Tüketici Şikayetlerinde Başvurulacak Merciler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan focus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,718
Ynt: Tüketici Şikayetlerinde Başvurulacak Merciler

Tüketici hakem heyetine başvuru için dilekçe örneği varmı acaba. Kredi kartından kesilen üyelik aidatı na itiraz edeceğim. Belli bir dilekçe örneği varmı? yoksa kendi kafamızca itirazımızı yazıp,imzalayıp vermemiz yeterli olurmu?
Akbank dan üyelik aidatı olarak 50 tl kesilmiş. Yazılanlar tüm bankalar için geçerlimi? Akbank dan üyelik aidatını geri alan arkadaşlar varmı? nasıl bir yol takip ettiler.
( Bu arada Balıkesir-ERDEK de oturmaktayım.)

Etiketler

Eksik olduğu için tamamlıyorum. Akbank'a mail yolu ile müracaat ederk durumu anlattım,iade edilmediği takdirde yasal yollara başvuracağımı bildirdim. Geri dönüş olmadı.

dalgıç' Alıntı:
Eksik olduğu için tamamlıyorum. Akbank'a mail yolu ile müracaat ederk durumu anlattım,iade edilmediği takdirde yasal yollara başvuracağımı bildirdim. Geri dönüş olmadı.

sn.dalgıç,iyi akşamlar,e-posta ile değilde yazılı olarak resmi müracaat yapılması gerekiyor,bendeki yazışma suretleri içinde mahkeme ve yargıtay kararları mevcut,izin verirseniz yarın onları bulup sizlere prosedür takibi konusunda yardımcı olabilirim,sonucun sizin lehine olacağından hiç kuşkunuz olmasın,itiraz yollarını denemez iseniz bu kullandığınız her kart ve her yıl için otomatik olarak kart kesintisi olması demek,buda yıllık önemsenecek bir bütçe rakamı bence,bir de her yıl alındığını düşünün ?

ayrıca;sn.Focus'un 1234 no'lu mesaj'ı da gerçekten şiir gibi olmuş,harika bir anlatım ve bilgilendime paylaşımı.Teşekkürler.

İlginize çok teşekkür ederim. Telefon bankacılığını arayarak sorunu çözdüm ve kesilen miktarı hesabıma geri aktardılar.

hakkımızı arayalım
ürün alırken son kullanma tarihlerini kontrol edelim

Peki Tüketici Hakları Mahkmesine hüzmet-ürünün değeri kadar dava açmamız dışında, kullanımdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle manevi tazminat davası açılabiliyor mu?
Bana, başka bir mahkemenin konusu gibi gelmekle birlikte merak ettiğim için öğrenmek istedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR