Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,050
Ynt: Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

berkcantp' Alıntı:
1960 yılından sonra uzun bir süre yeni demiryoluna bir çivi bile çakılmamıştır. Gereken önem verilseydi, ülkenin kalkınmasına ve doğu-batı uçurumuna kanaatimce büyük katkısı olurdu.
aynı fikirdeyim

Etiketler

Trene en son 12 Kasım da bindim. Eskişehir- Haydarpaşa arasında. Yarında Eskişehir'e dönmek için bineceğim -Sakarya Ekpresi- :D Zaten sürekli biniyorum. Otobüsten bin kat iyidir.

2006 Kasım ayında,Çerkezköy den Sirkeci gidip geldim.

1 sene önce ist eskişehir eskişehir ist arası

En son 2003'te Uşak'tan İstanbul'a gitmiştim. Resmi tatil günüydü ve bilet alan insanlar yer olmadığı için koridorlarda, tuvalet önlerinde yatıp uyuyorlardı. Manzara çok kötüydü, bir daha da binmedim

27 martta izmitten adapazarına gelmek için bindim ama bölgesel ekspres sayılmaz derseniz en son kasım 2010 da güney ekspresine binmiştim. koltuklar geniş ancak sert ve anatomik olmamasından ötürü yorucu geçti

En son 2010 mayıs ayında Almanya Dresden'den Çek Cumh. Prag'a trenle gittim. Demiryollarına gerçekten önem veriliyor avrupada. Herşey zamanında ve düzenli. Türkiyede ise en son 1994'te Ankaradan İzmire gitmiştim. Kabus gibiydi tam 16 saat sürmüştü. Araba ile 7 saat!?...

En son şubat 2011 de trenle Eskişehir turuna katılmıştım.
Çok keyifliydi tren yolculuğu artık Türkiyedeki trenler de gayet rahatmış bunu görmüş olduk. tavsiye ederim

İlk ve son olarak 2006 da uzun mesafe iki defa İstanbul - Ankara arasında bindim, mevsim ikisinde de kıştı.Lokantası çok güzeldi ve ben inene kadar bu aletin ülkemin diğer bölgelerine gitmesi için çaba sarfetmeyen tüm şahsiyetlere aklıma gelen duaları ettim.
Birgün ülkemizin bütün yerleşim yerlerinde kullanılabilir demiryolu görebilmek dileğiyle.
Kalın sağlıcakla.

Okadar uzun zaman geçmişki en son ne zaman bindiğimi bile hatırlıyamadım, ama ulaşımda tren daha fazla kullanılmalı Türkiyede, Ankara İstanbul arası hızlı tren tamamlandığında bende düşünüyorum kullanmayı, gerçi bikaç yıl önce raydan çıkıp ölenler olmuştu hızlı trende biraz tereddütlerim var ama ulaşım türleri arasında en güvenlisinin tren ulaşımı olduğunuda biliyorum, biran önce Türkiyenin dörtbir yanının modern demiryolu ağlarıyla örülmesi lazım doğudan batıya kuzeyden-güneye yurdun en ücra köşelerine demiryoluyla ulaşılabilmeli.Böylece heryıl trafik kazalarında ölen binlerce kişi ve petrol bağımlılığı nedeniyle milyonlarca-milyarlarca liranın yurtdışına gitmeside önlenmiş olur.Ayrıca hiçbir ulaşım türü tren kadar rahat da değil bence, hangi uçakta yemek yemek için restaurant ve hangi otobüste yatıp uyuyarak seyahat etme imkanı varki, tren ulaşımında bunlar mümkün...

2011 Eylül'ünde, İstanbul- Adapazarı trenine binmiştim.

Gültekin' Alıntı:
2011 Eylül'ünde, İstanbul- Adapazarı trenine binmiştim.

En az iki yıl bununla idare edeceksin demektir :D Haydarpaşa çıkışlı tren seferleri en az iki yıl yapılamayacak hızlı tren yol yapım çalışmaları nedeniyle ....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.