TRT YolAçık (Gezenbilir) Programı 01. Bölüm Duyurusu (Belgrad Ormanları)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 222
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,836

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Sevgili dostlar,

Aylardır kar kış demeden memleketin en zorlu hava şartlarında, en zorlu coğrafyalarını arşınlayarak sizler için en ilginç hikayeleri en güzel güzel görüntülerle harmanlamaya çalıştık. Son 10 yılın en sert kışını yaşadığımız bu dönemde Anadolu coğrafyasının en diplerini deştik. Öyle diplere indik ki termometremizdeki -35 sayısı sıradanlaştı, soğuğa öyle bir alıştık ki -10'larda tişört giyecek hale geldik. Horasan'ı geçip Karakurt'a gelirken yolda giden aracımızın tüm yakıt sistemi dondu. Artvin'in yol vermez dağ geçitlerini kar paletleriyle bile aşamaz olduk. Mahmutkaya Geçidi'nin 2 kilometrelik çığ hattında üzerimize çığ düştü. Macahel'de bir hafta mahsur kaldık. Geçirdiğimiz ölümcül kazaların sayısını hatırlamamız mümkün değil. Köpek ısırmalarını, kamerayla çamura düşmeleri, donmaları, ufak tefek yaralanmaları saymıyoruz bile :smiley:

Tüm bu tehlikeleri atlatırken çok güzel dostluklar edindik. Birbirinden ilginç insan hikayelerini çektiğimiz görüntülerle detaylandırdık. Aralık ayından bu yana devam eden çekimler sonucunda İstanbul, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin, Ankara, Sivas, Kars ve Iğdır illerinde 15'e yakın bölümü o bölgelerde yaşayan dostlarımızın büyük destekleriyle tamamladık. Nisan ayında Batı Karadeniz, Marmara ve Ege, mayıs ayında Akdeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerini ziyaret etmeye devam edeceğiz... Yazın sonuna doğruysa programımız (şimdilik sürpriz olan) muhteşem bir coğrafyada devam edecek ;)

Programın danışmanlığı ve içeriği Gezenbilir ekibi olarak ben (Sedat AÇIL), Mert KİĞILI ve Oktay ONUŞ tarafından sağlanmaktadır. Yönetmenliğini ise Genbar Prodüksiyon'dan Serhat GENÇ yapmaktadır. Görüntü yönetmenimiz Hakan AĞSEREN, kurgu yönetmenimiz Bahattin TAŞTAN, kameramanlarımız ise Muammer YILMAZ ve Yaser HÜKÜM'dür. Tüm ekibe emekleri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum...

Ve nihayet sizlere ilk bölümümüzün yayın müjdesini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belgrad ormanının az bilinen eski bir off-road parkurunda en küçüğü 35" lastikli ekstrem araçlarla gerçekleştirdiğimiz adrenalin dolu bir haftasonu macerasını ve Orhan ustanın hünerli emektar ellerini izleyeceksiniz. Sizlere şimdiden keyifli seyirler dilerim. Umarım beğenirsiniz...

YAYIN BİLGİSİ:
"TRT BELGESEL" Kanalı
18 Mart Pazar
Saat: 14:30
Tekrarı: 00:30

(Digiturk kullanıcıları 190. kanalda bulunan yayını şimdiden kayıt listesine ekleyebilir ;) )

http://www.youtube.com/watch?v=Sa16TVP-YwE&hd=1

HTML:
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/Sa16TVP-YwE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Etiketler
Ynt: TRT YolAçık (Gezenbilir) Programı 1. Bölüm Duyurusu

harika olmuş ellerinize sağlık :smiley:
gerçekten çok şanslısınız , macahelde mahsur kaldığınıza çok üzülmüştünüz :smiley: :smiley: yerinizde olmak isterdim. . . başarılar dilerim . . .
inş mezun olunca birlikte böyle bir program çekme şansımız olur . . .

Supper Surpriz oldu bana...
Belki onceden biyerlerde çınlanmistir ama,
Son zamanlarda siteye vakit ayiramadigim icin Bunun Kokusunu Dahi Almamistim...
Dolayisi ile Supper Surpriz oldu bana...

Cani gonulden tebrik ederim Sedat...

Pazar gununu iple cekiyorum... Şansa bakki bu Pazar calismiyorum ve biyere kacmazsam kesin izleyecegim...

Ayrica,
Asiri yogun, kalabalik ve stresli is yerimde dogru duzgun tek erisime acik web sitesi TRT.
TRT`de yayinlanmasi da ayrica bir sans oldu bana yani.
Bes on saniyelik iş aramizda dahi pause play seyredebilecek olmam beni cok sevindirdi.

TRT web sitesinde bir cok belgeselin arsivi var.
YolAçık programının bütün bölümlerinin de TRT web arsivine eklenerek uzun yillar yayinda kalacagindan eminim.

Iki uc gundur evde internetim yok.
Tablet bilgisayarda sim kartla baglaniyorum şu an ve hız inanilmaz dusuk.
Beni jeneriği izleyememem dahi cildirtıyorken programın vaktine kadar nasıl sabırlı kalacağım bilemiyorum.

Sedat AÇIL' ı,
Mert KİĞILI' yı,
Oktay ONUŞ' u,
Genbar Prodüksiyon'dan yönetmen Serhat GENÇ' i,
görüntü yönetmeni Hakan AĞSEREN' i,
kameramanlar Bahattin TAŞTAN' ı ve Yaser HÜKÜM' ü,
Gezenbilir' i,
Emeği Geçen Herkesi,
TRT` yi
Ve tabiki Olmazsa Olmaz tum Sponsorlari

...Alkisliyorum...

..........IsTe BuDuR!!!........

zentoz' Alıntı:
Çok başarılı gözüküyor. Umarım internetten izleyebiliriz. Bizim burada TRT belgesel yok.
Selamlar,

TRT web ana sayfasinin en altindaki `Dinle Izle` yazan link her zaman calisir. Sayfanin diger yerlerindeki linkler her zaman calismaz...
Bu linke tiklayinca acilan ekranin sol tarafindaki listede belgeseller linkine tiklayin...
Web arsivinde olan belgesellerin iconlar halinde listesi geliyor...

Ilk Tvdeki yayinindan bir kac zaman sonra bu program ve bolumleri sirayla eklenecektir...
Programi sectikten sonra acilan penceresinin alt kenarinda `tumu` yazan linki goreceksiniz...
Buna tiklayincada web yayininda olan butun eski bolumleri secip izleyebilirsiniz...
Simdiden incelemenizide oneririm. Sahane TRT belgeselleri mevcut...

Fakat herkesle birlikte ilk kez, cayinizi yudumlarken TVde izlemenin tadi tartisilamaz...
Maalesef bende ~hep aksam operasyonunda calisiyorum~ bolumler ilk yayinlandiginda Tvden izleyemeyecegim buyuk ihtimal.
Ilk kez TRT ekranindan izleme keyfini cogu bolumde kaciracagim...

Gezenbilir sayesinde cok kisi Pazar gunlerini dogada geciriyor...
;D ;D ..Anlasilan cogu kisi bu seferde Gezenbilir YolAçık programiyla Pazarlarini evde gecirecek.. ;D ;D

Simdi aklima geldi, bulundugunuz yerde TRT belgesel kanali yok demissiniz. Problem degil...
TRT ana sayfasinin ekraninin hemen ust kenarinda hareketli bi `canli` iconu var...
Bu icona tikladiginizda internet uzerinden TRT kanallarini izleyebiliyorsunuz...
Belgesel dahil tum kanallar canli yayinda...

Saglikla...

Çok emek harcanan bir yapım,emeği geçenlere teşekkürler :smiley:

MUHTEŞEM...

36 2 alkshhh

Hepinizi tebrik ederim, başarılar dilerim arkadaşlar. Sabırsızlıkla bekliyoruz pazar gününü.

Pazar günü neredeyiz ? T r t deyizzzzz :D
Ağacın yerini beğenmeyip ileri taşımak isteyen araç kırmızı land rover ise ayrıyetten üzülücem nazarım değdi diye :mad:
Emeklere ellere nefeslere sağlıkkk :smiley:

Yapılan herşey için teşekkürler, yüreğinize sağlık, jenerikten bile içimiçime sığmadı nasıl heycan yaptım :smiley:
Pazar gununu dort gozle beklıyorum, Çok sağolun başarılar dilerim,devamı gelir inş. :smiley:

Çok büyük bir olay bu...
Böyle bir işin gerçekleşmesinde emeği geçen.
Böyle bir projenin altına imzasını atan herkesi kendi adıma tebrik ederim.
Gerçekten harikasınız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri