Türkiye'de Avrupa Standartlarında Karavan İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan levent06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,745
Ynt: Türkiye'de Avrupa Standartlarında Karavan İmalatı

mayıstosböce' Alıntı:
Bence o bölümler bile resimlenebilir,benim karavanım diye bir bölüm açın,ummadığınız bilgiler belki bu aşamada da verilebilir.

bende katılıyorum, her bilgi değerli

Etiketler

karavana biraz hız katayım,bu bölümleride vericeğim.yapım aşamasını bölük pörçük yayınlamak istemiyorum.bu yüzden bir aya kadar başladığım zamanlarda vereyim istiyorum.

tekrar görüşmek dileğiyle;

herkeze iyi akşamlar.

Merhaba Levent Bey,

Ben de sizin gibi düşünen karavanseverlerdenim. Babamın marangoz atölyesinde şu ana kadar çok değişik projeler yaptık, fakat hiç bir zaman bu işe odaklanamadık. Şu an hedefim bahsettiğiniz kalite standartlarında, fakat daha düşük maliyetli kompakt bir araç yapmak. Projelendirme çalışmalarına başladım bile ama benim projem ödemelerim ve şu anki yoğun iş temposu nedenyile en fazla 1 sene sonrasında başlayacak.

Avrupa karavanlara baktığımda, bazı yaratıcı firmalar dışında, yüksek işçilik kalitesi dışında çokda bir ekstra olduğunu düşünmüyorum. Bence asıl farkı pahalı ekipmanlardan ziyade, değişik fikirler ve alan kazanımları yaratacak diye düşünüyorum. Çalışmalarınızla ilgili gelişmeleri merakla bekliyorum, başarılar dilerim.

Saygılar.

levent bey sizden yaptıgınız karavanla ilgili bilgi alacagım size simdilik kolay gelsin diyorum.benimde boyle bir projem var ama estetikte cok onemli.gorusmek uzere.

Merhaba Levent Bey kardeşim.çok önceki zamanlarda bu forumdaki yazılarınızı takip etmiş ben de sizlere başarı dileklerimi ileterek karavan imal sürecinizin hayırlı olmasını dilemiştim.Hangi amaçla ve kimlere kızıp hırslanarak başladığınız bu süreçteki gayretiniz vehedefiniz çok takdire şayandı.Uzun zamandır ben de bu forumda pek yazmıyor ve çalışmaları izlemiyordum.Bu arada neler yaptınız bilmiyorum. Fakat azimle ve gayretle karavan işnde başarılı olmaya çalıtığınızı biliyor ve tahmin ediyorum.Teknik nedenlerle,atölye imkanları ve piyasa koşulları nedeniyle aksamalar gecikmeler ve ara vermeler olabiliyor.Sanırım bu gibi aksaklıkları karavan imalinde emek veren amatör arkadaşlar yaşamazlar.Benim Ducato karavan işi de böyle uzun ve aksayan bir süreçten sonra bıkkınlık vererek kendini şimdilik kızağa çekti.Piyasayla uğraşmak zor be kardeşim.Boyacıya dert anlatsan kaynakçıya anlatamazsın,camcıya gitsen çerçevecide sorun çıkar vs.vs.vs.... bu işler bazen bıkkınlık verir.Hele eli ağır iiş üretmeyen bir yere takılırsan işler iyice usandırır.Usandığın yerde biraz dinlenip yine bütün eforunla bunlardan pay çıkararak devam edeceksin ki iş yürüsün.Fakatinan işe azimle hızla gayretle başlarsın. Bir de bakarsın yanlış yerde yanlış kişiyle çalışmaktasın bıkkınlığın geldiği yerde bu işe hevesli ,çalışma temposu yüksek ve gerçekten amatör ruhlu ve profesyonel maharetlli bir çalışmaya yönelerek işi kurtarırsın.Yoksa işi bilirim deyip de iş üretemeyen kişilerle çalışmak o kadar zor ki.Bakarsın ki teorik olarak çok laf yapanlar olabilir.Hatta akıl hocalığı bile yaparlar ve iş yapamazlarsa işler böyle uzar.Tahminin senin de bu işe başlayalı ve azmedeli epey zaman geçti.Ortada bizim Ducato daki gibi ele gelen bir üretimin olmadığına göre senin iş de muhtemelen bir yerlere takıldı.Hadi gayret...Çalışacağın ekibi,atölyeyi iyi kur.Yoksa işler uzar ve ürün çıkmaz.İllk başlardaki azimin ,gayretin ve inadınla daha fazla gecikmeden ürünlerini görmek hepimizi sevindirir.Haydi hayırlısı,haydi gayret,haydi başarılar......Bu arada amatörce ve büyük gayretle ve ruhla çalışan ve bu uğurda gözünü budaktan esirgemeyen gayretli arkadaşlarımız da güzel örnekler sergilyorlar.İşte amatör ruh emek ve özveri budur.Eğer izlersen bunlara da rastlarsın.Böylelerini tebrik etmek gerek.İş üretemeyenle üretebilen hiç bir olur mu.İş üreten bir ekiple başlarda belirttiğin karavan imal amacına ulaşman dileklerimle selamlar.

Yakında karavan sahibi olmayı düşünenlereden biri olarak yapım aşamasından birkaç fotoğraf görmek doğrusu iyi olurdu. Dağınık olması bence bize daha iyi fikirler verirdi gibime geliyor.Selamlar sevgiler,kolaylıklar İzmirden.

sayın karavan1 iyi dilekleriniz ve temennileriniz için teşekkür edrim.söylediklerinizin hemen hemen hepsi başımdan geçti.birazda ticari sıkıntılarımdan dolayı biraz sürede zaman aşımına uğradım.ama bunu yapacağım.tüm forum üyelerinede duyrulur.zaten ortada bir araç var projesi çıktı.kesildi biçildi.arka fiberi yapıldı.kaldı.devam ediyor ama baya bir yavaş.

biraz zamandan sonra bu karavanıın bazı resimlerini göndereceğim(2 ay kadar).şimdilik bu kadar diyeyim.

herkeze saygılarımı sunuyorum.

tüm karavancıları selamlıyorum.iyi akşamlar

Hocam en azından bir kaç fotoğraf aktarabilirsiniz diye düşünüyorum...
Maddi sıkıntı herkeste var ama yapım aşamasındaki uğraşı görmek herkesin hakkı..
Çabanızı saygı ile karşılamakla beraber,bu fotoğraf yayınlamama ısrarınızı anlayabilmiş değilim..
Umarım beni yanlış anlamaz ve gereğini yaparsınız...
Sevgilerimle

Bu haber çok güzel oldu.............Daha geçen gün yerli 4X4 Turkar kamyonumuzun imalatını forumda konuştuk.

Biz istersek uzay gemisi bile yaparız. Allah yar ve yardımcınız olsun.................Karavan sahibi olmak isteyen çok sayıda insan var ve bu kültür ülkemizde o kadar hızlı

gelişiyor ki , insanlara mevcut karavanlar yetmiyor ve yasalar sonradan bozma araçlardan karavan yapmaya çok zorluk çıkarıyor.

Eğer seri üreten bir firma olursa çok ama çok başarılı olacağına inaniyorum.

Şuna dikkat edin ülkemizde çekme karavan yapan firmaların sayfalarını takip ediyorum, bizim ülkemizde daha ucuza ve aynı kalitede üretildğinden adamlar avrupa ya

çekme karavan satıyorlar. Şimdi iş adamlarına pek çok ülkenin vizesi kaldırıldı.....................Belki sizde ihracatçı olursunuz. İnşallah...

Merhaba Doğa dostları,

Öncelikle belirteyim sabırla tüm yazılanları okudum. Hayalimdeki karavanı almaya ömrüm yetmeyeceğinden 2 yıl önce Ankarayı terkedip denizli muğla arasında bir orman köyüne yerleştim. Bu arada bir köpeğim 2 de kedim oldu. Hanımı ve 2 de çocuğu sayarsak baya kalabalık bir aile olduk. Gel gelelim gene Karavan özlemim depreşti. Levent beyin karavan projesini merakla bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri