Trenle Türkiye Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,554
Ynt: Trenle Türkiye Turu

güzel bir gezi olmuş, fotoğraflar da çok güzel ayrıca...paylaşım için teşekkürler

Etiketler

AswaN' Alıntı:
Öncelikle türkiye gezini paylaştığın için çok teşekkür ederim, benim için çok teşvik edici oldu ve bu yaz artık bi türkiye turuna çıkmayı planlıyorum, ama aklıma takılan bir soru var, interrailcilerin genelde yaptıkları gibi ve avrupa'da hemen her istasyonda olan "locker" lar var mı büyük sırt çantalarımızı istasyonda kitleyip küçük çantalarda şehri gezmeye devam edebileceğimiz, tcdd istasyonlarında böyle bir imkan var mı locker sağlıyorlar mı bize, veya bir emanetçi bilmiyorum?
şehir istasyonlarında bulursun ama ara istasyonlarda yoktur veya sana şunu öneririm şehirde indigin zaman tren garında emanetçi yoksa otobüs terminaline bak mutlaka vardır

medford' Alıntı:
şehir istasyonlarında bulursun ama ama istasyonlarda yoktur veya sana şunu öneririm şehirde indigin zaman tren garında emanetçi yoksa otobüs terminaline bak mutlaka vardır
gerçekten yararlı bi bilgi teşekkür ederim.

AswaN arkadaşım türkiye turu yapmayı planlıyorsan sana treni tavsiye ederim ekonomik olur 150 tl ye bir tren tur kartı alırsın bir ay boyunca yht ve yataklı tren hariç bütün trenleri kullanırsın hem ögrencisin zamanında bol dur ara sıra evine ugrayıp bi kaç gün ara verip devam edebilirsin gezine ben de trenle türkiye turuna çıkıyorum ama işden dolayı fırsat buldukça parça parça yapıyorum ve burada paylaşıyorum incelersen işine yarar bi kaç şey çıkabilir diye düşünüyorum iş hayatına başlamadan yapman çok güzel olur böle bi geziyi

medford' Alıntı:
AswaN arkadaşım türkiye turu yapmayı planlıyorsan sana treni tavsiye ederim ekonomik olur 150 tl ye bir tren tur kartı alırsın bir ay boyunca yht ve yataklı tren hariç bütün trenleri kullanırsın hem ögrencisin zamanında bol dur ara sıra evine ugrayıp bi kaç gün ara verip devam edebilirsin gezine ben de trenle türkiye turuna çıkıyorum ama işden dolayı fırsat buldukça parça parça yapıyorum ve burada paylaşıyorum incelersen işine yarar bi kaç şey çıkabilir diye düşünüyorum iş hayatına başlamadan yapman çok güzel olur böle bi geziyi
evet zaten gezenbilir.com'dan daha iyi bi rehber bulunamaz heralde öle düşünüyorum, ayrıca paylaşımların ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

gezi notları için iyi , emeğine sağlık
bende düşünüyorum ama tek başıam pekde cesaret edemiyorum.

bizde tren turu yapmayı planlıyoruz... gezi notlearını okudumm gercekten gusel bır rehber olmus yapacaklar için.. gezi güzargahının haritası var mıydı penna..bize öncüllük etmesi bakımından güzel olurdu.. nereden nnereye trenle gıttı otobusle nereye aktarma yaptın nerelerde otobus kullandın bunun ayrıntısı var mıydı elınde? :smiley:

Merhaba,bende bu yaz TCDD'nin tren tur kartıyla Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu ağırlıklı bir gezi planlıyorum bazı noktalarda yardımlarınıza ihtiyacım var.
Ailemde hiçbir kamu personeli bulunmamaktadır buna rağmen kamu kuruluşlarının misafirhanelerinde konaklayabilirmiyim ayrıca bu yerlerin ücretleri ne kadardır?
Birde bu hosteller konusundada biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

adszzzz' Alıntı:
Çarşamba itibariyle yola çıktım, çıkıyorum....

iyi yolculuklar. umarım farklı deneyımleri yaşadıgın keyifli bir gezi olur.. dönüşünde tecrubelerını notlarını dıkkat edılecek husuları kısacası gezını bızımle paylasırsan sevnırım :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.