Türk Milleti Hazırdır (2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SDC Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,852

SDC

Zirve
Yer
İstanbul
Yönetmen : Tahsin İşbilen
Yapım : 2008, Türkiye
Tür : Kısa film

Oyuncular : Yavuz Hekim

Türk Milleti Hazırdır filminin konusu İtalyan lideri Mussolini'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e gönderdiği elçi ile arasında geçen bir diyaloğu anlatıyor. İtalyan elçi Duçe (Mussolininin) Akdenizi bir iç deniz yapma isteğini Mustafa Kemal Atatürk'e iletir, Ulu Önder de cevap olarak '' Bana birkaç dakika müsade edermisiniz'' der ve dinlenme odasına geçer. İki dakika sonra tekrar makamına döndüğünde Mustafa Kemal Atatürk mareşal üniformalarını giymiş ve elçiye '' Şimdi konuşabiliriz'' der. Yönetmenliğini Tahsin İşbilen'in yaptığı filmde Yavuz Hekim de Atatürk rölünde karşımıza çıkmaktadır.​

Etiketler

Ynt: Türk Milleti Hazırdır (2008)

Atatürk devam yolu sonsuz olan Satranç oyunu gibi, hakkındaki bilgiler derinleştikçe onun hakkında hiçbirşey bilmediğimizi görüyoruz. Öğrendikçe daha çok seviyoruz.

Mete Hocam, size aynen katılıyorum :smiley:...

Sevtap Ablacım, bu önemli ve asla unutmamamız gereken ders için çok teşekkür ediyorum...

Onlar onu o zaman tanıdı. biz henüz tanıyoruz.
Kıvrak zekasına bayılıyorum.
Nede olsa aynı burcu paylaşıyorum ve Kemal adımı almamada sebeb o .
Paylaşım için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR