Türk Okçuluk Tarihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,564
Ynt: Türk Okçuluk Tarihi

Arkadaşımın dediği gibi en fazla gidebileceği menzilli kastetmiştim. Hiç o kadar mesafeye atmadım. Zaten gidip bulmak çok zor olurdu. Bu arada makarılarım 2 oldu. Şimdi hedefi biraz daha iyi görecek ve daha nokta atışı yapabilecek aparatlar almayı düşünüyorum. Ok atmak kolay da okları çıkartmak çok güç istiyor. Hani okları çıkartmak da olmasa okçuluk çok kolay olacak da olmuyor işte:smiley:

Etiketler

Hasan bey ;
okları çıkarmak gerçekten güç oluyor haklısınız ancak kauçuktan yapılmış cüzdan' a benzer bir ürün var oku bunun arasına sıkıştırarak oynatmak suretiyle çıkarabiliyorsunuz. Tabi
bu ürün sizde var ve yinede zor oluyorsa birşey diyemem.
saygılarımla

gök ü görünce gerisine bakmamışım anlaşılan:smiley: ilgilenirseniz makaralı yayımı satmak istiyorum manisada okçuluk federasyonu var mı o yüzden sordum. eğitim şart çünkü

çok zevkli bir spor üstelik omurgayı düzene sokuyor ve kendinle yarışıyorsun kesinlikle tavsiye ederim

yokluk35' Alıntı:
izciler hasasn abi o profilindeki resmi senmi gercekleştirdin
Evet sıradan işlerdi bir zamanlar.
Bu arada ok çıkarma lastiği aldım.
Ucuz makaralı yayımın makaralarını değiştirip bekleme süresini artırdım.
Kızıma da (10 yaş)bir makaralı yay aldım, sandığımdan cılız çıktı geremiyor yayı biraz büyüsün atar. Bir de olimpik küçük yayı vardı onu da tamir ettirdim.
Arkadaşımın bir yayı vardı Kızılderili tipi ancak sanırım fiberden incecik bir şey. Kiriş taktık. Aman Allahım o ne sert oldu. Parmaklarımın ucunu götürecek. Bir de bunun parmaklığını almam lazım. Ama bu yay da neredeyse makaralı gibi oldu. Nişangah olmadığı için ciddi pratik istiyor. Bir de lazerli nişangah aldım. Bunu yaya adapte edebilirsem çok güzel olacak. Hedefi görmekte zorlanıyorum çünki. İhtiyarlık işte.

laser nişangah yaptım yayın üstüne 30 metre için sıfırladım 30 metre ve altı için sorun yok laser belli bir mesafe için iyi çözüm ancak avda kullanılabilirliği için aynı şeyleri söylemek zor sadece hedef içinse laser işi kolaylaştırır kesinlikle. zevkli atışlar diliyorum. laser i yaya adapte için arrow rest ile aynı yükseklikte veya ona yakın bir yükseklikte uygularsanız daha iyi olur diye düşünüyorum .
saygılarımla

Arkadaşlar;
Okçuluk ile ilgileniyorum. İstanbulda nerelerde ders alabileceğimi biliyormusunuz.
Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Bu güzel ata sporumuzu İzzet Avcı hocamızdan öğrenipde, imkanlar dahilinde yeniden yapamamak hep üzmüştür beni. Geçen yaz ufaktan antremanlara yeniden katılmıştım ama Eskişehirden ayrılmamla herşey bitti :(
''Herşey beyninde biter Fatmacım,herşey beyninde... Ben bunu yaparım dediğin anda okun hedeften hiç şaşmaz unutma,okçuluk düşünce sporudur aslında.'' (İzzet Avcı)

Fatma hanım hangi tür yay kullanıyordunuz recurve tip mi ?
müsabakalara katılamamak mı sizi üzen yoksa ok salamamak mı? kendi hedeflerince

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR