TRT YolAçık (Gezenbilir) Programı 05. Bölüm Duyurusu (Uçan Adamlar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,152
Ynt: TRT YolAçık (Gezenbilir) Programı 5. Bölüm Duyurusu (Uçan Adamlar)

Programın konsepti daha önce de yazdığım gibi offroad ve doğa sporları. Bize ayrılan süre içerisinde hem bir doğa sporunu işlemek hem de beklentilerinizi karşılayacak düzeyde ağır offroad yapmak malesef imkansız. Zaten bunu yapsak bile ikisinden de hiç birşey anlaşılmaz. Ben yine de boş bir gezi programı yaptığımızı düşünmüyorum. Gezenbilir kitlesinin uğraştığı sporları ekrana bir şekilde yansıttığımızı düşünüyorum. Yorumlarınızı dikkate alarak daha iyisini yapacağız. Offroad beklentilerini karşılayacak bölümleri de yakında izleyeceksiniz ;)

Etiketler

Dün gece keyifle ve izledim emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Ben hala izleyemedim link var mı?

buyrun 5.bölüm cıktı :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=6aPYD9cTprs&feature=g-user-u&context=G292f3d6UCGXQYbcTJ33YUb1M5YaGXrIosZY6-khuUwUaESUtDN5s

ali fatih' Alıntı:
Herkese selam!
bu maceranın kayıtlarını DVD olarak satışa sunacakmısınız??
Veya satılıyorsa nerelerde?
Ben hemen alabilirim?

Programın tüm telif hakları TRT'ye ait olduğu için bu kararı da ancak TRT verebilir :smiley: Ancak çok yakında programın eski bölümleri TRT'nin internet sitesinde yayınlanmaya başlayacaktır.

erolsungur' Alıntı:
arkadaşlar kusura bakmayın ancak son iki bölümdür,program başlangıçtaki o muhteşem cazibesini benim için kaybetti. hele o ilk programdaki çamur ve zorlu parkurlar nefes kesmişti. ancak son iki bölümdür, daha çok basit bir gezi, hobi programına döndü. bence offroad etkinliğinin ve görselinin daha ön plana çıkması gerekir diye düşünüyorum.madem ki araçlar bu tarzda hazırlandı ve reklam bu şekilde yapıldı....ben ilk programı seyrettikten sonra, zor yollar progaramı bile yanında çok hafif kalmıştı. tabii bu benim düşüncem, katılan olur veya olmayabilir. yine de emeği geçenlere teşekkürler. yalnız böyle giderse bir seyirci kaybedecek gibisiniz.

Erol bey merhaba, tanıtımlarımızın hiç birinde bu programın sadece bir offroad programı olduğundan bahsetmedik. Bu program, arazi araçlarıyla yol alınan, arazi araçlarını tekniğinden aksesuarlarına kadar tanıtan, normal araçlarla gidilemeyecek yerlere giden, offroad kamp ve doğa kültürünü tanıtmayı amaç edinmiş bir programdır. Eğer bir yerde yanlış bir ifade kullandıysak affola?

Yolaçık programını 6'şar bölümlük diziler gibi düşünebilirsiniz. Her 6 bölümde en az bir bölüm ağır offroad olacak, bir bölüm doğa sporlarıyla ilgili olacak, bir bölümde bir bölgeyi yada kulübü tanıtacağız, bir bölüm portreler olacak ve sadece hayatını offroada adamış emek harcamış kişileri tanıtacağız... Yani her bölümü sadece ve sadece ağır offroada ayırmayacağız. Offroad sadece çamur içinde 7-8 aracın yol alma çabası değildir. Offroad haftada yarım saatlik bir programla anlatılamayacak kadar zengin bir kültürdür ve biz elimizden geldiğince offroadun her yönünü ele alacağız.

Ayrıca Sezgin beyin de dediği gibi zaman konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Programı 45 dakikaya çıkarabilmek için uğraşıyoruz. Yoksa bize ayrılan 26 dakika içinde ne hikayemizi anlatabiliyoruz, ne de görsellerimizi doğru düzgün sunabiliyoruz. Herşey kesilip biçiliyor. Bu konuda bizlere destek olursanız hikayelerimizin bütünlüğü çok daha az kesilerek izlenebilir hale gelecektir...

colossoss' Alıntı:
emeği geçen herkeze teşekkür ederim. ancak artık bu programı izlemek için içimde bir heycan kalmadı maalesef klasik boş gezi programı haline geldi program. benim bir sorum var acaba bu gerçekten yapmak istediğiniz program mıydı acaba yoksa ticari kaygılardan dolayı mı offroad'dan uzaklaştınız.

Harcanan onca emekten sonra "klasik boş gezi programı" biraz fazla ağır olmuş. Benim televizyonumda sürekli ya TRT Belgesel yada İz Tv açıktır. Şimdiye kadar hiçbir programa da "boş" demedim. Siz programda verilmek isteneni alamadıktan sonra Uzaya 4x4 araç göndersek ne yazar :smiley: Bir önceki mesajımda da yazdığım gibi lütfen offroadu bir bütün olarak ele alın. Her hafta sadece ve sadece 7-8 aracın çamur içindeki mücadelesini yayınlarsak offroadu hayatlarına kazımış insanlara karşı, offroad için onca emek harcamış kulüplere karşı ayıp etmez miyiz? Camia içindeki duayenleri de tanıtacağız, Anadolunun bir köşesinde her hafta etkinlik yapan kulüpleri de tanıtacağız, normal araçlarla ulaşımın olmadığı bölgelere arazi araçlarıyla çıkarak o coğrafyada insanların zorlu yaşamlarını da göstereceğiz... Her bölümün konusu ve tadı ayrı olacak. Biri belki sizi istediğiniz gibi tatmin etmeyecek ama bir diğeri sizin için görsel şölen olacak...

Sevgili dostlar,

Aylardır kar kış demeden memleketin en zorlu hava şartlarında, en zorlu coğrafyalarını arşınlayarak sizler için en ilginç hikayeleri en güzel güzel görüntülerle harmanlamaya çalıştık. Son 10 yılın en sert kışını yaşadığımız bu dönemde Anadolu coğrafyasının en diplerini deştik. Öyle diplere indik ki termometremizdeki -35 sayısı sıradanlaştı, soğuğa öyle bir alıştık ki -10'larda tişört giyecek hale geldik. Horasan'ı geçip Karakurt'a gelirken yolda giden aracımızın tüm yakıt sistemi dondu. Artvin'in yol vermez dağ geçitlerini kar paletleriyle bile aşamaz olduk. Mahmutkaya Geçidi'nin 2 kilometrelik çığ hattında üzerimize çığ düştü. Macahel'de bir hafta mahsur kaldık. Geçirdiğimiz ölümcül kazaların sayısını hatırlamamız mümkün değil. Köpek ısırmalarını, kamerayla çamura düşmeleri, donmaları, ufak tefek yaralanmaları saymıyoruz bile
smiley.gif

Tüm bu tehlikeleri atlatırken çok güzel dostluklar edindik. Birbirinden ilginç insan hikayelerini çektiğimiz görüntülerle detaylandırdık. Aralık ayından bu yana devam eden çekimler sonucunda İstanbul, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin, Ankara, Sivas, Kars ve Iğdır illerinde 15'e yakın bölümü o bölgelerde yaşayan dostlarımızın büyük destekleriyle tamamladık. Nisan ayında Batı Karadeniz, Marmara ve Ege, mayıs ayında Akdeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerini ziyaret etmeye devam edeceğiz... Yazın sonuna doğruysa programımız (şimdilik sürpriz olan) muhteşem bir coğrafyada devam edecek
wink.gif

Programın danışmanlığı ve içeriği Gezenbilir ekibi olarak ben (Sedat AÇIL), Mert KİĞILI ve Oktay ONUŞ tarafından sağlanmaktadır. Yönetmenliğini ise Genbar Prodüksiyon'dan Serhat GENÇ yapmaktadır. Görüntü yönetmenimiz Hakan AĞSEREN, kameramanlarımız ise Bahattin TAŞTAN ve Yaser HÜKÜM. Tüm ekibe emekleri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum...

Ve nihayet sizlere ilk bölümümüzün yayın müjdesini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belgrad ormanının az bilinen eski bir off-road parkurunda en küçüğü 35" lastikli ekstrem araçlarla gerçekleştirdiğimiz adrenalin dolu bir haftasonu macerasını ve Orhan ustanın hünerli emektar ellerini izleyeceksiniz. Sizlere şimdiden keyifli seyirler dilerim. Umarım beğenirsiniz...

yukarıdaki gibi bir reklam olnuca, özellikle araçlarla ilgili yaşadıklarınızın daha ön plana çıkarıldığı bir reklam insanın aklına offroad geliyor. diğer spor dallarından bahsettiğinizi göremedim.......

yayınlarınızın ve başarılarınızın devamı diliyorum çok güzel bi program olmuş

ukarıdaki gibi bir reklam olnuca, özellikle araçlarla ilgili yaşadıklarınızın daha ön plana çıkarıldığı bir reklam insanın aklına offroad geliyor. diğer spor dallarından bahsettiğinizi göremedim.......

+1

Erol bey kopyaladığınız genel tanıtım yazısı içinde dahi bu programın sadece ağır offroad programı olmayacağından defalarca bahsetmişim :smiley:

- En ilginç hikayeleri en güzel güzel görüntülerle harmanlamaya çalıştık.
- Tüm bu tehlikeleri atlatırken çok güzel dostluklar edindik.
- Birbirinden ilginç insan hikayelerini çektiğimiz görüntülerle detaylandırdık.

Ayrıca;

yol' Alıntı:
Sevgili dostlar merhaba,

Programın bu hafta yayınlanacak bölümünde Rize'ye bağlı İkizdere'nin Meşeköyü'ndeyiz. Köylülerin yüzyıllar önce ulaşım için geliştirdikleri ve snowboardun ilk örneği sayılan "Lazboard"un günümüzde nasıl bir eğlence aracı olarak ustaca kullanıldığını ve Gezenbilir ekibinin karla kapalı zorlu yolları aşarak köye ulaşma macerasını izleyeceksiniz... Umarım bu bölümü de ilk bölüm gibi beğenerek izlersiniz :smiley: Hepimize şimdiden keyifli seyirler...

yol' Alıntı:
Sevgili dostlar merhaba,

Yolaçık ekibi bu bölümde Trabzonlu yamaç paraşütçüleriyle buluşuyor. Haçkalıbaba'nın eteklerinde kamp yapan paraşütçü dostlarımızın daveti üzerine yola çıkan ekibimiz, oldukça zorlu geçen yolculuğun yorgunluğunu paraşütlerle Düzköy semalarında süzülerek adrenalin yüklü keyife dönüştürecekler. Hepimize şimdiden keyifli seyirler :smiley:

Merhabalar,
Sedat bey az önce tekrar izledim, emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Bu arada Çanakkale tarafına ne zaman geleceksiniz, haber verirseniz kiraz ve fasulye turşusu ve sırgan ikram edebilirim benden söylemesi.
Hanım mısırekmeği ve ev yoğurdu da olur dedi.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Niyazi hocam selamlar,

Aslında nisan ayında geliyoruk ama son anda değişiklikler oldu. Çanakkale büyük ihtimalle sonbahara kaldı malesef. Mısır ekmeği ve yoğurda dayanamam :D Gelmeden bir kaç hafta önce haberleşiriz zaten Niyazi hocam :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR