Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,223
Ynt: Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

Hala oradamısın ,hesab sorma konumunda olmadığının farkındada değilsin.Kim neyi satıyor sanamı soracak?

Etiketler

Esenlikler. 2014'ün Haziran ayı başında karavanımı Dolphin Karavan'dan aldım. İşçilikler çok zayıf, eksiklikler ise çok fazla. Karavandaki eksikliklerle ilgili birçok defa ulaşmaya çalışmama rağmen ilgilenilmedi. Açıkçası "para alındıktan sonra" ilgilenilmediği gibi telefonla günlerce-defalarca aramama rağmen telefonlarıma yanıt verilmedi. Mesaj yoluyla da ulaşmaya çalışmama rağmen geriye dönüş yapılmadı. Gördüğüm bu muameleden sonra başkalarının da mağdur durumda olmaması için bu uyarıyı yapıyorum. Ayrıca İzmir Kemalpaşa'dan Mehmet Doğan ve Nazilli'den Dursun Ay da, benim gibi Dolphin Karavan'dan karavanlarını alıp da memnun kalmadıklarını belirten diğer isimlerdir.

MustafaAyhan' Alıntı:
Esenlikler. 2014'ün Haziran ayı başında karavanımı Dolphin Karavan'dan aldım. İşçilikler çok zayıf, eksiklikler ise çok fazla. Karavandaki eksikliklerle ilgili birçok defa ulaşmaya çalışmama rağmen ilgilenilmedi. Açıkçası "para alındıktan sonra" ilgilenilmediği gibi telefonla günlerce-defalarca aramama rağmen telefonlarıma yanıt verilmedi. Mesaj yoluyla da ulaşmaya çalışmama rağmen geriye dönüş yapılmadı. Gördüğüm bu muameleden sonra başkalarının da mağdur durumda olmaması için bu uyarıyı yapıyorum. Ayrıca İzmir Kemalpaşa'dan Mehmet Doğan ve Nazilli'den Dursun Ay da, benim gibi Dolphin Karavan'dan karavanlarını alıp da memnun kalmadıklarını belirten diğer isimlerdir.

Öncelikle geçmiş olsun aracınızda tesbit ettiğiniz olumsuzluk ve eksikleri detaylandırarak paylaşmanızı rica ediyorum....Firma ile ilgili ciddi spekülasyonlar yapılıyor sorunlar karşısında çözümsüzlük veya firmaya ulaşamama gibi bir problrminiz olmamalı neticesinde sizde İzmir-Tireden yazıyorsunuz . Sorunu çözmek için birkaç saat ayırarak firmanın yerine gidilebilir diye düşünüyorum.

Sayın carpediem;
Ben zaten bizzat oraya iki defa gittim. Akılda soru işaretleri kalmaması bakımından biraz daha ayrıntılı konuya değinmek isterim. Öncelikle araçta bulunan sorunları ve Dolphin Karavan ile gerçekleşen sorunlara değineyim. Karavanı aldığımda yaylaya çıktım ve sorunlar arka arkaya geldi.

İlk olarak daha 15 günlük olan ve kullanılmayan karavanın içindeki mobilyaların civataları söküldü.

Prizler çalışmadığı için sorunu bildirdiğimde başka bir priz önerdiler. Ancak söyledikleri priz piyasada yoktu. Hususi oraya yol yaparak Dolphin'e gittim ve priz sorunun çözülmesi için aracı orada bir günlüğüne teslim ettim. Sonraki gün aracı almak için gittiğimde bana "Prizi daha yapmadıklarını ve sonraki bir gelişimde yapacaklarını söylediler.". Ufak bir priz olayında bile yeni karavanımda sorunlar yaşadım ve beni bekletmeye kalktılar.

Bir diğer büyük sorun ise gittiğim yaylada üç gün boyunca duş alamama sorunum oldu. Sıcak suyun gelmemesinden kaynaklanan bu sorunun nedeninin şofbenden kaynaklandığını söylediler. Tekrardan hususi 150 kilometre yol yaparak bulunduğum yayladan Dolphin'e gittim. Şofbeni değiştirdiler; ancak şofbeni ertesi gün tekrardan kullanmak istediğimde sorunun çözülmediğini gördüm. Bu olaydan sonra bana bir tüp önerdiler. Onların önermiş oldukları tüpü aldım; fakat önerilen bu tüp de oraya uymadı. Son olarak bagajda yer olduğunu ve tüpü oraya koymayı söylediler. Buna rağmen sorun yine çözülmedi, ısıtma sistemi sadece ocağı yakmakla sınırlı kaldı.

Bu sorunların bitmemesinden dolayı telefon yoluyla deminde belirttiğim gibi sürekli aradım ve özel numarasına mesajlar yolladım. Yine önceki mesajımda belirtmiş oldugum gibi telefonlarıma yanıt verilmediği gibi hiç geri dönüş de yapılmadı.

Problemin büyüyüğü küçüğü olmaz her surette firmanın çözüm üretmesi lazım, ancak benim hayret ettiğim iki uç noktada yaşananların birbirini desteklemiyor olması çünkü aynı firma yetkililerinin farklı bir problemde 500 km yol gidip aracı atölyelerine çektikten sonra sorunu giderme yoluna gittiklerine şahit olmuş biri olarak yaşanan iletişim problemine şaşırıyorum.Ancak herhlükarda sorun var ise mutlak surette çözülmesi gerekli firmanın heriki ortağı da soruna sırt çevirecek kadar çiğ insanlar değiller ve sorunun çözümsüz kalması halinde kendilerine verecek zararın bilincindedirler....
Sorunun en kısa zamanda çözülmesi ve aracınızı keyifli seyahatlerde kullanmanız dileğiyle....

MustafaAyhan' Alıntı:
Geçmiş olsun,hem size hem mehmet bey,dursun bey ve varsa diğer şikayeti olan arkadaşlara

şu kesin ülkemizde karavan imalatı konusunda kurumsallaşmış ve güvenilir bir şirket bulmak mümkün değil..bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama olmuyor..kimi düzgün yaptığını iddia ediyor fiyatlar uçuk kaçık.fiyat dökümü istiyorsun vermiyor.çünkü kazıkladığı meydana çıkacak .
kimileri hortumla sulama yaparak karavan su alıyormu diye test ediyor..Avrupalı firmalar duysalar dalga geçerler bizle..yani zor dostum zor...
::smiley:

Herkese merhaba,

Dayanamadım üye oldum. Bugün öyle hararetli bir şekilde okudum ki konuyu. Tek seferde bütün postları tek tek okudum tüm konu bitti.

Forum kuralı gereği önce kendimizi tanıtmamız gerekiyor o konuyu ayrıca açacağım öncelikle dayanamayıp üye olup yorum yapmak istediğim yere şahsi fikrimi belirtmek istedim.

Kısaca özet geçeyim burada

İsmim Semih, Bursa'da yaşıyorum ve buralıyım. 27 yaşındayım. Makina mühendisi olarak kurumsal bir firmada 2 yıldır çalışıyorum. Doğayı sakin yerleri seviyorum. Araba ve motor hobimdir. Umarım karavan olayı da hayatım olur.

Aramızda Bursa'da yaşayan arkadaşlarımız, abilerimiz, ablalarımız olabilir. Misi kamp karavan alanını çok kişi biliyordur. Epey güzel yapılmış bir tesis. Zaten ben yıllardır Misi köyüne gidip gelmekteyim. Çok sıklıkla da kamp karavan alanındayım. Her gittiğimde ilk yaptığım karavanların olduğu yere girip gezmek oluyor :D

Uzun bir zamandır aklımda tamamen oraya yerleşme fikri var. Neden mi?
1. Şehir tantanasından çok bıktım.
2. Dört duvar arasında ciddi bunalıyorum. Evde de otursam tek oda karavanda da kalsam tek oda.
3. Yılın kara kışı hariç çoğu ayında karavanımın önünde keyifle oturabileceğim. Benim için açık alan çok önemli terasta oturmak falan gram keyif vermiyor. Yakacaksın semaveri ya da sobayı koyacaksın kestane yapacaksın ıhlamur canın ne istiyorsa mis gibi. (Mangal olayını söylemiyorum bile acayip severim :D )
4. Park sıkıntısından ciddi sıkıldım zaten 18.15'te işten çıkıyorum eve gitmem 7 km 50 55dk (Nilüfer organize-hürriyet arası). Üstüne park yeri aramak sıkıntısı oh mis. Nilüfer organize'de çalışıyorum Misi epey yakın. Gittiğimde park sıkıntım olmayacak. Arabamı, motorumu ve bisikletimi yanı başıma koyacağım.
5. Çok fazla insan gürültüsü sevmiyorum. Orada huzur buluyorum yaz kış devamlı o taraftayım. Kış için çok ayrı planlarım var.

Okuduğum kadarıyla yerli imalat karavan ile benim düşüncem gerçekleşmeyecek. Sanırım bekleyip Adria karavan almak sorunsuz bir hayat olacak bunun için de 2 yıl daha sabretmek zorundayım. Başka bir öneriniz var mı? 7x24 yaşamayı planladığımız için herşeyi problemli olan bir yola göz göre göre girmem. Arada sırada kalacak olsam tuvaleti duşu ocağı olmayan bir karavan alırdım ama bana hepsi lazım.

Açıkçası bu konuyu okuduktan sonra bütün moralim bozuldu.
Yazım hataları olduysa kusuruma bakmayın lütfen, tek seferde yazıp bitirdim.

Selamlar

Ben aracımın içini Bursa'da bulunan ''imaj karavan'' a yaptırdım,son derece memnunum.
Ben İmaj Karavandan hiç ama hiç memnun kalmadım. 14 Ayda 50 bin TL zarar ettirdi beni bize iş bitmiş araç satıp sonrada ölü fiyata geri alarak.

İmaj karavandan 14 Ay önce aldığım araç 50 bin TL ye zararla İmaj Karavan sahiplerine zor iade ettim.
Muhtemelen aynı araçtan tekrar servet kazanarak bir başka zavallıya satacak.
İMAJ KARAVAN DAN KARAVAN ALIRKEN ÇOK AMA ÇOK DİKKATLİ OLUNMALI

Arkadaşlar beğenmediğiniz karavanlara ne veriyorsunuz? Rüyalarımızdaki karavanların yurtdışı satış fiyatları nedir bir kontrol edin lütfen ondan sonra şikayet edin. Bir bakıma haklısınız ülkemizde yapılan karavanlar hakikaten çok kötü. Birkaç tanesini ziyaret edip imalat detaylarına baktım olacak şey değil. Ben şahsen asla kullanamam onları. Ama bazı arkadaşlarımız idare edebiliyorlar. İnsan tabiatı kamp'ı severse çadırda da mutlu olur.
Sonuçta bu paraya bu kadar köfte olur daha fazlasını beklemeyin.

Arkadaşlar beğenmediğiniz karavanlara ne veriyorsunuz? Rüyalarımızdaki karavanların yurtdışı satış fiyatları nedir bir kontrol edin lütfen ondan sonra şikayet edin. Ben 2013'de KNAUS'un en ucuz modeli almanyada 11.000 € iken türkiyede fiyat aldım 14.000 €+kdv (Hiç de fena değil) . Ne yapıyor arkadaşlar bir hesabını yapsanıza. Çok beğenmeme rağmen alamadım. Sonra arayışa geçtim yerli karavan imalatçılarını gezdim. İmalat detaylarına baktım olacak şey değil. Dökülmeme ihtimali yok , izolasyon o kadar berbat kı akmama yoğuşmama ihtimali yok. Ben şahsen asla kullanamam onları. Ama bazı arkadaşlarımız idare edebiliyorlar. İnsan tabiatı kamp'ı severse çadırda da mutlu olur. 1-2 bine çadır 2-3 bine araç üstü çadır alıyorsun. İyi bir tulum bin lira iken 10 bine aldığın karavandan ne beklersin. Üreticiler açısından bakınca bu aldığınız bile fazla...

Yurtdışında en basit en minimal karavan en az 10-15.000 €. Biraz kalite istersen 20-25. O videolarını hayranlıkla izlediğiniz araba bağajını fonksiyonel hale getiren sandıklar 3000 € avrupda. Hiç gümrük olmasın sadece nakliye ve kdv ekleyin iddia ediyorum ülkemizde 1 yılda en fazla 10 avrupa karavan satılır.
Hem börek tepside dursun hem karnım doysun yok.

Ben şahsen izoleli bir römork alıp içine musluklu bidon portopoti tuvalet katlanır kampet nurgaz ocak gibi şeyler koyup o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Boş izoleli römork'a 15 bin istiyor üretici düşünün gerisini.
Ne kaa köfte o kaa ekmek.

Son düzenleme:

Şunu öğrendim, Türkiyenin en iyi Karavan Üreticisiyim diye milleti kandıran İmaj Karavan dır.
Çakma uydurma Kargo şirketlerinden çıkmış leş araçlar göstermelik karavan bozuntuları üretiyor. Süslüyor püslüyor millete fahiş fiyata kakalıyor.

Ayrıça vergi kacıriyorlar. Örneğin 40 bine ducato alıp üzerine 25 bin masraf edip 140 bine satıyor.
Fatura yok, Fiş yok, Şahsı hesaba Aktarmalar var.
Bol Bol hazine fonu, Döviz ve Repo işleri.

Kara Para aklama Merkezi sanki.

İmaj Karavan ı örnek alırsak kendi sitesinde yılda 30 Karavan üretip satdığnı yazıyor.
en az 50-60 bin araç başı kar ettiğinden eminim.

yılda 1.500.000 Net Kar eder ..
Birde Vergi Levhalarına bakın.!!!!!

yani ne Karavan sevenlere, ne Kampcıya, ne Vatana ne millete ......

JWdpWD

İmaj karavandan 14 Ay önce aldığım araç 50 bin TL ye zararla İmaj Karavan sahiplerine zor iade ettim.
Muhtemelen aynı araçtan tekrar servet kazanarak bir başka zavallıya satacak.
İMAJ KARAVAN DAN KARAVAN ALIRKEN ÇOK AMA ÇOK DİKKATLİ OLUNMALI
çok geçmiş olsun.çok üzüldüm bu adar zarar etmenize.hem ayrıca karavancılıktan vazgeçmenizede neden olmuş belliki.sakınacası yoksa aldığınız araç ne marka idi,ne kadara alıp ne kadara sattınız.nesinden memnun kalmayıp sattınız.yerine başka bir karavan almak gibi bir düşünceniz varmı.karavan almayı düşünen insanlar için biraz faydası olur belki.karavan almayı düşünen insanlar için ne yapmalarını önerirsiniz.birde ilan sitelerinde satsaydınız.zararınız daha az olmazmıydı acaba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri