Türk Malı Arazi Aracı ( TURKAR)

Etiketler
Gögüs çok aşağıda insannın beli ağırır eğile eğile , direksiyon çok büyük hiç gerek yok. arkada çift tekerlek gördüm , bir anlam veremedim

Bu kadar sığ düşünmeniz Ali bey gibi teknik açıdan yaklaşanlar hariç,gerçekten çok üzücü,ara ara size doğru yolu göstermeye çalışanlar olmasına rağmen hala hakaret ediliyor görende 30 çeşit aracımız varda en son çıkanına laf söylüyoruz sanır.sizleri Devrim yapılırken onu baltalamaya çalışanlara benzetiyorum gerçekten,benim açımdan çok üzücü.Ama üzülmeyin bu araç büyük ihtimal çıkmayacak,biz karavan grubu olarak fabrikalarına gidip onlara yaptıkları işlerden dolayı teşekkür etmeyi planladığımıza dair bir mail gönderdik,2010 da çıkması planlanıyordu cevap gelmedi yüksek ihtimal yapılamayacak.Gerçekten sıfır olduğumuz bir konuda birileri 4x4 unimog tarzı birşey yapmaya çalışıyor biz de burun kıvırıyoruz.

aslında bütün eleştirilere rağmen hepimizin kendi ülkemizde yapılan bir araçtan mutluluk duyduğumuzu düşünüyorum...ancak eleştirileride çok görmemek lazım..otomotiv sesktörü rekabetin çok yoğun olduğu bir sektör...böyle b ir sektöre girerken daha iddalı olunması gerektiğini düşünüyorum....turkarla ilgili haberlere girerseniz farklı ülkelerden incelemek ve değerlendirilmek üzere istendiğini görürsünüz...türkiyeye ait bir aracın amerikaya gidipte " sizin yapacağınız araç ancak bu kadar olur" gibi bir yorum alması şahsen beni rahatsız eder...her ne kadar firma şahsa ait olsada bu aracın türkiyeyi alanında temsil ettiğini düşünürseniz hepimizin beklentisinin neden yüksek olduğu daha iyi anlaşılır....
umarım başarılı olurlar..ve umarım ilerleyen yıllarada kendilerini aşar beklentilerimizin üstünde araç yaparlar...

Bir arkadaşımız da yazmış önünde mercedes ya da LR ya da jeep veya Suzuki gibi bir arma yok ya eleştiriler had safhada merak ediyorum burada ahkam kesen arkadaşların kaç tanesi imalat sektörüyle ilgili ya da kaçtanesi bir şey ortaya koymuş beyler dışarıdan konuşmak gayet kolay yok şekli şemali iyi değilmiş. Bu eleştirileri yapan arkadaşlarım gidip o sevdiğiniz marka arazi araçlarını alıp sağıyla soluyla oynaya oynaya araçlarınızı kuşa çevirmiyormusunuz. Madem o tasarımlar çok iyi siz neden uğraşıyorsunuzki. Mesela fanatik LR ciler o koltuklarda oturacağınıza çivili hint yatağından bozma sandalyede oturun desem daha konforludur belki desem epey ağır olacak ama benim size söylemek istediğim şey şu ortaya konmuş bir eseri acımasızca eleştirirken biraz daha objektif olmanız bakın benim gayet subjektif yorumlar yaptım ve hepimiz eminim okurken kızdınız :smiley:

Her türlü arazi aracı ve otomotiv konusunda otorite olan arkadaşlarımız mühendislerimizin hatalı ve yanlış çalışmalar sonucu çirkin ve işlevsiz bir araç çıkardığına, hatta sanayideki ustalarımızca daha iyisinin tasarlanıp üretilebileceğine karar vermişler.

Zaten bizim ülkede herkes mühendis, herkes doktor, herkes tasarımcı. Onlara sorulmadan iş yapılması en büyük hata. Meyva veren ağaç taşlanır sözü sadece bizim ülkemizin atasözüdür.

Herkes bildiği işi yapsın bildiği iş hakkında konuşsun.

Beğenmeyen almaz bile demeyeceğim beğenseniz de alamayabilirsiniz çünkü zaten aracın üretiliş amacı hobi amaçlı kullanıcıların isteklerine yönelik değil, aracı yaparken sizi düşünmemişler ??? ??? ??? Öyle olsa aracın tanker, ambulans, itfaiye versiyonlarını değil, kampçılar ve offroadçulara özel versiyonları ile lansmanını yaparlardı. Alıp bu aracı motokaravan yapmayı, yahut Lopez'de kullanmayı düşünmeyin.

ülkemizde daha yeni yeni kaliteli araçlar görüyoruz... yıllarca uçan tenekelerle yollarda insanlar yok oldu, kimse sesini çıkarmadı,o beğenmediğimiz ruslar bile tank gibi araçlar ürettiler......

kaporta kendini ele veriyor,elle yapılmış sanırım!!koltuklara kılıf şart..!!basma kumaş deseni pek alaturka..!
hadi hayırlısı.

aracın tipi olmamış. yani bunu kabul etmek lazım. ama kanlı canlı alıp kullandıktan sonra gerisine yorum yapılabilir. yani doğuda karda mahsur kalan köylere ambulans, dar orman yollarında yangına müdahale aracı olabilecekse, ne mutlu bu araca...

Bir arkadaşımız yerli malı yurdun malı diye yorum yapınca diğer arkadaşlarımızda dökülmüş hemen peşine siz ne anlarsınız, siz ne ürettiniz, siz mühendismisiniz diye.

60 liralık merkezi kilit kumandasının bir aracın satış katoloğunda opsiyonel olarak gösterilmesi ticari bir hatadır.Arabanın tipi, beğenilmemiş olabilir bunu anlamak için mühendis ya da tasarımcı olmaya gerek yok.

Burdaki herkes eminimki Bir Türk aracı yapılmasına sevinmiştir (Her ne kadar motoru Türk olmasada) ancak burdaki insanların eleştirileri olmadan bu araba daha iyi hale gelemez.

Bakın 2-3 sene öncesine kadar Renault trafic in sağ camı manueldi ve bu opsiyonel olarak otomatiği sunulurdu bahsettiğimiz marka Renault.Ayrıca fiorino tarzı araçların hala sağ kapısının opsiyonel olduğunuda belirteyim yani aracınız panelvan ama arkada ki kapıdan başka bir kapı yok,arkada yük taşıyorsunuz size bağlantı yerini opsiyonel olarak sunuyorlar yani 4 tane civata,siz neden bahsettinizin farkındamısınız,Fordun panelvanın direksiyon ayarı yeni modelinde ilk çıktığında yoktu,şimdi var mı bilmiyorum.2 sene önce Nissan yeni bir panelvan çıkardı hemde prototip olarak ,sanırım yakında piyasaya çıkacak,transporter ayarında,aracın sağ camı manuel.

mayıstosböce' Alıntı:
Bakın 2-3 sene öncesine kadar Renault trafic in sağ camı manueldi ve bu opsiyonel olarak otomatiği sunulurdu bahsettiğimiz marka Renault.Ayrıca fiorino tarzı araçların hala sağ kapısının opsiyonel olduğunuda belirteyim yani aracınız panelvan ama arkada ki kapıdan başka bir kapı yok,arkada yük taşıyorsunuz size bağlantı yerini opsiyonel olarak sunuyorlar yani 4 tane civata,siz neden bahsettinizin farkındamısınız,Fordun panelvanın direksiyon ayarı yeni modelinde ilk çıktığında yoktu,şimdi var mı bilmiyorum.2 sene önce Nissan yeni bir panelvan çıkardı hemde prototip olarak ,sanırım yakında piyasaya çıkacak,transporter ayarında,aracın sağ camı manuel.

Nissanın yada renonun bunu yapması bu stratejiyi doğru kılmaz onlarınki de yanlış.Bizim tek eleştirdiğimiz nokta o değil farkındaysanız.

1-şekli
2-standartları(örnek uzaktan kumanda)
3-motor yabancı(ben bilmiyorum)

Yani bunlar nasıl bu kadar kötü söz edilmesini haklı çıkartabilir ki.Benim işim neyse ben bu konuda ahkam ileri sürebilirim,benim bu haber karşısında ki ilk tepkim çok çirkin ama bu bile beğenme nedenlerim dendir gibi bir cümle olmuştur ve kimse de üstünde durmamıştır,yani bahsettiğimiz konu tamamen estetik kaygılar(çoğu kişi için),üstelik yapılan araç hiç bir estetik kaygı taşımayan bir araç ve tamamen fonksiyonellik üzerine tasarlanması gereken bir araç.
Karavan grubunda ki herkes çok sevindi bu habere üstelik bu insanlar paramız olur da alabilirsek karavan yaparız diye sevindiler yani sizlerin beğenmediği aracı ev yapıp yaşamayı düşündüler.Neyse konuyu bu yönde çok uzatmaya gerek yok ,dediğim gibi adamlar üretemeyecek büyük bir ihtimalle, yurt dışına da rezil olmaktan kurtulduk.

uğur (moonwalker_arc) arkadaşa katılıyorum. yeni bir piyasaya çıkıyorsanız, standartların üzerinde olacaksınız ki, alternatif olun. örnek vermek gerekirse çin motorsikletleri... hondanın kurye motoru diye adlandırabileceğimiz cbf150 ti motorunun fiyatına hatta daha az paraya kromaı ile deri çantalarıyla 250 cc chopper üretiyorlar. sonuçta üretim maliyetlerini bir kenara bırakırsak, aksesuar bolluğu ve estetik motor kullanıcılarının bazılarını çekti ve bu motorlar çok satıldı. çok marka girdi ama vur kaç zihniyeti olduğu için firmaların çoğu 2 seneden sonra kapattı.
profesyonel olarak aracı alacak kişiler zaten üretim geçmişi, servis ağı, güvenilirlik gibi konuları değerlendirirler. ama bir aracın satış, servis geçmişinin olabilmesi için amatör veya şahsi kullanıcılara yönelik de satışı planlaması gerekir. şahsi kullanıcılar da aksesuar estetik gibi konulara ilk olarak eğilirler... firmanın bu satışları ve satış sonrası yedek parça ve servis hizmetlerinin başarısı kurumsal kullanıcıları çeker. sonuçta böyle bir aracın kalıcı olabilmesi ordu ve belediyelere yaılacak satışlar ile olabilir.

Aracın kalitesiz olduğuna da ne zaman karar verildi,kullanıp aracın kalitesiz olduğuna karar veren biriyle mi tanıştınız yada öngörü yapıyorsunuz,çirkinse kalitesizdir diyorsunuz yani.Ah Nietche ah büyük adamsın.

Hiç mi bir şey yapılamıyacak şu canım ülkem,de yıllar yılı yabancı lisans,la üretilen uçan tenekeler,le oyalandı ne oldu bilen bilir bir zamanlar gazetelerde boy boy ilanlar uçan teneke daire, arsa ile takas edilir diye altı ay bir sene önceden tenekelerin bedeli,nin büyük bölümü peşin yatırılır tenekeler tabiri caizse senin paranla imal edilir sana teslim edilir binbir müşkilat naz ile bu ülkede fidanların işi zordur ilk yaprağını açmadan üstüne basıverirler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR