Türk Malı Arazi Aracı ( TURKAR)

Ynt: Türk Malı Arazi Aracı ( TURKAR)

Üşenmeden sonuna kadar okudum. Adam demiş ki hem yük taşıyan, kasasının üç tarafından yük indirebilen, üstelik traktör gibi fonksiyonel bir araç olacak. Eğer gerçekten yapabiliyorsa, zaten (fiyat avantajı da olduğu sürece) kimse yok çirkinmiş, lastiği küçükmüş falan bakmaz, alır gider. 4x4 olduğu için motor hacmi dolayısıyla vergisi yüksek olur, ama yurdumun insanı on santim karda köy yollarında sefil olmaz, parçası sanayide kum gibi bulunur, yani güzel olur. Tipi çirkin geldiyse aksını kullanır, diferansiyelini kullanır, yani off-roadcular da yararlanır. Motor ve şanzıman hariç yerli ise daha ne olsun, bütün dünya otomobili böyle üretiyor artık. Sonuçta köyde, şantiyede vs. kullanılmak üzere üretilecek bir araç, amaca yönelik yani; görünüş, uzaktan kumanda vs. ayrıntılar potansiyel müşteri kitlesi için çok önem arzetmez diye düşünüyorum.

Etiketler
Ynt: Türk Malı Arazi Aracı ( TURKAR)

Web sitelerine fiyat da koymuşlar; satışa başlamışlar anlaşılan.

Alan, kullanan veya deneme şansı bulan oldu mu hiç?

Aracı 1 senedir kullanıyorum. Aractan gayet memnunum ailece hafta sonları günü birlik yaylalarda kalıyoruz.
Arac ile ilgili eleştirilerin bazılarını haksız buldugumuda belirtmek isterim.
Arac fiyat konusunda eleştiri alıyor.
Aractaki ekipman ve donanımı bos bir kasaya uygulattıgımızda 75-100 bin tl gibi bir rakama cıkmaktadır.
Arac sprinter ile kıyaslanmaktadır buna katılmıyorum.
Arac extreme offroad için üretilmemiştir. 2 çeker aracların cıkamayacagı ve gidemiyecegi yerlere cok rahat cıkmaktadır. Havalı difriyansel kilidi,Havalı arazi vitesi, ve adını bilmedigim her tekere aynı anda eşit çekis saglayan sistem mevcut , debriyajı havalıdır.
arac ile 15,000km civarı yok yaptım. Arac 60 kurus yakıyor.
Bana göre arac görsel olarak cok guzel.
Sormak istediginiz seyler için cevap yazabilirim

Tşk

Istanbul da ortalama 1 litre mazot 3.65 TL.
100 km de 60 TL mazot harciyorsunuz.
60/3.65=16.4 Litre.
100 km de 16.4 litre sehir ici yakit tuketimi o buyuklukte arac icin iyi sayilir bence.

Turkar 4x4 arac için yapilan yorumlar genellikle gorselliginin başarısız olduğu yönünde , fakat unutulmamalı ki traktör kabini ve tarım makineleri yapan bir grup için önemli olan yapilan aracın , kullanım alanına gore gerekli alt yapısının oluşturulması ve bu araca birçok üst yapi ile farklı işlerde kullanılabilmesi , bu açıdan bakarsanız zor şartlar ve zor isler için üretilen bu aracin görselliginden çok işlevi önemli , bizler yapilan işi küçumserken ve tenkit ederken Mahindra şirketin ℅75 ini satın aldi .

arazi aracında estetik hiç önemli değil. önemli olan fonksiyonları ve arazi kabiliyeti.. özelikle videodaki turkar otak için merak ediyorum. uzun, dar ve yüksek olmuş. yani iz aralığı dar. lastiklerde arabanın boyutuna göre ufak. bu durumda kaç derece yatabilir. devrilme riski yüksek gibi izlenim veriyor. şahsen zemini taşlı ve çukurlu, bir kenarı uçurum dağ yollarından bu araçla gitmeye korkarım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR