Türkiye Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan travelheaven Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,810

travelheaven

The world waiting for the travelers.
Yer
İstanbul
Arkadaşlar öncelikle merhaba sitenize yeni kayıt olmuş bulunmaktayım, bu yaz haziranın başında bir türkiye turu yapmayı düşünüyorum. Tren daha çok kafama yatan bir seyahat aracı oldu ancak tren tur kartı almam gerekli midir. Trene bağlı kalmak da istemiyorum her türlü araç uygundur, hem hesaplı olması hem de daha çok yer görmem için bana seyahat rehberliği edebilicek birisini arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :smiley:

Etiketler
Ynt: Türkiye Turu

Haydarpaşa Tren Gar'ı kapandığından beri trenle yolculuk yapmadım ama en ucuz yolculuk taşıtı tren. Aylık kartlarla baya ucuza getirebilirsin Türkiye turunu. Onun dışında trene bağlı kalmak istemiyorum dersen de otostop ya da ufak minibüs tarzında tek şehirlik giden araçları kullanabilirsin ucuza getirebilmek için. 2012 senesinde sırt çantamı hazırlayıp atmıştım kendimi yollara. Çıkış İstanbul'dan daha sonra ise Kocaeli-Yalova-Bursa-Çanakkale-Balıkesir-İzmir daha sonra ise İzmir'den Eskişehir'e uğrayıp İstanbul'a geri döndüm. 2 gün dinlendikten sonra doğu karadenize çıktım yola. Sadece otostopla seyahat ettim.

Otostopla hiç seyahat etmedim ama bu sefer denemek istiyorum bakalım çok teşekkür ederim ben biraz daha doğuya gitmekten yanayım biraz daha mesafeyi uzatmak istiyorum

Konaklamaların çadırlı mı olacak ? Yoksa pansiyonlarda mı kalacaksın gittiğin yerlerde ? Son zamanlarda yapılan göçlerden dolayı iki türlü kolaklama da sıkıntılı diye biliyorum. Pansiyonlarda yer bulma sıkıntısı varmış çadırlı konaklamalar ise çok güvenli değilmiş. Denemedim sadece duyum aldım.

Yani kesinlikle hiçbir şekilde şartlandırmıyorum kendimi yanımda çadırımla gidicem güvenli bulduğum yerlerde çadır kurarım veya pansiyona gidebilirim belli değil yani

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.