Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,218
Ynt: Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

Asfalttaki su birikintisinden bahsediyorum..Önümdeki araçların geçtiği sudan bahsediyorum. Bağlantılar için açılan deliklerin kapatılmamasından bahsediyorum.

Etiketler

Firmaların enteresan bir umursamazlığı var neredeyse pek çoğu Hymer kalitesinde iş yaptığı ve hatta Hymer 'e iş yapma görüşmelerinde bulunduklarını iddia ediyorlar ancak gün geçmiyorki forumlarda yeni şikayetlere rastlanmasın.

Firmalara iş yaptıran pek çokkaravansever dost ile üreticiler arasında gizlilik taahhüdü imzalanmışçasına yaptırılan işlerin maliyetlerinin paylaşımından imtina ediliyor.Bu yüzden hiçbirzaman yaptırılan işin iyi bir fiyatla yapıldığından emin olamıyorsunuz.BU platformda ortaya koyulan paylaşımlar sayesinde pek çok soru cevabına kavuşabiliyor.Özellikle yaşadıkları olumsuzlukları paylaşan herkese sonsuz teşekkürler....
Kalın sağlıcakla

İşin ilginç yanı insanlar burada şikayet ediyorlar sonrasında yine gidip ayni şirketlere araç yaptırıyorlar... :(

Cantunç bey mesela acaba o kadar şikayet ettiği Saly e kaçtane karavan yaptırdı ? Neden ısrarla ayni firma ? Şimdiye kadar iyi idi sadece son araçla mı çuvalladı Saly ? Bence Türkiyede 2 firma hariç hepsi birbirinin benzeri KALİTESİZ ÜRÜNLER ÜRETEN FİRMALAR... Ha o iki firmanın eksiklijleri yokmu bence var ama diğerlerinden iyi gibi görünüyor... Bunları bu forumda Açıkça ifade etmek lazım yoksa daha çok 2012 yapımı sıfır kullanılmamış " MADE IN ADAPAZARI " Karavanları ilanlarda dolar taşar... Arkadaşlar ister firma karalama diyin ister taraf tutma benim gördüğüm 2 firma var türkiyede bu işi hakkı ile yapan YENİ KARAVAN YAPTIRACAKLAR MUTLAKA ÖNCE BU İKİ FİRMA İLE GÖRÜŞSÜNLER...

nasah' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sitede-gercek-anlamda-tek-95848628/detay

Bu aracta sıteden bir arkadasa ait herhalde. Arka camda gezenbilir logosu var.

Arac tarafimdan alindi ama 10 gunluk bir gezi sonunda 4 yetiskin icin kucuk oldugu gozlemlendi. Daha buyugu alinmak uzere satisa konuldu...

TUNCO alıntı yaptığım yazı size ait, kendinize aldığınız karavan için yanlış tespit yapacak kadar konuya vakıf olmadan bilmediğiniz
karavan ve imalatçıları hakkında nasıl fikir yürütebiliyorsunuz.

Tespitlerinizi kullandığınız karavanlar ile sınırlı tutsanız ve olumlu yada olumsuzluklarını paylaşsanız bu başlığın takipçilerine
daha iyi katkı yapmış olursunuz.

güngör' Alıntı:
Arac tarafimdan alindi ama 10 gunluk bir gezi sonunda 4 yetiskin icin kucuk oldugu gozlemlendi. Daha buyugu alinmak uzere satisa konuldu...

TUNCO alıntı yaptığım yazı size ait, kendinize aldığınız karavan için yanlış tespit yapacak kadar konuya vakıf olmadan bilmediğiniz
karavan ve imalatçıları hakkında nasıl fikir yürütebiliyorsunuz.

Tespitlerinizi kullandığınız karavanlar ile sınırlı tutsanız ve olumlu yada olumsuzluklarını paylaşsanız bu başlığın takipçilerine
daha iyi katkı yapmış olursunuz.

Kaliteyi Buradaki pek çok insandan çok algılayacak seviyede biriyim siz merak etmeyin... Uzun geziler için küçük olması farklı bir şey KALİTE Ayrı bir şey... Söz konusu karavanı almadan önce Türkiye deki tüm imalatçıları gezdim Bunu da bir başlıkla Gezenbilir de paylaştım... Siz neden Kalitesiz ürünleri ısrarla koruma niyetindesiniz ??? Hangi karavan imalatçılarının eksiklikleri neler isterseniz tek tek söyleyeyim ki açtığım başlıkta bunlar yer alıyor...

Kızmayın TUNCO,

kayırdığım kimse yok aksine herşey yazılsın forum misyonuna uygun davranalım. Araştırmak farklı, imal ettirip içinde yaşamak
farklıdır. Herkes tecrübesini yazarsa başlık daha dikkat çekici ve başvuru kaynağı olacaktır.

Sevgili Güngör ;

Cantunç karavanını yaptırdı ve satılığa çıkardı ve aramızda küçük bir rakam kaldı anlaşamadık. Gerçekden yapan firmaya rağmen çok özen göstermiş karavana... Ve bir şekilde karavanla yolu kesişen herkes Avrupadaki karavanların sıfır fiyatlarının 50-75 bin Euro civarında olduğunu bilir... Ve bu fiyata satılan karavanlar oldukça kalitelidir. Cantunç arkadaşın bu karavana harcadığı para 50 euro civarında 3 aşağı beş yukarı... Bu parayı veripde su birinkintisinden geçip içine su alırsa sinirlenmemek elde değil... Ki söz konusu şirkete bende gittim ellerinde satılık 4-5 adet karavan vardı ve ne hikmetse hepsi sahibi yaptırmış ve sonra kullanmadan satmaya karar vermiş... Ve HİÇ KARAVAN KULLANMAMA rağmen gördüğüm eksiklikler kalitesizlikler o kadar fazlaydı ki anlatamam... Ha sadece bu o firma için geçerli değil... Gezdiğim firmaların hepsi ayni şekildeydi... Sizden 50 tl para alıyorlar hiç bir opsiyon olmadan ve size vetilen araç ahşap kaplama değil PVC kaplama tabi siz bunu biliyorsanız sorarsanız söylüyorlar... daha öncede söylemiştim aman bunlar ticari kuruluşlar bunlara zarar vermeyelim diye biz isimleri sakladıkça bu işini iyi yapanlara haksızlık oluyor... Hemen şunuda belirteyim işini iyi yapanlarda onların kalitesizliğinden faydalanarak Avrupa karavanların 2 katı fiyatlar istiyorlar... Bana bir geçiş dönemi sıkıntısı gibi geliyor bunlar... Elbet hem kalitesi yüksek hemde fiyatı uygun firmalar çıkacaktır... Ben buna inanıyorum...

SAYGILAR

Sn.Tunco,benim yazdıklarımdan saly'e kaçıncı karavanımı yaptırdığımı nereden çıkarttınız?Bundan önceki Avrupa bir camper idi.Kışında kullanmak için büyütmeyi düşündük.Özele girmemeye azami dikkat etmeme rağmen konuya açıklık getirme amacıyla yazmak zorunda kalıyorum, satışa çıkartma nedenimde Mart ayında enfaktüs geçirmem, Kardiyoloğumun bu psikolojiden kurtulmamı önermesi üzerine ver elini avrupa yaptım.Değerini bulmadıktan sonra satmayada niyetim yok.Çünkü bir daha ne o firma bunun gibisini yapabilir nede benim uğraşacak halim var.Rahatsızlanmamın bir nedenide imalat safhasındaki sinir ve steresten kaynaklandı.İmalatı tam 7 ay sürdü.Malzemenin yüzde ellisini ben aldım.Odun kısmı saly'e ait.
Bunca titizlenmeme ve hatalarını o firmaya karavan yaptıran arkadaşlarımdan bildiğimden tek tek üzerinde durmaya çalıştım.Hatta en sonunda atolyeye girişimizi bile engellediler.Buna rağmen aklıma gelmeyen alttaki deliklerin silikonlanmaması gibi problemleri gözden kaçırmışım.
Burada baştan beri yazmak istediğim insanları uyarmak.İmalatlarının en iyisi bu olduğuna göre gerisini siz düşünün.
Oranın ustabaşısı anlattı odun kısmı 10 bin Tl.tutuyormuş.geri ye kalan kar ortada.Karları dahada çok olsun eyvallah amma şuna biraz itina gösterin.Millet hayali uğuruna emekli ikramiyesini bile bu işe yatırıyor. Yazıktır,günahtır.
Tekrar ediyorum bu gibi imalatçılarla mücadele ederek,insanları uyararak bu firmaları düzeltebiliriz.Yoksa ben yandım başkalarıda yansın,aman imalatçıyla kötü olmayayım gibi eyyamcılıkla bir yere varamayız..
Sevgiler..

Lütfen, Tüketici Hakem Heyetine başvurarak hakkınızı arayın.

İmalat ve Satış Sözleşmesine göre (Elinizde varsa) yasal yollara başvurun.

Herkese açık forum sayfalarında firmayı açık açık karalamanız ve bunda ısrarcı olmanız Forum Yöneticilerini hukuki açıdan sorumlu yapmamaktadır.

Bahsi geçen firma hakkınızda suç duyurusu yaparsa sizin, " Forum Yöneticileri yazdıklarıma onay verdi o sebeple yazdım " gibi bir cümle ile kendinizi savunamazsınız.

Burada tüm yazılanlar yazan kişileri bağlar. Firma hakkında şikayetiniz varsa birkaç mesaj ile burada belirttiğiniz gibi resmi merciler nezdinde de başvuru yapmanız gerekir.

Karavanı bırakın arabam bile yok. Firmaları kayırma gibi bir durumum olamaz.
Ama forum sayfalarımızın, ticari firmalar hakkında şikayetler için kullanılmasına da bir yere kadar izin verebiliriz.

Vaktiniz olursa bu linki biraz okuyunuz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=79387.0

Üyemiz forum sayfalarında şirket yetkilisine hakaret ettiği için davalık olmuştu.

Sn.Tezzmertek,haklısınız.Yasal yollarla ilgili görüşlerimi daha önce açıklamıştım..

Merhaba; Arkadaşlar,
buradaki konularla ne ilgisi var diyebilirsiniz, belki.
Aklıma geldi.Karavan yaptırmak, tüketim ürünü sayılmıyor.Eğer bu konudaki anlaşmazlığı Tüketici mahkemelerine taşırsanız,davanın reddedilmesi kesin.Bu konuyu mutlaka iyi bir avukat biliyordur.
Bilgisi olan bir hukukçu arkadaşımız herhalde buraya iki satır yazar, ümit ediyorum.
Selam ve Saygılar

Beğeniler ve şikayetler açık açık dile getirilmelidir bence ben yandım başkalarıda yansın mantığı olmamalıdır.Beğenmediğiniz birşeyi arkadaşlarınıza tavsiye edebilirmisiniz.Neden fikirler açık açık belirtilmezki.

marmariscj7' Alıntı:
Beğeniler ve şikayetler açık açık dile getirilmelidir bence ben yandım başkalarıda yansın mantığı olmamalıdır.Beğenmediğiniz birşeyi arkadaşlarınıza tavsiye edebilirmisiniz.Neden fikirler açık açık belirtilmezki.
Merhaba;
Beni kasdedip etmediğinizi bilmiyorum.
Fakat, şu an mağduriyetime sebep olan şirket 360 derece dönüş yaparak telafi etme çabasında.Durum böyle olunca bu firma hakkında olumsuz birşey yazmak pişmanlığını dile getiren firmaya yeni bir şans vermemek olur.
Hatalarını telafi etsinler, ona göre gerçeği yazalım.
Selamlar

Merhaba, Ahmet bey sizinle alakalı birşey söylemedim genellikle ülkemizde iyi şeyler dile getirilirken mağdur olduğumuz konularda neden destek bulmuyoruz ben onu söylemek istedim.

marmariscj7' Alıntı:
Merhaba, Ahmet bey sizinle alakalı birşey söylemedim genellikle ülkemizde iyi şeyler dile getirilirken mağdur olduğumuz konularda neden destek bulmuyoruz ben onu söylemek istedim.
Çok doğru, Mağduriyetimi bildirdiğim TKKD nin bana gönderdiği cevabi yazı altta görüldüğü gibi...

"Sayın Ahmet Özdemir,

Bulunduğunuz durum gerçekten üzücü, ancak dernek olarak bizim de yapabileceğimiz her hangi bir şey bulunmamaktadır. Maalesef üyelerimiz bu gibi durumlarla karşılaşabiliyorlar. Bu tip konularda üyelerimize önerimiz öncelikle bizimle temasa

geçmeleridir. Biz kendilerine daha önceden referans olmuş kurum ve kuruluşları tavsiye edebiliyoruz. Derneğmizle ilgili bilgiler ve üye olmak isterseniz üyelikle ilgili bilgiler aşağıdadır.
Tatil dönemi olduğu için geç cevap verebiliyoruz. Özür dileriz."

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri