Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,293
Imaj Karavan Aydın Kestane den 145 bin Tl ye almış olduğum Ducato aracı başka bir karavan severe satmam haksızlık olurdu.
Her tarafı sorunlu olduğunu bildiğim bir aracı kime nasıl satarım ki.
Mecburen iade ettim.
Ve acımasızca 50 bin zarar ettirildim.

ilk 2 ayda yaşadığım bazı sorunları yazayım.

1 Hafta icinde Motorda Hortum arızası Hararet yaptı,
- stop Lambalar bozuldu. (Baktırdım defalarca bantlanmış uydurulma montaj)
- Pis su Tankı sızma
- Duş Kabin küvetinde yasam alanına su kacırması
- ıc aydınlatma eletrik arızaları
- vebasto arızası
- Buzdolabı arzası 4 kez 8 Sonunda degstirmek zorunfda kaldım
- silecek motoru bozuldu
- Far eletrik aksamı
-dış duş ilk kullanımda bozuldu
- su sevye göstergesi bozuk du
-Yasam aküsü bozuk
-aracın aküsü bozuk
ve daha nice migde bulandırıcı arızalar.

Ve hi birinde İmaj Karavan sahiblenme göremedik. Hep sucu bozulan parcanın üreticisine veya arabacıl oluyor böle şeyler diyordu sayın Aydın bey.

Yani araçı aldığımız günden iade edene kadar hiç kullanamadık.
toplam yaptığım km 2 bin cıvarıdır.

Şimdide madem iade bedelini beğenmedin vermeseydin diyor. Şaka gibi. Sanke seceneğimiz vardı.

Aman Dikkat İmaj Karavan gibi yerlerden çok dikkat edin. Gercekden insanı acımadan yakiyorlar.

Son düzenleme:

Etiketler

Karavan meraklılarının hevesi kaçmasın. Bence karavan almadan önce buradaki sohbetleri iyi okumak ve üstad lardan bilgi almak hatta tel ile veya yüzyüze soru cevap yaparak alma işine karar vermek lazım.

Sanırım olumsuz yorumlar neticesinde imaj Karavan bana bugün 15 bin TL daha Havale yaparak zararımı 25.000 TL ye düşürdü.
Mutlumuyuz ? Hayır .
Çünkü biz karavancıyız sezon ortasında Karavanı mızı İade etmek yerine keyfini çıkartmayı isterdik.
Arkadaşlar. Dikkat etmek gerekiyor. gercekten çok zarar edebilirsiniz.
ve işin tadı tuzu kaçar.
Bu işi Türkiye de hakkı ile yapan bir Üreticinin olmadığına inanıyorum.yüksek Karlar Peşinde olan üreticiler bilinçsiz hevesli tüketici kandırdığnı ve bundan dolayı da Fiyatların yüksek olduğununa inaniyorum

Son düzenleme:

bu konuya cevap yazacak çok daha tecrübeli kardeşlerimiz vardır ama bende fikrimi beyan etmek istiyorum.öncelikle ettiğiniz zarar çok büyük gerçekten çok üzüldüm.bir kısmının telafi edilmesi sevindirci.malum bir aracın karavan olabilmesi için beş yaşından büyük olması gerekiyor.ducato van tarzı araçlar.genelde ticari araçlar ağır yük şartlarında çalışıyorlar.ondan dolayı karavana dönüşüm aşamasına gelinceye kadar çok yıpranmış yorulmuş oluyorlar .araçın kendisinin karavan haricinde arıza çıkarma ihitimalleri çok yüksek.malumunuz bir araç yüzlerce karmaşık paraçadan oluşuyor.ağır şartlarda çalıştığı için karavan dönüşümünden sonrada çok kolay arızalanabiliyor.karavan dönüşümü yapıldıktan sonrada bir çok ciddi ekikipman(vebasto,duş,wc,banyo vb) daha araca dahil oluyor.bu kadar farklı ekipmandan bir kaçı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın arızalanabilir.karavan sektörüde türkiyde avrupada ki kadar iyi olmayınca bir takım sorunaların olması çok normal.bu yazıyı neden yazdım.bence karavanın sizde kaldığı 14-15 aylık süreçte sorunların çoğu zaten halledilmiştir.tam keyfini süreceğiniz yerde tiksinip satmışsınız.bu çok üzücü olmuş.gerçi herkes yaşadığını bilir ama sonuç üzücü olmuş.

Imalatci firmadan beklenen yorulmamis araba bulmasidir. Yoksa kargodan cikma araca 100 bin tl masraf yapmak is bilmemektir.

Yaklaşık 3 aydır karavan araştırıyorum.Araştırmam sonucu adria altea 472 pu modeline kara verdim.Bu kararımın sebebi yerli imalat cekme karavanlarda yabancı karavan aksesuar seçeneklerini koyduğumda üst üste hemen hemen aynı maliyetin karşıma çıkması.Karavan almak düşüncesinde olanların ilk önce karar vermesi gereken konu ben bu karavanı gezmek içinmi yoksa bir kampa koyup orda ev gibimi kullanmak istiyorum kararı olmalıdir.Ben gezmeyi tercih ettiğim icin her türlü güvenliği koymak zorundayım nede olsa can taşıyoruz.Ancak bir tabiat parkında sürekli konaklama düsünseydim örnek veriyorum cunda ada kamping de hersene gitmek üzere 12 ay orada kalacak bir karavan tercih etseydim yerli basit bir karavan alabilirdim.Yurt dısı gezilerde uluslar arası standartlar var ancak yerli karavanlar bunu karşılamıyor.Çok eksiklikler var bu da bir turk olarak utanç veriyor bana teşekkür ederim.

Yaklaşık 3 aydır karavan araştırıyorum.Araştırmam sonucu adria altea 472 pu modeline kara verdim.Bu kararımın sebebi yerli imalat cekme karavanlarda yabancı karavan aksesuar seçeneklerini koyduğumda üst üste hemen hemen aynı maliyetin karşıma çıkması.Karavan almak düşüncesinde olanların ilk önce karar vermesi gereken konu ben bu karavanı gezmek içinmi yoksa bir kampa koyup orda ev gibimi kullanmak istiyorum kararı olmalıdir.Ben gezmeyi tercih ettiğim icin her türlü güvenliği koymak zorundayım nede olsa can taşıyoruz.Ancak bir tabiat parkında sürekli konaklama düsünseydim örnek veriyorum cunda ada kamping de hersene gitmek üzere 12 ay orada kalacak bir karavan tercih etseydim yerli basit bir karavan alabilirdim.Yurt dısı gezilerde uluslar arası standartlar var ancak yerli karavanlar bunu karşılamıyor.Çok eksiklikler var bu da bir turk olarak utanç veriyor bana teşekkür ederim

Değerli Gezenbilir üyeleri,Karavancılık bir tutkudur.Sahip olmayı planlayanlar,hayal edenler..Elinden iş gelenler ve vakti olanlar hobi olarak kendileri karavanlarını yapmaya çalışırken diğerleri ise yaptırmayı düşünüyorlar.Ama hangi şirket bunun en iyisini yapıyor veya yaptığını söylüyor.Kimi kararsızlık kimisi çaresizlik duygusu yaşıyor.Karavan yaptırmak isteyenlere ışık tutmak amaçlı olarak deneyimlerinizle onlara yardımcı olursanız sanırım en büyük yardımı yapmış olursunuz.İmalat,kalite,uygun fiyat,satış sonrası hizmet gibi görüşlerinize ihtiyaç duyuluyor..

Selamlar, fiyatı çok gibi görünse de ben de knaus 400 lk diye düşünüyorum. Daha küçük aile karavanları maalesef hemen hemen aynı fiyat. Tek istisna güney karavan. Kalite soru işareti tabi.

Merhaba,

Yakın zamanda İzmir'e dolphin karavanı ziyaret ettim. İsa bey gerçekten çok ilgilendi ve bazı konularda beni yönlendirdi. Fakat forumda bu firma ile ilgili eski tarihli ciddi şikayetler okudum. Yakın zamanda firmadan karavan yaptırmış olan var mı? Bahsedilen sorunlar devam ediyor mu acaba. Şu ana kadar konuştuğum karavan üreticilerinden Dolphin den İsa bey ve Viya karavandan Mustafa bey bana detaylı bilgi verme ve zaman ayırma nezaketinde bulundular. İki üreticiden birini tercih edeceğim fakat karar vermek gerçekten zor bu işte. Sizlerin görüşünüzü merak ettim siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.

Merhaba,

Güney marka Midi modelin 2017 yıl olanından edindim.
Karavanı edindikten sonra çekici aracımın gücüne kılpayı uyan bu karavanla pekçok uzun yola çıktım ve haftalarca içinde yaşadım.
Karavancılığın keyfini bütün gerekli evrakları sağlayarak olabilecek en ekonomik şekilde yaşamak için Güney karavan'ı tercih etmenizi öneririm.
Elbette yerli ve uygun fiyatlı aksesuar kullanımı sözkonusu karavanda ancak,
Her türlü kırılma bozulma durumunda malına garanti vermiş üreticiyi yanımda buldum.
Ben karavanı yaptıracak bir merci bir adres bile bulabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum.
İşte sevgili karavanımın üreticisiyle ilgili görüşlerim bunlar.

q5HVNg5iEIswVY8Y17_zY9vr_hMkKljQnUBusuVy1xUofqgfICcSw_zQodmdLmmFlojziB6YAI11Tp6p2PugzTN_y-IIiVFPpfgbdLp6SlsB8LjqB2UVhmGBduasbgZqu2AYfsTiSlClOG_waf3vLl8Cs3pOF02W5GXc7M611HLfYmrI3062B7yTl65H82DXOmCBSfFxdHxt64fd_ONacXivvNbf0A9evc11q5YgbWN_ead5yUr5Pub0FUkU5_W0quBImneJ_60wiZRPjMLmXkBAYExN8DdKhZ61vi5RxKxC4RQcHk592Qts9-YFH7YEPj0miyElwPClMiIBWTnmAs6tx_li6P681ssudyAmuE8zflVtvtS7nR5GgN5REYjS0D5SufCINBZJAKKKlXOFLvMbsPUu5zjdv2uNMhPan92ZW97qY8NX3czeV1DzTBlvlG6PcxIL-oCEbb3smoo826ZX7F3tlye3oiC5kbFgeimjWi2IQSakYihoHroFM5_vYYvzLQ7RTi70PjSauakHC4zN76HXwBqyAiKHRLVD8Wb4WMZS8fm86VTY0jjbiasGc5iYvWe_mmMTzNCPGJsivOQVjaf2YlAVI57YsA-4wbBGx9A9Gm-L=w883-h662-no

2017 Ekim Eskişehir'den yazıyorum

Merhabalar

Motorsikletlerimizle hafta sonu tatili için Eskişehir'den Urla'ya giderken (Eylül 2017) Manisa ,Ahmetli'de bir karavan yapım atölyesine rastladık. Ziyaret ettik. Tüm ürünlerini detaylı şekilde gösterdiler. Fiat-kalite açısından diğer çekme karavanlarla karşılaştırıldığında öne çıkan yanlarının olduğunu düşünüyorum. İncelemenizi tavsiye ederim.

Nk karavan imalat sanayi
Barbaros Mah. 100.yıl Cad. No:72 Ahmetli-Manisa
Nazmi Kılıç 0539 232 15 46
No karavan a.ş. (facebook)

Not. Fotoğraf çekmiştim ama bir aksilik oldu,yukleyemedim

2017 Ekim Eskişehir'den yazıyorum

Merhabalar

Motorsikletlerimizle hafta sonu tatili için Eskişehir'den Urla'ya giderken (Eylül 2017) Manisa ,Ahmetli'de bir karavan yapım atölyesine rastladık. Ziyaret ettik. Tüm ürünlerini detaylı şekilde gösterdiler. Fiat-kalite açısından diğer çekme karavanlarla karşılaştırıldığında öne çıkan yanlarının olduğunu düşünüyorum. İncelemenizi tavsiye ederim.

Nk karavan imalat sanayi
Barbaros Mah. 100.yıl Cad. No:72 Ahmetli-Manisa
Nazmi Kılıç 0539 232 15 46
No karavan a.ş. (facebook)

Not. Fotoğraf çekmiştim ama bir aksilik oldu,yukleyemedim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.