Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,062
Ynt: Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

Ankara -Sivas arası ne kadar sürdü?Otobüsle 7 en fazla 8 saat sürer....
simyaci' Alıntı:
en son 5 ay once falan binmiştim erzurumdan sivasa.....sivastan ankaraya ankaradan İstanbuL'a 37 kusur saat surdu 4 kişi yataklı oda kiraladık cok guzel oldu sivasta ve ankarada gezdik...... ;)

Etiketler

2 ay kadar önce istanbuldan ankaraya yataklı trenle gitmişdim aslında ara ara giderim çünki trenin restorant bölümüne gelince sanki eski zamanlara gidiyo insan ara arada sırf zevkine biner dolaşırım trenle o atmosferide yaşamayan varsa tavsiye ederim akşam 22 30 da hareket ediyor sabah 07 30 civarı ankaraya varıyor

En son, TransAsya treniyle Eşkişehirden - Tahrana 3 gün süren bir yolculuk yapmıştım.Kesinlikle tavsiye ettiğim bir yolculuk

yaklaşık bir yıl önce izmitden istanbul a gitmiştim

32 yaşındayım izmit gibi tren ulaşımı olan bir kente ikamet ediyorum
hiç binmedim binmeyide düşünmüyorum ne zaman 1800 lü yılardan kalma teknolojiden vaz geçerler o zaman ulaşımda ilk tercihim tren olur

20 yıl önce Kocaeli den İzmir e trenle gitmiştim

Fenerbahçe - sion maçı idi 2 ay oldu sanırım ankaradan istanbula ama tarihi hatırlayamadım tam.

Yaklaşık 25 yıl önce binmiştim aradan geçen bunca zamana rağmen hiç denk gelmedi seyahat aracı olarak kullanmak,1 yıl kadar önce Ankara'dan İstanbul'a dönerken neden olmasın işte fırsat diyerek,pulman koltuklu gece 22.30 civarı kalkan trene bindim.İlk başlarda güzel bir atmosfer dedim,zaman ilerledikçe sanırım yanlız olmamdan yol bir türlü sanki kısalmıyor hissine kapıldım:smiley:Eskişehir civarlarında arka tarafda bir Restaurant olduğunu öğrendim ve benim için seyahat orda başladı.Tanıştığım dostlarla sabaha kadar süren ve nasıl geçtiğini anlamadığımız bir yolculuktu(Bol Alkollü)Kurtarmadığımız memleket ve futbol takımı kalmamıştı yurdum topraklarında ;D

ben en son 2004yılında pendik den tuzla ya giderken bindim.kısa bir yolculuk olmasına rağmen keyifliydi.

2006 da binmiştim izmirden ankaraya ordan aktarmayla erzuruma gitmiştik 2 arkadaş o zaman sigara serbest rakı var şahane bir yolculuktu..

2009 yazında foça festivaline gitmek için eskişehir-izmir trenine binmiştim (karesi ekspresi). gece 11 de binicem nasılsa 10 da orda olucam uyurum derken trende gece ışıkların kapanmadığını, numarasız koltuklarda kapmaca yaşandığını ve insan gürültüsünün bitmediğini öğrenince o trenden uykusuz fakat tecrübeli biri olarak inmiştim :D sigarayı vagonların arasında yada tuvaletlerde içiyorduk:( ya yataklı vagon ya hiç bundan böyle. ayrıca 1 arkadaş şart! ;)

Uzun bir tren yolculuğuna en son 99 yılında istanbuldan mersin taşucuna (orada feribotla kıbrısa geçmiştim) gitmek için bindim.Muhteşem manzaralarla karşılaşmıştım harika bir deneyimdi.Ama uzun süredir hızlı trenle eskişehire gitmeyi çok istiyorum.

Kardeşimi askere teslim etmeye giderken yataklıyla Ankara-Balıkesir arası yolculuk yaptım. 2006 yılıydı. Yemekli kapandıktan sonra gidip yattık. Yatma kısmı baya bir kısa oldu tabiki. ;D ;D ;D ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri