Tüfek Seçimi Konusunda Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drdoguank Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,993
Ynt: Tüfek Seçimi Konusunda Yardım

Benim atis için kullandıgım tüfegim akkar churcıll saglam dengeli bir tufek daha cok trap atısı yaptıgımdan dolayı 76cm namlu kullanıyorum .En onemli olan şey ise fabrika silahın arkasında tam duruş saglıyor .Her turlu konuda yardımcı oluyorlar.

Etiketler

4+1 hatsan işinizi görür. pompalı ilk aşama için kullanım açısından zordur.

arkadaşım ben mesleğim nedeniyle av silahlarından çok iyi anlarım,o bahsettiğin iki tüfek de aynı kalitede olup beş para etmez, eğer iyi bir tüfek almak istiyorsan ata veya armsan marka silah almalısın

bence de yerlilerin içinde atanın gazlısı en iyisi.arkadaş bütçesini yazmış ata veya armsan çok para . ayrıca da ata veya armsanın kinetik olanlarının çok fazla tutuluk yaptığını youtube daki videolardan görülebilir. . eğer bütçe 500 tl gibi bir rakamsa 2. el huğlu süperpoze en sorunsuz ve kaliteli silahtır. internelle çok var.

Okkalik' Alıntı:
trap ve skeet aticiligi yetenek isidir calisarak gelismez eger kisi kabiliyetliyse ilk atislarda 10-15 arasi vurus yapar ve bunu surekli halde tekrarlar bu sporcu calisirsa basarili olur

bir insanda olmayan bir yetenek sonradan kazandırılamaz.

geteneği az da olsa varsa ,( sadece kırıntısı) bilimsel anlamda eğitim alıp ve çok çalışırsa (binlerce tekrar)başarı sağlanabilir.

yeneteği fazlasıyla varsa ve bilimsel eğitim ve çok çalışma ile şampiyon yapılabilir.

ancak çok yetenekli olmak, ama yeterince çalışmamak kişiyi en fazla vasatta tutar.

PERAZZİ FERRARİ GİBİDİR ATICILAR İÇİN CUK OTURUR KRİEGHOFF BENTLEY GİBİDİR ADETA KIZ GİBİ TÜFEKTİR AVCILIK İÇİN BİR HAYALDİR MÜTHİŞTİR.HOLLAND HOLLAND NİRVANAYAA ULAŞMAKTIR:smiley:

savaskarauz' Alıntı:
bir insanda olmayan bir yetenek sonradan kazandırılamaz.

geteneği az da olsa varsa ,( sadece kırıntısı) bilimsel anlamda eğitim alıp ve çok çalışırsa (binlerce tekrar)başarı sağlanabilir.

yeneteği fazlasıyla varsa ve bilimsel eğitim ve çok çalışma ile şampiyon yapılabilir.

ancak çok yetenekli olmak, ama yeterince çalışmamak kişiyi en fazla vasatta tutar.
hocam ne alakası var yetenekle her ne olursa olsun bir insan birşey yapmak isterse sadece azim yeterlidir
bu yazı insanları karamsarlığa ve psikolojik sorunlara iter herşey azimle olur bunu unutmayın ahmet in yaptığını mehmet te yapar

Arkadaşım;
Ben alıcam tüfekte ilk olarak firmayı incelerim.Çünkü, yarın bir gün arıza durumunda firma malının arkasında mı değil mi?
Bunu incelemeni tercihini de bu yönde yapmanı isterim.

Tüfek işine gelince;
Süperpoze ve yanlı çifteler de gaz basıncı diye bir problem olmadığı için av amaçlı kullnacaksan birinden birini tercih edebilirsin.Ama hangi tüfek yüzüne güzel oturuyorsa, yani dirsekten tetik parmaganın ikinci bogumuna kadar hangi tüfeğin dipçiği tam oturuyorsa ona göre tercih yap.

Otomatik av tüfekleri, pistonlu ve döner kafa tabir ettiğimiz modeller olmak üzere ikiye ayrılır.Ben tercihimi pistonludan yana kullandım.Ve gayet memnunum.Sadece atış sonrası piston deliklerini güzel temizlemen de her zaman bir atıcı olarak fayda vardır.Yalnız otomatikler gaz basıncını diğer çift kırmalara istinaden %15'e yaklaşık bir kayıpla saçmaları hedefe sürer.Bir de avda takozla kullanman gerekmektedir.2+1 olarak.Seri olarak çalışırlar.

Pompalı av tüfekleri, gaz basıncı kaybı yoktur.Bunlarda takoza tabidir.Otomatik av tüfekleri gibi seri değil mekanizmayı çekip bırakarak çalışır.

Bir tek kırmalar vardır.İçten horuzlu ve dıştan horuzlu olmak üzere ikiye ayrılırlar.Adı üstünde tek mermi hakkı vardır.BUnlarda mermiyi gaz basıncı kaybı olmadan hedefe sürerler.

Birde tüfeklerde şok tabir ettğimiz aparatlar vardır ve bunlar 5 den 1 e kadar iner.5 den aşağıya doğru daralark gideler.Şok daraldıkça saçmayı hedefe sürmesi artar.

Bir de tüfekler 70 mm fişek yatağı ve 76 mm fişek yatağı vardır. 76 mm mağnum dolular atabilirsiniz.Namlu boyuna gelince o sizin av veya zevk amaçla atış yapmak istediğinize göre değişir.
Kasa tipine gelince aliminyum ve çelik kaslar diye ikiye ayrılır.

47 cm den 81cm'e kadar kadar değişir.Uzatma aparatları hariç.

Şimdi bu bilgiler ve imkanlar doğrultusunda yeni bir tüfek alıncaksa, ilk önce firma,tüfeğin kişiye uyması, tüfeğin kalitesi ve ne amaçla kullanılacağı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri