya portapotti
7- Fiber en az 100 Litre temiz ve pis su deposu
8- Led aydınlatma ve 12+220 V tesisat
9- Cam yünü ısı yalıtımı
10- Plan,proje tastiği
11- Hafif malzemeden kullanarak yapılmış mobilya
12- Orjinal SMEV karavan ocağı ve lavabosu+ çeşmesi ve hidraforu
13- Sıcak soğuk su tesisatı
14- Orjinal üst karavan havalandırmaları.
15-Webasto veya Eberspacher ısıtıcı
16- Sıcak su için Boiler
17- TV ve anten sistemi
18- Motor yada bisiklet taşıyıcısı
vs... vs.....

Bunlardan kaçı bu fiyata dahil, tabii ki bilmek istemek hakkınız.

Erden Bey; İzmir'deki firmanın yukarıda saydığınız ekipmanlarla üreteceği karavana ne fiyat isteyeceğini bilemem ama güzel yurdumun kuzeybatı bölgelerinde yer alan üreticilerin 6-7 yaşındaki aracı dahil bu ekipmanlarla 100 bin lira ya da üzerinde bir rakamı önümüze koyacağı hususunda adım kadar emin olduğumu belirtmek isterim.

Tifa' Alıntı:
Erden Bey; İzmir'deki firmanın yukarıda saydığınız ekipmanlarla üreteceği karavana ne fiyat isteyeceğini bilemem ama güzel yurdumun kuzeybatı bölgelerinde yer alan üreticilerin 6-7 yaşındaki aracı dahil bu ekipmanlarla 100 bin lira ya da üzerinde bir rakamı önümüze koyacağı hususunda adım kadar emin olduğumu belirtmek isterim.
Fatih abi benim en çok şaşırdığım olay Bursa'lı bir imalatçının beş yaşından yüksek ducato panelvanları camper'e çevirip (tamam iç dizaynı oldukça güzel gözüküyor) 100 bin lira gibi yani yaklaşık 45000 € fiattan satması ve alıcı bulması.Bu parayı veren arkadaşlar yurt dışında karavan marketlere gidip bu ayarda ducato camperlerin sıfır fiatlarının 35000 € civarında olduklarını(üstelik sıfır kilometre araba ve fabrika ortamında avrupa malı)görünce ne hissedecekleri....
Ben kendi adıma bir çekme karavancı gözü ile o paranın yarısına 50000 liraya 4.5 metre boyunda iki kişilik ful donanımlı moveri olan bir Hymer sporting bir çekme karavan kalan 50000 lira ilede karavanın önüne sıfır dizel bir araba alırım bakarım keyfime .Benim aklım hala almıyor ancak alan arkadaşların vardır bir bildiği her halde...

Yukarıdaki malzeme listesinin sadece satın alıması peşin 25.000 TL, kartla alımda %20 KDV eklenir, bilginize..Bu malzemeler ile donatılmış uygun bir hacimdeki karavan da full-full olur....

Tifa' Alıntı:

Sn Tifa selamlar...
Firmanın ilanında "uçuk karavan fiyatlarını unutun ve 1. malzemeden karavan imalatı" denilince,onlara rakip olacak donanımlı bir karavan anlaşılıyor..

Tabii ki yukarıda sıraladığım malzemelerle bu işin o fiyata,imkansız olduğunu biliyorum.
Benim ilanda aradığım, bahsedilen fiyata ,hangi yapılan işler + hangi kullanılan malzemeler için 20.000 L istendiği, Ki uçuk karavan fiyatlarıyla kıyaslıyalım ve unutalım.

Yeni karavan üreticilerinin çıkması kalitenin artmasına ve fiyatların düşmesine neden olacaktır..Yıllarca karavan adı altında üçüncü sınıf imalat yapıp yurdum insanını suistimal edip onlar üzerinden geçinen firmalarda kendilerine çekidüzen verip merdiven altı tabir edilen üretimden çıkıp belirli standarta yönelme mecburiyetinde kalacaktır.Bazı arkadaşlar aman böyle şeyler söylemeyin yerli üretimi baltalıyorsunuz gibi laflar bile etmişlerdi.Yerli üretim demek ülke insanını enayi yerine koymak değil ona layık olmaktır..Şu anda bile yüzde beşyüz karla satış yapıyorlar.Yatlara tanınan kolaylıklar karavanlarada tanınsa ve ithalatındaki anormal vergiler normale inse hepsi kepengi kapatıp kanepe imalatına dönerler.Bunlarda düzelecek,geçecek ancak o zamana kadar olan karavan meraklılarına olacak..

Herkese Merhaba
Öncelikle yanımıza gelen, telefon açan, bizimle tanışan, çayımızı içen ve işçiliğimizi beğenip burada konu açmaya layık gören herkese teşekkürler.
Bizler karavan sektöründe yeniyiz. Bunu inkar edemem. Ama yeni olmamız amatör kümede olduğumuz anlamına gelmez ki yıllardır vip sektöründe hayalleri gerçekleştiriyoruz
bizler. Bir araca yapılabilecek ne varsa aşağı yukarı yapıyor ve tabir-i caizse zoru başarıyoruz. Ve bunu sekiz yıla yakındır yapıyoruz.
Birgün çok sevdiğimiz bir abimizin sayesinde bu sektörede bulduk kendimizi. 6-7 adet araç yaptık. İnsanları yüzü gülerek kapımızdan uğurladık. Baktık ki bu işi
becerebiliyoruz... kendi bünyemizde karavan imalatı diye bir bölüm açmaya karar verdik.
Şimdilerde biraz yoğunuz. Farkedilmeye başladık. Çünkü bin liralık araca'da, Bir milyonluk araca'da aynı özeni gösteriyoruz. Çıtayı yüksek tutup, en iyi karavan imalatçıları
seviyesinde imalat yapmaya çalışıyoruz. Ne kadar başarabiliyoruz ayrı konu tabiiki
Sağlam bir kadromuz var. Araç için ne gerekli ise kendi bünyemizde yapıyoruz. Dışarıya tam bağımsızız diyebilirim. Müşterimiz aracını hangi köşeye bıraktı ise zamanı gelince aynı yerden alıyor.
Neyse... uzatmayayım
Bir standart paket yaptık. Adını da 20 000 lira koyduk. Altına da açıklamaları yazdık. Bir kaç karavan sever abimiz içinde neler olduğunu merak etmiş ve sormuş.
Bu sorularını da burada cevap vermek istiyorum.
Öncelikle mobilya dizaynında kullandığımız ahşap malzeme tamamen 15mm kavak kontradır. Sunta veya mdf bir karavana kesinlikle giremez. Bazen müşterilerimizin istekleri
doğrultusunda marin kontra da kullandığımız oluyor tabiki.
Bu malzemenin üzerine yine müşterilerimizin beğendiği renkteki bir laminantı sıcak press yolu ile basıyoruz. Kapakları 12mm malzemeden balon vakum makinesi ile yekpare olarak
vakum yapıyoruz. Kesinlikle profil kapak kullanmıyoruz.
Bu sayede araçlar çok hafif oluyor. Örneğin son çıkardığımız araç tamamen bitik şekilde 2775 kg geldi. Üzerinde 300 watt, solar panel, uydu, televizyon, tente, komple klima tesisatı (ön deşpod, arka tribün). Bu gayet düşük bir ağırlık.

İzolasyonda ses için climaflex, ısı için cam yününü tercih ediyoruz. Üzerine kaplama olarak 6 mm marin konta üzeri yine laminant kullanılıyor.
Tuvalet havalandırması için bir lomboz ve bir fanlı havalandırma kullanılıyor. İç havalandırma için ise müşterinin istediği ebatlarda veya modellerde bir havalandırma
seçiyoruz.

Yan camlar için, camper araçlara aracın orjinal sürgülü camını veya müşterinin istediğine karavan camı kullanıyoruz.

Tuvalet olarak maceratörlü yat tipi tuvalet kullanılıyor.
Bir adet eberspacher d2 dizel ısıtıcımız var.
İtalyan malı can marka gaz emniyetli ocağımız ve bir evyemiz var.
Bir adet 150 amper deep cycle jel akümüz
bir adet 2500 watt transformatörlü, uyku modlu, otomatik açma, otomatik şarjlı inverterimiz yine fiyata dahildir.
Dışarıdan harici 220 girişi, harici duş bulunuyor.
Ön koltuklar dönerli yapılıyor ve yine arka mobilyalar ile uyumlu olacak şekilde döşeniyor.
Zeminde siyah membran üzerine climaflex serilip, yine üzerine 15mm kontplak ve onun üzerine ducap konuluyor. Ducap üzerine halı kesiliyor.
Kapakların hepsi bas-çek düğmelidir.
Yatak olabilen yavrulu masamız vardır.
Gösterge panelleri, sıcak-soğuk su tesisatları perdeler, 12 Volt kompresörlü buzdolabı, sineklikler, tam ortopedik yatak, temiz ve atık su depoları, geri görüş kamerası, park sensörü, tamamı led olan aydınlatmalar, 12 volt, 220 volt tesisatları plan projem işlemleri fiyata dahildir.

Buların dışında, televizyon, uydu, klima, boiler, tente, solar panel, motosiklet taşıma aparatı vs opsiyonel seçeneklerdir.

Bizler bir insanın karavanda olmazsa olmazlarını düşünerek bir fiyat belirledik.
Açık konuşmak gerekirse bu fiyatı uzun süre o seviyede tutmayı düşünmüyorum.
Çünkü karavan imalatı ciddi manada bir zaman ve para isteyen bir iş. Özelikle de bir işletme sahibi iseniz.
Ama hiçbir zaman da malum karavan üzreticileri gibi ücretleri astronomik tutmayacağımızın garantisi veririm buradan.

Son olarak eleştirilerinize açık olduğumu bilmenizi isterim. İyi veya kötü tüm eleştrilenizi yazarsanız bizim doğru yolu bulmamızda yardımcı olursunuz.

http://3dsanaltur.com/panorama/dolphin-karavan/

Bu arada dün yeni fabrikamıza taşındık. İzmir Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı karşında. Yolu düşen, gelmek isteyen herkesi beklerim.

Herkese Saygılar sevgiler.

Merhaba;
Suat bey;
Açık yüreklilikle burada arkadaşlara cevap verdiğiniz için sizi kutlarım. Allah yolunuzu açık etsin.
Bahsetmiş olduğunuz iş politikanıza sadık kalmanız sizi günden güne yükseltecektir, zaten sizde aynı düşüncede olduğunuzu belirtmişsiniz.
Bendeniz 2007 yılında karavan imal ettiğini zanneden bir KÜMES imalatçısına kapılıp epey bir mağduriyet yaşadım.Açıkça ismini yazmıyorum ama zaten herkes biliyor.
Sizden öğrenmek istediğim bir konuda şu: Şase üzerine alkovenli karavan imalatıda yapıyormusunuz? Yeni bir araç arayışındayım.
Fırsat bulduğum bir zamanda işyerinizede uğramak isterim.
İyi çalışmalar
Selamlar

Suat Türkmen' Alıntı:
Herkese Merhaba
Öncelikle yanımıza gelen, telefon açan, bizimle tanışan, çayımızı içen ve işçiliğimizi beğenip burada konu açmaya layık gören herkese teşekkürler.
Bizler karavan sektöründe yeniyiz. Bunu inkar edemem. Ama yeni olmamız amatör kümede olduğumuz anlamına gelmez ki yıllardır vip sektöründe hayalleri gerçekleştiriyoruz
bizler. Bir araca yapılabilecek ne varsa aşağı yukarı yapıyor ve tabir-i caizse zoru başarıyoruz. Ve bunu sekiz yıla yakındır yapıyoruz.
Birgün çok sevdiğimiz bir abimizin sayesinde bu sektörede bulduk kendimizi. 6-7 adet araç yaptık. İnsanları yüzü gülerek kapımızdan uğurladık. Baktık ki bu işi
becerebiliyoruz... kendi bünyemizde karavan imalatı diye bir bölüm açmaya karar verdik.
Şimdilerde biraz yoğunuz. Farkedilmeye başladık. Çünkü bin liralık araca'da, Bir milyonluk araca'da aynı özeni gösteriyoruz. Çıtayı yüksek tutup, en iyi karavan imalatçıları
seviyesinde imalat yapmaya çalışıyoruz. Ne kadar başarabiliyoruz ayrı konu tabiiki
Sağlam bir kadromuz var. Araç için ne gerekli ise kendi bünyemizde yapıyoruz. Dışarıya tam bağımsızız diyebilirim. Müşterimiz aracını hangi köşeye bıraktı ise zamanı gelince aynı yerden alıyor.
Neyse... uzatmayayım
Bir standart paket yaptık. Adını da 20 000 lira koyduk. Altına da açıklamaları yazdık. Bir kaç karavan sever abimiz içinde neler olduğunu merak etmiş ve sormuş.
Bu sorularını da burada cevap vermek istiyorum.
Öncelikle mobilya dizaynında kullandığımız ahşap malzeme tamamen 15mm kavak kontradır. Sunta veya mdf bir karavana kesinlikle giremez. Bazen müşterilerimizin istekleri
doğrultusunda marin kontra da kullandığımız oluyor tabiki.
Bu malzemenin üzerine yine müşterilerimizin beğendiği renkteki bir laminantı sıcak press yolu ile basıyoruz. Kapakları 12mm malzemeden balon vakum makinesi ile yekpare olarak
vakum yapıyoruz. Kesinlikle profil kapak kullanmıyoruz.
Bu sayede araçlar çok hafif oluyor. Örneğin son çıkardığımız araç tamamen bitik şekilde 2775 kg geldi. Üzerinde 300 watt, solar panel, uydu, televizyon, tente, komple klima tesisatı (ön deşpod, arka tribün). Bu gayet düşük bir ağırlık.

İzolasyonda ses için climaflex, ısı için cam yününü tercih ediyoruz. Üzerine kaplama olarak 6 mm marin konta üzeri yine laminant kullanılıyor.
Tuvalet havalandırması için bir lomboz ve bir fanlı havalandırma kullanılıyor. İç havalandırma için ise müşterinin istediği ebatlarda veya modellerde bir havalandırma
seçiyoruz.

Yan camlar için, camper araçlara aracın orjinal sürgülü camını veya müşterinin istediğine karavan camı kullanıyoruz.

Tuvalet olarak maceratörlü yat tipi tuvalet kullanılıyor.
Bir adet eberspacher d2 dizel ısıtıcımız var.
İtalyan malı can marka gaz emniyetli ocağımız ve bir evyemiz var.
Bir adet 150 amper deep cycle jel akümüz
bir adet 2500 watt transformatörlü, uyku modlu, otomatik açma, otomatik şarjlı inverterimiz yine fiyata dahildir.
Dışarıdan harici 220 girişi, harici duş bulunuyor.
Ön koltuklar dönerli yapılıyor ve yine arka mobilyalar ile uyumlu olacak şekilde döşeniyor.
Zeminde siyah membran üzerine climaflex serilip, yine üzerine 15mm kontplak ve onun üzerine ducap konuluyor. Ducap üzerine halı kesiliyor.
Kapakların hepsi bas-çek düğmelidir.
Yatak olabilen yavrulu masamız vardır.
Gösterge panelleri, sıcak-soğuk su tesisatları perdeler, 12 Volt kompresörlü buzdolabı, sineklikler, tam ortopedik yatak, temiz ve atık su depoları, geri görüş kamerası, park sensörü, tamamı led olan aydınlatmalar, 12 volt, 220 volt tesisatları plan projem işlemleri fiyata dahildir.

Buların dışında, televizyon, uydu, klima, boiler, tente, solar panel, motosiklet taşıma aparatı vs opsiyonel seçeneklerdir.

Bizler bir insanın karavanda olmazsa olmazlarını düşünerek bir fiyat belirledik.
Açık konuşmak gerekirse bu fiyatı uzun süre o seviyede tutmayı düşünmüyorum.
Çünkü karavan imalatı ciddi manada bir zaman ve para isteyen bir iş. Özelikle de bir işletme sahibi iseniz.
Ama hiçbir zaman da malum karavan üzreticileri gibi ücretleri astronomik tutmayacağımızın garantisi veririm buradan.

Son olarak eleştirilerinize açık olduğumu bilmenizi isterim. İyi veya kötü tüm eleştrilenizi yazarsanız bizim doğru yolu bulmamızda yardımcı olursunuz.

http://3dsanaltur.com/panorama/ege-vip/karavan/

Bu arada dün yeni fabrikamıza taşındık. İzmir Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı karşında. Yolu düşen, gelmek isteyen herkesi beklerim.

Herkese Saygılar sevgiler.
Suat kardeşim seni kutluyorum daha önceki konuşmammda da seni kutlamıştım tabiki biz insanlar bazı şeylerden bıkmış olarak yeni çareler arıyorlar.Ben biliyorsun Ege karavanda yaptırdım karavanımı vede çok çok menunum ama bir camper yaptısam senden başkasınıda düşünmem demiştim halende geçerli kardeşim yolun açık olsun inşallah uğrayacam bu seneki gezimde yanına..Saygılar

Sevgili Suat kardeşim tekrardan yeni yerinizde ve işinizde başarılarınızın devamını diliyorum. Gerçekten biz karavancılığa yeni başlayanlar için çok güzel yol gösterici oldunuz. Bizzat yerinizde olayları inceliyerek karar vermemiz kolaylaşıyor. Ayrıca nezaketiniz ve yardımseverliğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.
Yeni aracımı aramaya devam ediyorum, şimdiden ben kendimi karavan yapım sırasına koymuş gibi düşünüyorum. Allah izin verirse Haziran ayı sonunda Özcan Koldaş ve Murat Sargut abimiz ve aileleriyle bir Avrupa turu düşünüyoruz. O sebeple sizin gayretleriniz ve desteğinizle karavanımızı alıp yola çıkarız inşallah.
Tekrardan hayırlı kazançlar. Başarılarınızın devamını diliyorum.

gezen bilire üye olduktan sonra sürekli takip edip ama karavanım olmadığı için sadece tecrübe ve önerilerinizden faydalandığım sizlere öncelikle teşekkür ederim.nihayet 15 m3 fiat ducato araca sahip oldum.gezenbilir üyelerinden ve çeşitli kanallarla tanıştığım karavancı dostların tavsiyeleri ile firmalar hakkında araştırmalar yaptım.bu arada DOLPHIN karavanın imalatları dikkatimi çekti.karşılıklı telefon görüşmeleri ve internet üzerinden imalat detayları hakkında bilgi aldım.ayrıca benim önerilerimi de dikkate alınca iş yerini ziyarete gidip detaylı olarak karşılıklı görüşmemiz oldu.firma yeni olmasına rağmen yapmış olduğu imalatı yerinde görünce firmaya aracımı teslim etmeye karar verdim .sözleşmemizide kendim hazırlyıp ayrıntılarıda içeren bir sözleşme yaptım. DOLPHIN karavana başarılar diliyorum.güven veren bir firma izlenimi edindim.çizgisini devamlı yükseltebilecek heyacanı gördüm.birde karavanı kullanacak olan benim ve benim detaylar hakkındaki önerilerimi dedikkate alan bir davranış içerisinde olması ayrıca önemli bir dvranış.imalatla ilgili herşeyi siz değerli üyelerle paylaşacağımı ümit ediyorum.DOLPHIN karavana başarılar diliyorum.umarım karavancılığa katkıları olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR