Turizm Firmalarıyla mı, Kafanıza Estiği Gibi mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,935

Tatile .......

• Sehayat Acentası ile

Kullanılan: 4 6.1%
  • Kendi başıma

Kullanılan: 33 50.0%
  • Arkadaşlarımla

Kullanılan: 28 42.4%
  • e) hiçbiri :)

Kullanılan: 1 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    66
Ynt: Turizm Firmalarıyla mı, Kafanıza Estiği Gibi mi?

ben önce araştırıyorum internetten herşeyini, bitki örtüsüne kadar ama iyi bi tur firmasıyla gidiyorum....

sonra hoşuma giderse tası tarağı toplayıp bi de kendim keyfini çıkara çıkara geziyorum....
turla önceden gidince, nerelerine gidilir gidilmez önemlidir veya değildir öğreniyosunuz...
ikinci gidişte de gitmediğiniz ya da çok sevdiğiniz yerleri bi daha geziyosunuz.... tabiki ben sevdiğim yerlere bi kaç defa gidiyorum....
herkes, gönlünce gezsin en iyisi sanırım bu....

Etiketler

Aynen katılıyorum sanki beni tarif ediyorsunuz. Duygu ve düşüncelerime tercüman olduğunuz teşekkürler. :smiley:

kafa dengi arkadaşlar ile çokkkk eğlenceli oluyor :smiley:

Gezenbilirciler seyahat acenteası ile bir yerlere gitmeyi pek tercih etmezler diyorum ve anket sonuçları da farklı olmadığını gösteriyor.

evet bende ilk yurt dışı gezim için polonyayı karar kıldım ama bu geziyi bir turlamı yoksa tekbaşımamı yoksa yeni arkadaşlarla bir gurup kurup berabermi gitmeliyim diye kendime soruyor ve düşünüyorum maddi durum el verdikce yılda 2ülke gezmeyi düşünüyorum

Öncelikle 2,3 yer belirlerim kafamda,sonrası tamamen spontan ;D
Bu güne kadar asla şirketler le gitmedim.

turla gitmek daha ekonomik neden derseniz gideceğiniz ülke için ucak bilet fiyatlarına baktığınızda turdan daha pahallı olduğunu görüyosunuz firmalar ucak biletlerini ucuza kapattıkları için ,aynı sey otel için de gecerli.zaten turda insanın canını yakan ekstra turlar .biz bu kış bankok puket turu yaptık,phukette her ada için günlük 75 euro luk ekstra programlar vardı,bize de pahallı geldi.ben gitmeden önce internetten adalara nasıl gidileceğini kaca gidileceğini arastırmıstım.nitekim otele yerlestikten sonra otelin hemen karsısında tur acenteleri vardı ve ekstra turların hepsi için program olduğunu gördüm.bizim tur sirketinin 75 euro dediği tura 50 tl ye gittik ve her gittiğimiz yerde bizim kafileyle karsılastık program birebir aynı ,yersen diyo yani tur:smiley:
o yüzden turla gidip iç turları kendin planlamak daha mantıklı

Turizm firmalarıyla yapılan geziler kişiyi özgür bırakmaz. Firmanın yaptığı programa bağlı kalıyorsunuz.Kafanıza göre takılamıyorsunuz.Onun için olursa çok yakın olduğum kafadengi bir arkadaşımla olmazsa yalnız çıkmayı tercih ederim. Ama önceden gidip göreceğim yer hakkında çok iyi bir araştırma yapar bir program oluştururum. Bu programa uymaya çalışırım ama bazen duruma göre program dışına da çıkarım.

Kapadokya gezisinde kocaman Ihlara vadisi için 45 dakika verdiler tur rehberleri katılımcılara.

Tabi bizde iyiymiş sıkış-tepiş bir programları yok dedik birbirimize.

Biz bağımsız gitmiştik.Vadiye indik 3 saatte bitti .45 dakikada ancak iner çıkarsınız o merdivenleri ?

Bir diğer yandan da Tur lar yerine belli amaçlar için düzenlenmiş organizasyonları tercih etmek gerek.
Hem belli bir amaç için hem de aradığınızı bulabileceğiniz gezi organizasyonları olabilir.

Böylelikle Turlardaki katı kurallardan biraz daha bağımsız olabliyorsunuz.

Biz de sadece ilk defa gittiğimiz yerler bir grupla gitmeyi tercih ediyoruz ama bu sadece truzimin çok gelişmiş olduğu bölgeler için geçerli.
Bunun sebebiyse acemi olduğunuz yöre de klavuza kesinlikle ihtiyaç vardır.
Doğu Anadolu ,Güney Doğu Anadolu gezilerine ise sadece iki kişi çıkarız.
Karadeniz keza aynı. Yöreyi biliyorsanız gideceğiniz yerleri kendiniz gezin.
Turların otelleri hizmetleri broşürdeki gibi çıkmayabilir,Arkadaşınız memnun kalmış ama sizin için öyle olmayabilir.
Bir yandan da konformist bir yaklaşımdaysanız olanaklarınız elveriyorsa Turlar size bunu "Butik Konseptlerde" çok zor sunacağından en iyisi mi gezinizin konaklama bölümünü iyi araştırarak yapmanızda fayda var.

Tatile giderken gidilen yere ve seyahat tipine göre arkadaş şeçmek lazım,
Mesela doğu karadeniz gibi doğa macera ve keşif içeren seyahatlere,tatili güneş ve deniz'den ibaret sayan biriyle çıkarsanız hiç bi tat alamazsınız ,aksine tarih kültür ve mimariye ilgisi olan biriyle Budapeşte Prag İspanya turlarına çıkarsanızda tatiliniz çok güzel geçecektir,daha önce gitmediğiniz ve dilini konuşmadığınız bir ülkeye seyahat acentasıyla gitmekde fayda var, bence en güzeli kafa dengi bir arkadaşla seyahate çıkmak...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri